TeleKamery: Kiedyś to były gale. Co roku wielkie zagraniczne gwiazdy i transmisja w TVP. Kto odwiedził Polskę?

Zagraniczne gwiazdy na TeleKamerach

Zagraniczne gwiazdy na TeleKamerach

TeleKamery lata temu wręczyły nagrody dla zagranicznych gwiazd. Część z laureatów odbierała statuetki podczas uroczystej gali. Kto to był?

TeleKamery przyznawane są nieprzerwanie od 1998 roku. Nagroda ta wręczana jest gwiazdom oraz osobom związanym ze światem telewizji. Wyróżnienie to otrzymują najlepsi aktorzy, aktorki, producenci seriali oraz osobowości telewizyjne. W tym roku odbędzie się 24. edycja plebiscytu organizowanego przez magazyn Tele Tydzień. 11 lutego zakończyło się głosowanie na faworytów, a 10 marca statuetki trafią w ręce najlepszych.

Tradycją już jest, że statuetki zwycięzcom wręczają gwiazdy. W ubiegłym roku był to między innymi Grzegorz Markowski, który podczas odczytywania wyników zaliczył niewielką wpadkę. Mało kto jednak pamięta, że lata temu organizatorzy wydarzenia zapraszali zagranicznych artystów, którym również wręczano wyróżnienia. Ich obecność budziła w tamtym czasie niemałe zainteresowanie.

TeleKamery – zagraniczne gwiazdy w Polsce

TeleKamery są jedną z najpopularniejszych i najważniejszych gal, które odbywają się co roku. Finał plebiscytu przyciąga tłumy gwiazd i widzów. W tym roku o statuetki zawalczą między innymi: Marcin Prokop, Maciej StuhrAnna KarczmarczykAndrzej Grabowski, Karolina Gilon Rafał Brzozowski.

Ceremonia wręczenia statuetek do 2009 roku oraz w latach 2015-2016 transmitowana była na antenie TVP2. W latach 2012-2014 oraz 2017-2019 nie emitowano jej w telewizji. W tym roku, podobnie jak w ubiegłym roku, transmisję z uroczystości pokaże TV Puls. W latach 2010, 2012-2014 i 2019 ceremonię można było obejrzeć w Internecie.

W poprzednich edycjach na galę wręczenia TeleKamer organizatorzy zapraszali również zagraniczne gwiazdy. Po raz pierwszy uczyniono to w 1998 roku. Wówczas do Polski przyleciał Richard Chamberlain. Aktor znany z filmu Ptaki ciernistych krzewów otrzymał wówczas wyróżnienie w kategorii najpopularniejsza gwiazda zagraniczna.

Nie bez powodu gala rozdania TeleKamer nazywana jest rozdaniem polskich Oscarów. Pomysł z zaproszeniem zagranicznej gwiazdy okazał się być strzałem w dziesiątkę. Tradycją stało się, że na każdej gali pojawiali się artyści innej narodowości.

W 1999 roku do Polski został zaproszony Alain Delon, francuski aktor, producent, scenarzysta i reżyser filmowy, znanych z takich produkcji jak Asterix na olimpiadzieDziewczyna dla dwóchSto i jedna noc.

Alain Delon - Telekamery 1999

Alain Delon – Telekamery 1999

W 2000 roku organizatorzy dostąpili prawdziwego zaszczytu. Na gali wręczenia nagród pojawił się Gerard Depardieu. Rok później przybyła Sophia Loren. W następnych latach gościliśmy również: Jeremy’ego IronsaCatherine DeneuveRoger MooreDaryl HannahLaurę DernAndie MacDowellMelanie GriffithToma Jonesa. Pierwsza gala bez zagranicznych artystów odbyła się w 2010 roku.

W naszej galerii znajdziecie fotografie gwiazd z gali wręczenia TeleKamer.


Alain Delon - Telekamery 1999

Alain Delon - Telekamery 1999

14447c

scena z: Renata Gabryjelska, Gerard Depardieu, Rados³aw Pazura Telekamery '99 Warszawa 2000 fot. Niemiec/AKPA

Gerard Depardieu - Telekamery 2000

Gerard Depardieu - Telekamery 2000

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×