Gejowski teledysk Andrzeja Piasecznego robi furorę za granicą. Za wszystkim stoi… Majka Jeżowska

Majka Jeżowska, Andrzej Piaseczny

Majka Jeżowska, Andrzej Piaseczny

Piosenka i teledysk Andrzeja Piasecznego o gejowskiej miłości doczekała się wyróżnień na zagranicznych festiwalach LGBT+. Mimo sporego uznania za granicą, w Polsce utwór skomponowany przez Majkę Jeżowską spotyka się z bojkotem.

Andrzej Piaseczny 2021 rok zaczął od rewolucji w swoim życiu. Najpierw wyprawił głośne przyjęcie, na którym otwarcie deklarował swoje poglądy polityczne (delikatnie mówiąc, nie jest zwolennikiem partii rządzącej), a później zdecydował się na coming out. Po latach przyznał, że jest gejem i od lat spełnia się w związku z mężczyzną.

Na „wyjście z szafy” Andrzej zdobył się przy okazji premiery piosenki Miłość, która trafiła na jego najnowszą płytę. Utwór z poruszającym tekstem, opowiadającym o relacji męsko-męskiej, skomponowała Majka Jeżowska. Artystka od lat wspiera środowisko LGBT i aktywnie walczy o prawa mniejszości. Do tolerancji wzywa od lat, wystarczy przypomnieć jej przebój Kolorowe dzieci, na którym wychowuje się kolejne pokolenie najmłodszych słuchaczy.

Piosenka i teledysk Miłość Andrzeja Piasecznego nagrodzona za granicą

Najnowsza piosenka Piaska doczekała się pełnego miłości i szczerego przekazu teledysku. Obraz do Miłości, opowiadający historię gejowskiej pary, został nominowany do International Music Video Awards London 2021. Od tego czasu pojawiło się jeszcze kilka nominacji: nominacja do IMVA Munich 2021 oraz IMVA Rome 2021. Teledysk wygrał w Rzymie w kategorii najlepszy teledysk LGBT.

Duże zainteresowanie i uznanie zagranicznych odbiorców nie ma odzwierciedlenia w Polsce, a właściwie w polskich radiostacjach. Osoba z otoczenia Piasecznego żali się, że utwór nie trafił na playlisty rozgłośni, które przez lata tak chętnie promowały twórczość wokalisty:

Teledysk odnosi sukcesy za granicą, w Polsce niestety nie został jeszcze doceniony. Większość stacji radiowych nie chce dzielić się piosenką „Miłość” z słuchaczami, bo poruszane w niej kwestie budzą tutaj wciąż kontrowersje, choć przesłanie piosenki wydaje się być bezsprzeczne i zawsze aktualne – relacjonuje Aldona Wleklak z agencji pr Dobre Media.

Sam Andrzej o Miłości napisał krótko:

Prawo do miłości i szacunku dla niej jest podstawowym prawem człowieka.

Piaseczny jest dumny z sukcesu jaki odniósł jego klip i utwór na zagranicznych festiwalach. Swojej dumy nie ukrywa także współautorka sukcesu – Majka Jeżowska:

Rzym , miasto otwarte na różnorodność , doceniło teledysk @andrzejpiaseczny_official „Miłość” i wcale się nie dziwię ! Zwyczajna historia dwóch zakochanych w sobie chłopaków , zakończona ślubem , pięknie sfilmowana przez @helena_ganjalyan_photo i @bartosz_szpak . Chwalę się , bo skoro w Polsce nie doceniają , każdy sukces zagraniczny ma lepszy smak … Moja muzyka – czytamy na Instagramie piosenkarki (zachowaliśmy pisownię oryginalną).

Mamy nadzieję, że wkrótce Miłość zostanie doceniona także w Polsce. Kto wie, może piosenkę usłyszymy w jednym z odcinków Tańca z gwiazdami. Nieoficjalnie mówi się, że Piaseczny ma zostać nowym jurorem show.


