Wirtualna Polska

Te gwiazdy są do siebie łudząco podobne. Niektórych naprawdę trudno odróżnić. Aż dziwne, że nie są spokrewnieni!

Te gwiazdy są do siebie łudząco podobne. Niektórych naprawdę trudno odróżnić. Aż dziwne, że nie są spokrewnieni!

Te gwiazdy mają swoich sobowtórów

Na świecie żyje obecnie blisko 8 miliardów ludzi. Choć wszyscy mamy przypisane określone cechy wyglądu, dzięki którym się wyróżniamy, bywają przypadki, gdy dwie osoby są do siebie tak łudząco podobne, że aż trudno uwierzyć w to, że nie są rodzeństwem. Również wśród gwiazd można znaleźć kilka takich przykładów. Zobacz, którzy artyści mają swoich sobowtórów w świecie show-biznesu.

Wirtualna Polska

Kilka lat temu australijscy naukowcy przeprowadzili badania, dzięki którym określono, jak duże jest prawdopodobieństwo, żeby spotkać dwoje identycznych ludzi. W tym celu wyróżnili osiem parametrów, dzięki którym można ocenić, jak bardzo podobni są do siebie badani. Aby to określić, sprawdza się m.in. odległość między oczami, brwiami i uszami, długość nosa czy szerokość ust. W opinii badaczy na naszej planecie żyje co najmniej jedna para ludzi, którzy są identyczni.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Nie mniej jednak na świecie można spotkać ludzi, którzy są do siebie łudząco podobni. Kilka  przykładów można znaleźć w show-biznesie. Te gwiazdy z powodzeniem mogłyby zamienić się miejscami na planie zdjęciowym i nikt by tego nie zauważył.

Kurt Russell i Jeff Bridges są do siebie łudząco podobni

Kurt Russell urodził się 17 marca 1951 roku w Springield. Jest znanym amerykańskim aktorem, producentem filmowym i scenarzystą, który na szklanym ekranie zadebiutował w popularnych serialach i filmach Disneya, mając zaledwie 10 lat. Największą popularność zdobył dzięki rolom w takich produkcjach, jak Wielka draka w chińskiej dzielnicy czy Silkwood. Fani westernów mogą kojarzyć go z Tombstone, gdzie wcielił się w postać szeryfa Wyatta Earpa.

Sobowtórem aktora jest Jeff Bridges, który urodził się 4 grudnia 1949 roku w Los Angeles. Również podąża tą samą ścieżką kariery, z tą różnicą, że jest również wokalistą oraz malarzem. Na swoim koncie ma Oscara za pierwszoplanową rolę w filmie Szalone serce. Prawda, że są do siebie podobni?

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Kurt Russell i Jeff Bridges są do siebie podobni

Kurt Russell i Jeff Bridges są do siebie podobni

Ian Somerhalder – Rob Lowe

Ian Somerhalder urodził się 8 grudnia 1978 roku w Covington. Jest popularnym amerykańskim aktorem i modelem, który największa popularność zdobył dzięki roli Damona Salvatore, wampira z serialu Pamiętniki wampirów. Przystojny artysta posiada ogromne grono fanek na całym świecie.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Rob Lowe jest łudząco podobny do młodej gwiazdy. Urodził się 17 marca 1964 roku w Charlottesville. W latach 80. uważano go za jednego z najbardziej seksownych mężczyzn na świecie. Aż trudno uwierzyć, że on i Ian nie są ze sobą spokrewnieni.

Ian Somerhalder i Rob Lowe są do siebie podobni

Ian Somerhalder i Rob Lowe są do siebie podobni

Wirtualna Polska

Orlando Bloom – Luke Evans

Orlando Bloom urodził się 13 stycznia 1977 roku w Canterbury. Jest znanym na całym świecie brytyjskim aktorem, który w swojej karierze zawodowej miał okazję wcielić się w kilka kultowych postaci. Widzowie mogą kojarzyć go m.in. z roli Legolasa w trylogii Władca Pierścieni czy Willa Turnera, charyzmatycznego pirata z serii Piraci z karaibów.
Fani światowego kina mogli zauważyć, że Orlando jest łudząco podobny do Luke’a Evansa, młodszego o dwa lata walijskiego aktora. Choć mężczyzna nie może pochwalić się tak dużym dorobkiem, jak Bloom, to nie można mu odmówić urody oraz podobieństwa do partnera Katy Perry.
Olando Bloom i Luke Evans są do siebie podobni

