Szukaj

Teresa Lipowska zdradziła, ile wynosi jej emerytura. Ciężko za to przeżyć cały miesiąc

Teresa Lipowska: emerytura

Teresa Lipowska: emerytura

Teresa Lipowska znana jest wszystkim z serialu M jak Miłość. Choć jest po osiemdziesiątce, nie rezygnuje z gry, nadal jest aktywna zawodowo. Ma ku temu ważny powód. Gwiazda nie przeżyłaby do pierwszego z pieniędzy, które otrzymuje. Ile wynosi emerytura Lipowskiej?

Chociaż okres emerytury powinien być spokojny i bez zmartwień, to niestety nie zawsze tak jest. Przekonała się o tym Teresa Lipowska, która wyznała szokującą prawdę. Przyznała, że jej emerytura wynosi 2 tys. złotych na rękę.

Kwota ta jest niewystarczająca, by mogła przeżyć od pierwszego do pierwszego. Podczas wizyty w programie Pytanie na śniadanie opowiadała wzburzona o swojej sytuacji:

Mieliśmy jako seniorzy mieć leki darmowe, a ja byłam ostatnio w aptece i na dziewięć leków żadnego nie miałam za darmo. Także dziękuję za opiekę…

Teresa Lipowska: emerytura

Gwiazda ani myśli żyć za tak małą kwotę. Zapowiada, że będzie walczyć o prawa seniorów w Polsce i będzie głośno mówić, jak wygląda życie na emeryturze. Bardzo często dochodzi do sytuacji, w których osoby starsze nie mają pieniędzy na podstawowe potrzeby. Leki, które często są im niezbędne, kosztują bardzo wiele.

Dla seniorów chciałabym większego zainteresowania. Oczywiście mówi się dużo, robi się mniej. Moim marzeniem było, żeby się tyle robiło, ile się mówi. I wtedy może będzie nam lepiej.

Teresa Lipowska w 2000 roku

Teresa Lipowska w 2000 roku

Z czego żyje Teresa Lipowska?

Gwiazda polskiej telewizji nie ukrywa wielkości swojej emerytury. Przyznaje również, że musi być ciągle aktywna zawodowo, gdyż inaczej mogłaby nie mieć z czego żyć. Rola w serialu TVP2 daje jej poczucie stabilności finansowej. Jednak zdaje sobie sprawę z tego, że nie wszyscy uznają kwotę jej emerytury za niską.

Oczywiście, można dyskutować nad tym, czy jest to emerytura wysoka, czy niska, po 60 latach pracy te 2200, a 2000 złotych na rękę. Uważam, że to jest taka średnia emerytura, bo bywają gorsze. To jest tylko i wyłącznie z gaży, czyli z części w teatrze, a nie od żadnych dodatków, filmów czy koncertów… Gdybym nie miała takiego wielkiego szczęścia, a w moim wieku to jest wyjątkowe szczęście, że trafiłam na serial, który mi, że tak powiem, uzupełnia tę emeryturę co miesiąc, i mogę sobie pozwolić na parę rzeczy, to byłoby bardzo cieniutko – powiedziała.


Teresa Lipowska przewróciła się na ramówce TVP

Teresa Lipowska przewróciła się na ramówce TVP

Teresa Lipowska - bal charytatywny

Teresa Lipowska - bal charytatywny

Teresa Lipowska - Czarna komedia

Teresa Lipowska - Czarna komedia

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×