Teledysk Andrzeja Piasecznego Miłość wyróżniony za granicą

Teledysk Andrzeja Piasecznego Miłość wyróżniony za granicą

Teledysk Andrzeja Piasecznego Miłość wyróżniony za granicą

Teledysk Andrzeja Piasecznego Miłość wyróżniony za granicą

Teledysk Andrzeja Piasecznego Miłość wyróżniony za granicą

Teledysk Andrzeja Piasecznego Miłość wyróżniony za granicą

Komentarze

 • Gość pisze:

  Zawsze się zastanawiałam dlaczego tak ważnym momentem dla rodziny,przyjaciół jest czyjś ślub,dlaczego taka radość całych społeczności w różnych cywilizacjach od tysięcy lat .
  I w pewnym momencie dotarło do mnie że oto pojawia się szansa na kolejnych członków społeczeństwa,szansa na trwanie cywilizacji,przez przekazywanie życia które my otrzymaliśmy od z kolei swoich rodziców.
  A tu co mamy świętować? Chyba że ktoś cieszy się ze zwijania się cywilizacji ,Ci którzy uważają że ludzi jest na świecie za dużo też się cieszą,że tak dobrze im idą ich plany.Szkoda tylko że sami nie chcą wyeliminować się z puli genowej świata.

 • Kibic pisze:

  Piękna piosenka, w cudowny sposób opowiada o miłości.Związek hetero i ślub kościelny nie dają gwarancji na udane życie rodzinne . Więc pozwólmy ludziom żyć tak jak tego pragną, nie właźmy im do sypialni nie próbujmy prostować według naszych kryteriów.

 • Gość pisze:

  Jak wam się nie podoba to nie słuchajcie. Po co te idiotyczne i chamskie komentarze.Dajcie wypowiedzieć się tym którym się podoba.

 • Gość pisze:

  Piosenka i teledysk rewelacja.Gratulacje

 • Gość pisze:

  Kiedyś usłyszałam że homoseksualizm, jeśli chodzi o facetów to poszukiwanie męskości której ni znajduje się w sobie u kobiet to samo, poszukiwanie kobiecości, której brak jest w sobie. Myślę że coś w tym jest. Teledysk pokazujący romantyczną miłość dwóch facetów. Widać że przygotowała go kobieta bo bo u homo miłość wygląda całkiem inaczej.

 • Timon 07 pisze:

  Jak czytam te wszystkie komentarze,to zadaję sobie pytanie.Gdzie my żyjemy ? W Średniowieczu ? Dwoje kochających się mężczyzn,to dla Was takie niemoralne ? Ludzie czas się ogarnąć,to nie jest już średniowiecze !!!! Jeżeli się kochają i nie robią komuś tym krzywdy,to dla mnie jak najbardziej jest to NORMALNE !!!! Skąd w ludziach tyle JADU !!!!!!!!!!

 • Gość pisze:

  Prezesowi powinna się podobać

 • Paparazzi pisze:

  Homoseksualizm to taka sama choroba jak pedofilia zoofilia i takie tam inne zaburzenia. Trzeba to tępić a na pewno nie wolno promować tego zboczenia.

 • Patriota pisze:

  Myślałem że Piasek to normalny człowiek,ale on potrzebuje psychiatry,jest tak wypaczony jak Lempart.

 • GośćTeresa pisze:

  Cudowne nic dodać nic ująć cała milosc

 • Gość pisze:

  Andrzej z Majka obrzydliwi

 • Gość pisze:

