Szukaj

„Sen o Warszawie” Czesława Niemena z egzotyczną gwiazdą. Nagrano po latach nowy teledysk do hitu legendy polskiej muzyki

teledysk

teledysk

Teledysk Sen o Warszawie Czesława Niemena z Omeną Mensah

W teledysku możemy dostrzec znaną Omenę Mensah.  Nie bez powodu, ponieważ ta wersja utworu Czesława Niemena Sen o Warszawie jest wielokulturowa. Możemy poczuć ducha Ukrainy, Kuby, Senegalu i Meksyku. Marek Gaszyński, autor tekstu piosenki, przyznał, że bardzo podoba mu się taka koncepcja legendarnego przeboju. Z kolei dla twórcy nowej aranżacji, Pako Sarr, było to największe wyzwanie z jakim się zmierzył.

To było wielkie wyzwanie. Jedno z najtrudniejszych z jakim dotąd się zmierzyłem. Powstało wiele pomysłów, a w końcu zagrałem i zaśpiewałem wszystko w domu na gitarze. Do tego dodaliśmy tylko instrumenty i dźwięki wynikające z moich afrykańskich korzeni.

Twórca egzotycznej wersji utworu Sen o warszawie wykonuje kultową piosenkę. Wspomaga go szereg ludzi, m.in Emilio Dante, Wladimir Guzman Contreras, Ewa Lewandowska, Switlana Prokopiv, Miriam del Hoyo. Teledysk to jeden z trzech filmów wieńczących konkurs Młodzi o Warszawie zrealizowany przez Fundację Instytut Innowacji.

Omena Mensah postanowiła wesprzeć projekt i wziąć w nim udział. Konkurs na koncepcję filmu krótkometrażowego promującego Warszawę , ogłoszony został w październiku. Spośród dwudziestu pięciu zgłoszonych produkcji, wyłoniono trzy najlepsze. Jedną z nich jest właśnie ta aranżacja.

Konkurs wygra film, który będzie miał miał najwięcej odsłon na portalu YouTube. Klikać można do północy 31 sierpnia do godz. 12.00.

Omenaa Mensah w ubraniach LookBook (fot. ONS)

Omenaa Mensah wystąpiła w teledysku Sen o Warszawie


Dodaj komentarz

Komentarze są wyłączone

Zobacz również

Może Cię zainteresować

Najczęściej czytane dziś

×