Tatiana Okupnik zmaga się z poważną dolegliwością. „Ból ścina z nóg”

Tatiana Okupnik

Tatiana Okupnik

Tatiana Okupnik w social mediach podzieliła się swoją kolejną dolegliwością. Opowiedziała, co sprawia jej spory ból. O jakiej przypadłości mowa?

Tatiana Okupnik od jakiegoś czasu dzieli się z internautami filmikami, w których dzieli się swoją historią. Mówi, że porody i ciąże nie zawsze idealnie przebiegają, a w macierzyństwie jest kolorowo. Ma nadzieję, że jej opowieść zainspiruje panie do przerwania milczenia i jeśli będzie taka potrzeba, do skorzystania z pomocy specjalisty.

Piosenkarka zaznacza, że chociaż nie powinno porównywać i wartościować danych problemów, można mówić o emocjach, które się przy okazji pojawiają:

Pomimo tego, że niby wiemy, to jednak w momencie, kiedy kobieta nienormatywnie przeżywa ciąże albo odbiega od tego wyobrażenia, które zawsze jest naznaczone stereotypami, jak powinna wyglądać ciąża, czy poród, to wtedy zaczynają się dramaty — brak zrozumienia, albo nawet to, że kobieta nie wie czasami, jak się odnaleźć w tej sytuacji, kiedy jest jej ciężko, nie wie, że może szukać pomocy specjalistycznej — mówiła jakiś czas temu.

Tatiana Okupnik zmaga się z silną migreną

Tatiana w nowym poście na Facebooku poinformowała o kolejnej dolegliwości, z jaką się zmaga. Gwiazda walczy z migreną chroniczną, która nasiliła się po ciążach. Piosenkarka zdradziła, że czasami jest jej bardzo ciężko, ponieważ ból ścina z nóg. Wyjawiła, jakie obawy jej towarzyszą:

Mam migrenę chroniczną, która nasiliła się po ciążach. Wiem, że dla kogoś, kto nie miał migreny albo np. zespołu popunkcyjnego trudno zrozumieć, że ból głowy może ściąć z nóg. Światłowstręt, zapachowstręt. Przy ostrym ataku niemożliwość mówienia (afazja), zaburzenia widzenia, niemożliwość poruszania się. Ja podczas ataków całe szczęście mogę pisać tylko, że nie widzę gdzie piszę…

Dodała, że czasami wizyta w szpitalu jest niezbędna:

W takim ciężkim rzucie migrenowym konieczna jest wizyta w szpitalu, żeby przerwać atak oraz wykluczyć inne przyczyny.

Okupnik napisała też, że gdy zobaczy osobę noszącą okulary przeciwsłoneczne w pochmurny dzień, prawdopodobnie zachowuje się tak z jednego powodu:

Jeśli zobaczycie kogoś w pochmurny dzień w okularach słonecznych, albo w zamkniętym pomieszczeniu chroniącego się przed światłem właśnie okularami albo czapką z daszkiem to podpowiem, że przyczyna może być bardzo prosta — migrena, zapalenie spojówek, jakiś inny problem. […] Także pozdrawiam migrenowców. Głowy do góry.

Instagram/FB vs rzeczywistość…Poniedziałek vs Wtorek;)Światła makijaż strój vs takie coś;)Specjalnie zamieszczam to…

Opublikowany przez Tatiana Okupnik Czwartek, 3 września 2020

Komentarze pod wpisem dowodzą, że nie tylko Okupnik zmaga się z tą nieprzyjemną dolegliwością. Internauci dzielą się swoimi doświadczeniami, dziękują piosenkarce za wpis, życzą jak najmniej bolesnego przechodzenia migren.


Tatiana Okupnik o migrenach

Tatiana Okupnik o migrenach

Tatiana Okupnik

Tatiana Okupnik

Tatiana Okupnik wzięła udział w wyborach prezydenckich

Tatiana Okupnik wzięła udział w wyborach prezydenckich

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×