Olando Bloom i Luke Evans są do siebie podobni

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Elijah Wood i Daniel Radcliffe są do siebie bardzo podobni

Elijah Wood urodził się 28 stycznia 1981 roku w Cedar Rapids. Utalentowany aktor zrobił wielką karierę dzięki roli Frodo Bagginsa, przyjaznego hobbita we Władcy pierścieni. Obecnie mężczyzna poświęca się swojej drugiej pasji, jaką jest muzyka. Najczęściej więc można spotkać go za konsolą DJ.

Wirtualna Polska

Daniel Radcliffe urodził się 23 lipca 1989 roku w Londynie. To aktor, którego chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Ogromną popularność zdobył dzięki roli tytułowego Harry’ego Pottera w serii filmów o przygodach utalentowanego magika.

Daniel Radcliffe i Elijah Wood są do siebie podobni

Daniel Radcliffe i Elijah Wood są do siebie podobni

Heath Ledger i Joseph Gordon-Levitt byli do siebie bardzo podobni

Heath Ledger urodził się 4 kwietnia 1979 roku w Perth. Był popularnym australijskim aktorem, reżyserem teledysków oraz fotografem. Zadebiutował w rodzimym show-biznesie, a gdy tylko wyrobił sobie markę, przeniósł się do Stanów Zjednoczonych, aby tam rozwinąć żagle. Wystąpił w 20 produkcjach, które przyniosły mu olbrzymią popularność. Był nominowany m.in. do Złotego Globu oraz do Oscara dla najlepszego aktora, co dało mu ósmą lokatę na liście najmłodszych nominowanych. Wszystko świadczyło o tym, że będzie objawieniem XXI wieku, jednak mężczyzna zmarł, mając zaledwie 28 lat. Przyczyną śmierci było przypadkowe przedawkowanie leków.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Joseph Gordon-Levitt urodził się 17 lutego 1981 roku w Los Angeles. Zadebiutował, mając zaledwie 7 lat rolą w westernie pt. Obcy na mojej ziemi. Co uważniejsi widzowie mogą kojarzyć go również z komedii familijnej pt. Beethoven z 1992 roku.

Heath Ledger i Joseph Gordon-Levitt są do siebie podobni

Heath Ledger i Joseph Gordon-Levitt są do siebie podobni

Cate Blanchett – Robin Wright

Wirtualna Polska

Cate Blanchett urodziła się 14 maja 1969 roku w Melbourne. Jest popularną aktorką filmową i teatralną, na której koncie zapisały się dwa Oscary. Pierwszą statuetkę odebrała w 2004 roku za drugoplanową rolę w filmie Aviator. Po raz kolejny została wyróżniona za pierwszoplanową rolę w formacie Blue Jasmine w 2013 roku. To właśnie ona wcieliła się w postać Galadrieli we Władcy Pierścieni oraz Hobbicie.

Robin Wright jest łudząco podobna do wspomnianej wcześniej gwiazdy. Urodziła się 8 kwietnia 1966 roku w Dallas. Oprócz tego, że występuje w popularnych produkcjach filmowych, zajmuje się również modą. W wieku 14 lat chodziła po wybiegach w Paryżu i Tokio. Na szklanym ekranie zadebiutowała dzięki epizodycznej roli w serialu Żółta róża.
Cate Blanchett i Robin Wright są do siebie podobne

Cate Blanchett i Robin Wright są do siebie podobne

Anne Hathaway – Amal Clooney

Anne Hathaway urodziła się 12 listopada 1982 roku w Brooklynie. Gwiazda w 2013 roku zdobyła Oscara za drugoplanową rolę w filmie Les Misérables. Nędznicy. Pierwszą nominację otrzymała jednak w 2009 roku za najlepszą rolę pierwszoplanową w filmie Rachel wychodzi za mąż. Prywatnie aktorka jest szczęśliwą żoną Adama Shulmana oraz matką dwojga dzieci.

