Tatiana Okupnik pokazała, co z jej ciałem robi EDS. Lekarze latami bagatelizowali objawy

Tatiana Okupnik

Tatiana Okupnik

Tatiana Okupnik pokazała na Instagramie, co zrobiła z nią EDS, choroba, którą niedawno u niej zdiagnozowano. Opublikowała odważne nagranie, którego internauci nie pozostawili bez reakcji.

Tatiana Okupnik udzieliła wywiadu Dorocie Wellman, który został wyemitowany w Dzień Dobry TVNPo raz pierwszy ujawniła, że walczy z EDS, nieuleczalną chorobą. Dopiero po 42 latach dowiedziała się, co jej dolega:

Ucieszyłam się, że w końcu ktoś to widzi, a nie, że to jest w mojej głowie albo jest to psychosomatyczne, że ja sobie wymyślam. Po tej odysei diagnostycznej zaczynasz wątpić, czy z głową wszystko jest ok.

Piosenkarka przyznała, że po porodzie jej sytuacja była naprawdę trudna:

Kości zaczęły pękać na potęgę. Ciągle coś się zwichnęło, jakieś operacje.

Tatiana Okupnik pokazała, co zrobiła z nią choroba

Tatiana Okupnik na temat swojej choroby wypowiedziała się w nowym filmiku, który opublikowała na Instagramie. Pokazała swoje giętkie nadgarstki i mocno rozciągliwą skórę, które są objawami EDS. Ujawniła, że w przeszłości miała różne operacje. Choroba atakowała jednocześnie różne części jej organizmu:

Musiałoby się zgromadzić lekarzy specjalizacji różnych – od ginekologa, po neurochirurga, neurologa, dermatologa, alergologa, gastrologa, chirurga szczękowego i jeszcze wielu innych, u których byłam, bo właśnie te układy u mnie siadały. Często miałam operacje. Jechałam na przykład do ortopedy i nawet nie wpadłam na pomysł, żeby powiedzieć mu, że niedawno miałam operację ginekologiczną, bo wydawało mi się to nie do połączenia.

Gwiazda marzyła o tym, by w Polsce powstała klinika, która leczyłaby chorych na EDS. Zaczęła się więc spotykać z innymi osobami, które są w podobnej do niej sytuacji, a także lekarzami, którzy pomogą jej spełnić te plany. Jeszcze w tym roku takie miejsce pojawi się w Poznaniu:

Moje marzenie, żeby powstała w Polsce klinika holistyczna zrzeszająca lekarzy różnych specjalizacji znających się m.in. na EDS, przerodziło się w cel. Na mojej drodze spotkałam specjalistów, którzy też widzą tę ogromną lukę. Poznałam pacjentów, z chorobami rzadkimi, którzy po cichu liczą na to, że będzie jedno miejsce, które da opiekę, diagnozę, zrozumienie, rozwiązanie. Już w tym roku w Poznaniu zacznie działać klinika holistyczna. […] Mury już stoją. To się dzieje naprawdę. Jesteśmy bliżej niż dalej.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Tatiana Okupnik (@tatianaokupnik)


Internauci w komentarzach dziękują piosenkarce za to, że zdecydowała się podzielić swoją historią:

  • Nie znamy się, a tak bardzo cię rozumiem. Córka ma eds. Z całego serca ci dziękuję, za to, że głośno mówisz o eds. Może zaczniemy być traktowani dzięki temu poważnie.
  • Super wiadomość. Dużo zdrówka i siły. Gorąco pozdrawiam,moja córka również ma EDS.
  • Każda ale to każda choroba jest wynikiem emocji uwięzionych w ciele. Totalna Biologia.

EDS, czyli zespół Ehlersa-Danlosa jest chorobą nieuleczalną, o nieprzewidywalnym przebiegu. Jak podaje portal Poradnikzdrowie.pl, terapia polega na łagodzeniu objawów, niwelowaniu chorób współistniejących oraz na profilaktyce.


Tatiana Okupnik zdradziła, co zrobiła z nią choroba

Tatiana Okupnik zdradziła, co zrobiła z nią choroba

Tatiana Okupnik zdradziła, co zrobiła z nią choroba

Tatiana Okupnik zdradziła, co zrobiła z nią choroba

Tatiana Okupnik zdradziła, co zrobiła z nią choroba

Tatiana Okupnik zdradziła, co zrobiła z nią choroba

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×