Szukaj

Smutna historia Teresy Lipowskiej. To dlatego po śmierci męża nie ułożyła sobie życia z innym partnerem

Teresa Lipowska: emerytura

Teresa Lipowska: emerytura

Teresa Lipowska i Tomasz Zaliwski przez 44 lata stanowili bardzo zgodne małżeństwo. Po śmierci męża gwiazda nie zdecydowała się ponownie ułożyć sobie życia. W ostatnim wywiadzie zdradziła, dlaczego nie szukała miłości.

Teresa Lipowska to aktorka z ogromnym dorobkiem zawodowym. Na swoim koncie ma imponującą ilość ról filmowych, serialowych, teatralnych oraz dubbingowych. Widzowie jednak najbardziej pokochali ją za postać Barbary Mostowiak. W serialu M jak Miłość gra już od 20 lat. Jako seniorka rodu zyskała wielką sympatię fanów. Wcielenie się w postać ciepłej i mądrej babci, która trzyma pieczę nad całą rodziną, okazało się niezwykle dobrą decyzją z jej strony. Nikt już nie wyobraża sobie w tej roli kogoś innego.

Gwiazda w lipcu tego roku skończyła już 83 lata, ale nadal może poszczycić się wręcz doskonałą formą. Kondycji może jej pozazdrościć wiele młodszych koleżanek po fachu. Chętnie przyjmuje kolejne zawodowe wyzwania, a także pojawia się na ściankach i udziela wywiadów. W jednej z ostatnich rozmów aktorka zdradziła, dlaczego po śmierci męża nie chciała ułożyć sobie życia u boku innego mężczyzny.

Dlaczego Teresa Lipowska nie szukała miłości po śmierci męża?

Teresa Lipowska bardzo młodo wyszła za mąż. Po raz pierwszy mając 20 lat, poślubiła Aleksandra Lipowskiego, ich uczucie nie przetrwało jednak próby czasu. Małżonkowie rozwiedli się po trzech latach. Po czasie po raz drugi ułożyła sobie życie u boku Tomasza Zaliwskiego. U boku drugiego męża odnalazła szczęście i przez 44 lata aż do jego śmierci stanowili bardzo zgody związek.

Po śmierci ukochanego aktorka nie zdecydowała na wejście w kolejny związek. W wywiadzie dla Życia na gorąco zdradziła, dlaczego nie szukała miłości:

Skądże! To nie wchodzi w rachubę. Chyba że byłby to miły pan, w którego towarzystwie od czasu do czasu mogłabym pójść do teatru, kina, na obiad albo na spacer po Wilanowie. Poza tym powinien być inteligentny i dowcipny, żeby było o czym porozmawiać przy kawie. No i nie za stary, żeby nie mówił tylko o swoich chorobach. Ale o związku na stałe nie ma mowy. Jako kobieta od wielu lat samotna mam swoje nawyki. Nie potrafiłabym już przyzwyczaić się do czyjejś obecności pod moim dachem.

Mimo że od śmierci jej męża minęło już 14 lat, to nadal czuje jego obecność:

Czternaście lat to jednak dużo czasu. Wiele się wydarzyło w moim życiu przez te lata. Odeszło mnóstwo ludzi, ale było też wiele pięknych chwil. Jednak wciąż czuje obecność Tomasza, on na zawsze pozostanie w moim sercu i pamięci. W całym domu są jego zdjęcia, w tej chwili też patrzy na mnie z fotografii. Poza tym przynajmniej raz w miesiącu odwiedzam jego grób i zapalam znicz.

Teresa Lipowska i Tomasz Zaliwski doczekali się wspólnego syna, który jest ogromnym wsparciem dla aktorki.


Teresa Lipowska – TVP 2020 jesienna ramówka

Teresa Lipowska – TVP 2020 jesienna ramówka

Teresa Lipowska - gwiazdy w Pytaniu na śniadanie

Teresa Lipowska - gwiazdy w Pytaniu na śniadanie

Teresa Lipowska

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×