Taylor Swift była ofiarą anoreksji. W krytycznym momencie wyglądała jak skóra i kości. Teraz ostrzega innych

Tylor Swift anoreksja

Tylor Swift anoreksja

Taylor Swift miała anoreksję. W dokumencie Netflixa Miss Americana opowiedziała o swojej walce z jadłowstrętem psychicznym. Dzisiaj ostrzega przed chorobą inne młode dziewczyny.

Taylor Swift, to jedna z najpopularniejszych piosenkarek na świecie, której teledyski do hitów takich jak Shake It Off czy Blank Space mają łącznie ponad miliard wyświetleń. Wokalistka, za swoje osiągnięcia na przestrzeni lat, otrzymała niedawno nagrodę dla Artystki Dekady podczas gali American Music Awards.

Zanim jednak Taylor dotarła na sam szczyt list przebojów i stała się inspiracją dla setek tysięcy fanów, zmagała się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Gwiazda zdobyła się na intymny wywiad w ramach projektu Neftlixa – Miss Americana. Dokument, którego premiera miała miejsce 23 stycznia na festiwalu filmowym Sundance, ma na celu przybliżyć prywatne życie wokalistki.

Taylor przyznała, że jeszcze kilka lat temu miała mnóstwo kompleksów na punkcie swojego wyglądu. Najbardziej wstydziła się brzucha. Uważała, że jest za duży, zwłaszcza po tym, jak ktoś powiedział, że wygląda jakby była w ciąży.

Taylor Swift o anoreksji. Jak zaczęła się objawiać?

Piosenkarka postanowiła zawalczyć o lepszy wygląd. Choć chudła na potęgę, ciągle była niezadowolona ze swojego wyglądu. Postrzegała się „jako wciąż otyłą”. Nawet wtedy, gdy rozmiar XXS był na nią za duży, a ona sama wyglądała jak skóra i kości.

Broniłam się przed każdym, kto mówił: „Martwię się o ciebie” – powiedziała autorce dokumentu, Lanie Wilson.

Swift ze szczegółami opowiedziała o swoim problemie sprzed lat:

Nie jesteś świadoma, że głodzisz się, gdy stopniowo zmniejszasz porcje. Zawsze jest jakiś standard piękna, którego nie spełniasz. Ponieważ jeśli jesteś wystarczająco chuda, to nie masz tego tyłka, którego wszyscy chcą, ale jeśli masz na sobie wystarczającą wagę, aby mieć taki tyłek, to twój brzuch nie jest wystarczająco płaski. To wszystko k**** niemożliwe.

Taylor Swift była anorektyczką

Taylor Swift była anorektyczką

Taylor Swift na początku kariery

Taylor Swift na początku kariery

Taylor Swift jest w ciąży?

Taylor Swift obecnie

Z czasem Amerykanka zdała sobie sprawę, że przesadza i przestała przejmować się krytycznymi opiniami na swój temat. Dziś przekonuje, że woli „wyglądać na większą, niż wyglądać niezdrowo”. Nie ukrywa jednak, że stara się nie oglądać swoich występów, wywiadów w telewizyjnych shows czy zdjęć z imprez, na których się pojawia.

Zawsze dostrzegam w swoim wyglądzie jakąś niedoskonałość. Ale już się tym tak nie przejmuję.

Swift o walce z anoreksją opowiedziała również w wywiadzie dla magazynu Variety:

Mój związek z jedzeniem był dokładnie tą samą psychologią, którą zastosowałem do wszystkiego innego w moim życiu. Jeśli dostawałam pochwałę, rejestrowałem to jako dobre. Jeśli dostawałam karę, uznałem to za złe.

Po raz pierwszy Taylor Swift szczerze wspomniała o jadłowstręcie psychicznym w eseju dla magazynu Elle w marcu 2019 r. Powiedziała, że „nauczyła się przestać nienawidzić każdego kawałka tłuszczu, jak u siebie dostrzega”.


Taylor Swift – MTV VMA 2019, kreacja: Versace

Taylor Swift – MTV VMA 2019, kreacja: Versace

Taylor Swift - iHeartRadio Music Awards 2019

Taylor Swift - iHeartRadio Music Awards 2019

Taylor Swift i Joe Alwyn - BAFTA 2019

Taylor Swift i Joe Alwyn - BAFTA 2019

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×