Amal Clooney urodziła się 3 lutego 1978 roku w Bejrucie. Jej znaną libańsko-brytyjską adwokat, która specjalizuje się w prawie międzynarodowym oraz prawach człowieka. Piękna kobieta w 2014 roku wyszła za mąż za George’a Clooneya.

Anne Hathaway i Amal Clooney są do siebie podobne

Anne Hathaway i Amal Clooney są do siebie podobne

Marta Żmuda Trzebiatowska jest podobna do Evy Longorii

Marta Żmuda Trzebiatowska urodziła się 26 lipca 1984 roku w Człuchowie. Tej postaci nie trzeba nikomu przedstawiać, jednak warto wspomnieć, że aktorka zadebiutowała w 2005 roku rolą Belli w serialu Dom niespokojnej starości, produkcja jednak została wyemitowana dopiero w 2010 roku. Największą popularność zdobyła dzięki rolom w popularnych polskich serialach, do których można zaliczyć m.in. Teraz albo nigdyChichot losu czy Na dobre i na złe.

Eva Longoria w przeciwieństwie do swojej polskiej koleżanki znana jest na całym świecie. Urodziła się 15 marca 1975 roku w Corpus Christi. Widzowie mogą kojarzyć ją przede wszystkim z serialu Gotowe na wszystko, choć równie dużą popularność zyskała dzięki roli w komedii Nawiedzona narzeczona.

Marta Żmuda Trzebiatowska i Eva Longoria są do siebie podobne

Marta Żmuda Trzebiatowska i Eva Longoria są do siebie podobne

Dorota Gardias – Morena Baccarin

Dorota Gardias urodziła się 22 czerwca 1980 roku w Tomaszowie Lubelskim. Karierę rozpoczynała jako fotomodelka, jednak z czasem porzuciła ją dla dziennikarstwa. Obecnie realizuje się m.in. w roli pogodynki stacji TVN.

Morena Baccarin urodziła się 2 czerwca 1979 roku w Rio de Janeiro. Jest popularną amerykańską aktorką pochodzenia brazylijskiego. Po raz pierwszy na szklanym ekranie pojawiła się w 2001 roku w filmie Perfumy. Krótko po tym jej kariera nabrała zawrotnego tempa. Aktorka wystąpiła m.in. w filmie Serenity oraz w serialach Gwiezdne wrota, Homeland, Gotham, a ostatnio można było zobaczyć ją w dwóch częściach filmu Deadpool.

Dorota Gardias i Morena Baccarin są do siebie podobne

Dorota Gardias i Morena Baccarin są do siebie podobne

Agnieszka Woźniak- Starak – Aneta Kręglicka

Agnieszka Woźniak-Starak urodziła się 15 kwietnia 1978 roku w Warszawie. Jest jedną z najpopularniejszych polskich dziennikarek, konferansjerek oraz prezenterek radiowych i telewizyjnych. Od września ubiegłego roku wraz z Ewą Drzyzgą współprowadzi Dzień Dobry TVN.
Aneta Kręglicka urodziła się 23 marca 1965 roku w Szczecinie. Od najmłodszych lat interesowała się modą i to tej pasji poświęciła całe swoje życie. W 1989 roku zdobyła tytuł Miss Świata, dzięki któremu zyskała olbrzymią popularność. Od kilku lat prowadzi swój własny biznes oraz jest ambasadorką marki Apart Diamonds.
Agnieszka Woźniak-Starak i Aneta Kręglicka są do siebie podobne

Agnieszka Woźniak-Starak i Aneta Kręglicka są do siebie podobne

Które gwiazdy z powyższego zestawienia są do siebie najbardziej podobne?


Kurt Russel i Jeff Bridges są do siebie podobni

Kurt Russel i Jeff Bridges są do siebie podobni

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Kurt Russel ma sobowtóra

Kurt Russel ma sobowtóra

Jeff Bridges jest podobny do Kurta Russela

Jeff Bridges jest podobny do Kurta Russela

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Najczęściej czytane dziś

Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować

×