  Niech sie kochaja pi sfojemu ale nie musimy tego wszyscy ohladac próbuje zrozumiec jak sie kochaja dwaj faceci lub dwue dziewczyny albo np mloda kobieta idzie z facetem 40 lat starszym i nie zrozumiem tego ja z moja partnerka nie pokazuje wszem i wobec swojich uczuc pozatym swiat hest stworzony tak ze paruja sie plcie przeciwnie np zwierzeta nie znam przypadkow par jednoplciowych naukowo mowiac jest to jakies zaburzenie ale gdzie jest przyczyna moze za kilka lat dokladnie sie dowiemy moze stariwicz niech da opis tej przypadlosci wśród zwierzat so zwiazki homoseksualne faktycznie miedzy pingwinsmi faktycznie sle nic innego mi sie nie nasuwa pozatym nawet stosunki doodbytnicze wsrod par hetero tez nie sa dla mnie normalne dla mnie ta czesc ciala sluzy do oddawania kalu trudno mi to wszystko zrozumiec choc bede sie staral bo to bedzie teraz juz zwyczajne

 • Gość 1 pisze:

  Co mnie to obchodzi kto z kim śpi!

 • Gość pisze:

  Po co to wszystko co nas to obchodziło kto z kim śpi!

 • Gość pisze:

  Na Pana piosenkach się wychowałam, ta też jest piękna każdy ma prawo do miłości,

 • Kobieta hetero pisze:

  Wzruszyłam się. Piękna piosenka, piękny teledysk. A człowiek ma tylko jedno życie, więc niech kocha, kogo chce.

 • gola pisze:

  Piosenka bardzo słaba,teledysk trochę lepszy ale mam wrażenie że całość się nie lepi

 • Guru43 pisze:

  To teraz muzyka też będzie się dzielić na lgbt i pozostała. Świat oszalal.

 • Gość pisze:

  Obrzydliwe rzygać się chce fuj dwóch facetów to nie jest normalne.

 • Gość pisze:

  Masakra czemu oni się tak afiszują nie jest to normalne

 • Gość wiśnia pisze:

  Jakie mnie panie Boże stworzyłeś….brawo,miłość to prawo każdego człowieka!!nikomu nic do tego ,kto z kim.waznw że uczucie czyste, piękne,brawo panie Andrzeju!!

 • Bogna pisze:

  No cóż czy w Polsce są prześladowani osoby o innej orientacji i czy jest jakichś powód aby się obnosić swoją seksualnością biedne te osoby

 • Gość pisze:

  Szczęśliwy, nie biedny😀

 • Gość pisze:

  Super piosenka , Ekstra Pan Piasek ah miłość , w poszukiwaniu miłości , dziękuję .

 • Gość Anna pisze:

  Brawo ♡Andrzej♡… ja osobiście rozumiem dlaczego teraz….
  gdybyś to zrobił wtedy, pare lat temu ,dzisiaj nie bylo by tematu „Piasek” .
  Żyjąc w Pl. nie da się niestety inaczej,trzeba dokonywać trudnych wyborow, często odgrać narzucone role.
  Ale to jest Twoje życie,Twoja miłość i Twoje szczęście.
  Hipokrytom, nie musisz się z niczego tłumaczyć,
  a przyjaciele zawsze zrozumieją i akceptują Ciebie ,
  bez zbednych słów.
  Pozdrawiam serdecznie ❤

 • Normalny pisze:

  Ohyda!

 • Gość pisze:

  Mój idol od początku.Szkoda mnie Go.
  Gej to jeszcze nie oswojony fakt w Polsce
  Piękny,przystojny ,mądry,inteligentny mógłby mieć partnerkę i żonę.
  Szkoda mnie Jego mamy co przeżywa.ts inność ukochanego syna

 • Gość pisze:

  Lubię Pana …Panie Andrzeju…..ale szkoda ….takie mięsko!!@@

 • Milena pisze:

  Brawo p.Andrzeju.Lubilam pana piosenki i tę też. Jest pan mądrym i oczytanym człowiekiem .Bardzo lubię słuchać Pana wypowiedzi.,tych cudownych cytatów., które pan przytacza..Brawo,brawo…..
  ..

 • Gość pisze:

  Szkoda mi go

 • Gość pisze:

  Każdy ma swoją miłość, piosenka taka sobie.

 • Wirus pisze:

  Biedny człowiek jak milczał był bardziej ludzki

 • Gość pisze:

  Biedny człowiek

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×