Szukaj

Lewandowski, Jędrzejczyk, Kuszyńska, Okupnik w wyjątkowej akcji. Walczą o lek dla małego Kajtka

Gwiazdy charytatywnie

Gwiazdy charytatywnie

Polskie gwiazdy masowo zaangażowały się charytatywną akcję dla małego Kajtka. Chłopiec musi otrzymać najdroższy lek świata i nie zostało mu wiele czasu. Na czym polega #300gchallenge?

Gwiazdy na co dzień błyszczą w świetle reflektorów, kroczą po czerwonych dywanach i odnoszą kolejne wielkie sukcesy. Dzięki swojej działalności mogą pochwalić się ogromną sławą. Wielu sportowców, aktorów, czy wokalistów korzysta z różnych przywilejów, które niesie za sobą rozpoznawalność. Jednak coraz większe grono polskich sław stara się wykorzystać swój sukces w bardzo słusznej sprawie. Znani i lubiani chętnie angażują się w różnego rodzaju działania charytatywne, które mają na celu pomóc osobom chorym, lub ubogim. Szczególną troską zawsze otaczają potrzebujące ich pomocy dzieci.

Ostatnio akcję wielkiej pomocy zainicjowała Tatiana Okupnik. Wokalistka nagłośniła bardzo ważną sprawę i zmobilizowała sporą część polskiego show-biznesu do tego, by pomóc w zbiórce środków na leczenie chorego na SMA Kajetana Gatzke. Kluczową rolę odgrywa tutaj nieubłaganie biegnący czas.

Gwiazdy zaangażowały się w #300gchallenge. Komu można pomóc?

Tatiana Okupnik zainicjowała na swoim profilu akcję #300gchallenge, która ma na celu namówić jak najwięcej osób na wpłacanie środków na zbiórkę charytatywną utworzona dla Kajetana Gatzke. Maleńki chłopiec choruje na SMA, a jego jedyną szansą na leczenie jest terapia genowa. Jego rodzice, aby rozpocząć leczenie, muszą zebrać zawrotną sumę 9 mln złotych. Niestety mocno ogranicza ich czas, ponieważ najdroższy lek świata można podać jeżeli waga pacjenta nie przekracza 13,5 kg. Teraz Kajetan waży 13,2 kg, dlatego liczy się każda minuta.

Tatiana Okupnik wymyśliła internetowe wyzwanie, do którego przyłączyło się mnóstwo osób. Polega ono na przedstawieniu w wybrany przez siebie sposób 300 g, nagranie filmiku, opublikowanie go w sieci, nominowanie kolejnych osób i wrzucenie linku do zbiórki. To wszystko ma zachęcić do wpłat na rzecz chorego Kajtka.

W inicjatywę pomocy Kajtkowi włączyło się mnóstwo polskich gwiazd na czele z Anną i Robertem Lewandowskimi. Swoje 300 g w sieci pokazali również: Andrzej Piaseczny, Maciej Dowbor, Joanna Koroniewska, Joanna Biedrzyńska, Ada Fijał, Marcin Gortat, Patrycja Markowska, Monika Kuszyńska, Ani Mru Mru, Monika Olejnik, Mariusz Wlazły, Damian Ukeje, Ramona Rey, Joanna Jędrzejczyk, Mateusz Kusznierewicz, Otylia Jędrzejczak, Mumio, Grupa MoCarta, Artur Andrus, Iza Bełcik. Gwiazdy wypijały sok z cytryny, szklankę wody, jadły twarożek, a wszystko po to, by pomóc chłopcu i pokazać jak niewiele dzieli go od granicy, do której można podać lek. Inicjatorka akcji, czyli Tatiana Okupnik obsypała się 300 g mąki.

Do końca zbiórki zostało zaledwie 4 dni, a do uzbierania jest niemal 60 tys. złotych. Każdy może wziąć udział w wyzwaniu i pomóc Kajtkowi wpłacając środki na utworzoną przez jego rodziców zbiórkę – https://www.siepomaga.pl/dzielny-kajtus.

Zbiórkę wsparło już ponad 250 tysięcy osób.


Monika Kuszyńska - nowa fryzura

Monika Kuszyńska - nowa fryzura

Tatiana Okupnik

Tatiana Okupnik

Anna Lewandowska - WOŚP 2021

Anna Lewandowska - WOŚP 2021

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×