Szukaj

Tatiana Okupnik pierwszy raz po ciążach odsłoniła brzuch. Gwiazda walczy ze stereotypami [WIDEO]

Tatiana Okupnik opublikowała kolejny odważny filmik, w którym zwraca się do wszystkich matek, która – tak jak ona – przeszły ciężką drogę. Gwiazda swoją postawą motywuje Polki i łamie naciągnięty wizerunek wykreowany przez media. Jej postawa zasługuje na brawa.
Tatiana Okupnik

Tatiana Okupnik

Tatiana Okupnik do niedawna błyszczała na polskiej scenie i odnosiła na niej niemałe sukcesy. Niespodziewanie w 2014 roku ogłosiła przerwę w karierze. Gwiazda skupiła się na życiu prywatnym – została żoną i matką dwójki dzieci: 4-letniej Matyldy i 2-letniego Tymona.

Jakiś czas temu Tatiana zdecydowała się przerwać milczenie i opowiedzieć o trudach i problemach, z jakimi zmagają się kobiety po porodzie. Bycie matką nie zawsze jest kolorowe, często w ciąży wpada się w depresję. Niestety ta choroba dopadła również gwiazdę hitu Don’t hold back, o czym zdecydowała się opowiedzieć na Instagramie. Długo szukała pomocy, jednak dopiero wsparcie specjalisty pomogło jej się z tym uporać.

Poszukałam wsparcia psychologicznego. Zły stan trwał 8 miesięcy. Dopiero w 9 miesiącu zaczęło odpuszczać – mówiła w pierwszym nagraniu piosenkarka.

Tatiana Okupnik o macierzyństwie. Nowym filmem odpowiada na pytania fanek

Wczoraj Tatiana po raz kolejny podzieliła się intymnymi wyznaniami. Zdradziła jakie wiadomości otrzymuje od swoich fanek i z czym one same muszą się zmagać na co dzień. Filmik nakręciła w czasie wieczornych aktywności.

Piszecie do mnie o wstydzie, piszecie do mnie o swoich zmienionych ciałach, piszecie do mnie o oczekiwaniach wobec samych siebie, ale tez oczekiwaniach w stosunku do kobiety. Parę razy temat modelu kobiety wbitego w nasze głowy przewijał się w moich filmikach, dzisiaj chcę tylko powiedzieć, ze większość kobiet musi w którymś momencie zdać sobie sprawę z tego, że tak jak mówiłam, nie ma jednego modelu kobiety. Ile kobiet, tyle modeli.

Następnie odniosła się do oczekiwań wobec kobiet, jakie ma społeczeństwo. Według Tatiany najważniejsze jest zrozumienie, że kobiety nie są w stanie zadowolić wszystkich. Nie ma zwyczajnie takiej opcji. Jeśli słowa, które słyszą kobiety od bliskich osób, przeszkadzają im w codziennym życiu, to należy przede wszystkim skupić się na sobie. Po prostu przestać się przejmować i słuchać.

Ten model kobiety uśmiechniętej i zadbanej, radosnej, radzącej sobie ze wszystkim to nie jest rzeczywistość. A model kobiety matki? To, co widzimy czasami w telewizji i to, o czym się mówi na głos, to nie jest rzeczywistość.

Artystka zwróciła uwagę na to, że macierzyństwo nie jest łatwe i kolorowe. Nie tak wygląda codzienność. To są tylko pojedyncze przypadki, które wszyscy chętnie reklamują, jednak nie mają nic wspólnego z rzeczywistością.

Musi do nas dotrzeć, że kobieta, która narzeka, że jest ciężko, że ją boli, że ma konkretne problemy zdrowotne po tym jak stała się mamą, to nie są jej fanaberie. To nie jest tylko narzekanie. Ona naprawdę ma do tego prawo.

Gwiazda zachęca kobiety, by się przełamały. Jednak nie chodzi jej, by wszystkie nagle mówiły o komplikacjach poporodowych. Jak wyznaje, ona sama zdobyła się na szczerą spowiedź, bo tego potrzebowała.

Ja to zrobiłam dlatego, że potrzebowałam wyrzucić to z siebie raz, a poza tym zobaczyłam, że w moim bliskim otoczeniu wszystkie dziewczyny chowają się z tym i wstydzą się czegoś, co nie jest ich winą.

Tatiana Okupnik odsłoniła brzuch. Pierwszy raz po ciążach

Sama Okupnik codziennie walczy o siebie i jest dumna, że przełamuje kolejne schematy. Stara się również budować na nowo swoje wyobrażenie o sobie. Takim przykładem jest wystający brzuch, który od jakiegoś czasu mocno denerwuje artystkę, przez co stara się go zrzucić. Regularnie ćwiczy i dba o siebie. Chce znów podobać się sobie.

Na koniec pochwaliła się także niemałym sukcesem:

Do dnia dzisiejszego nie wyszłabym nawet do biegania w czymś, co by pokazywało mój brzuch. Co dzisiaj zrobiłam? Co prawda jest wieczór i trochę łatwiej, ale wyszłam pierwszy raz z odkrytym brzuchem.


Tatiana Okupnik w relacji mówi o kobietach po ciąży

Tatiana Okupnik w relacji mówi o kobietach po ciąży

Tatiana Okupnik o kobietach

Tatiana Okupnik o kobietach

Tatiana Okupnik zabrała głos na temat drugiej ciąży

Tatiana Okupnik zabrała głos na temat drugiej ciąży

Dodaj komentarz

Zobacz również

Może Cię zainteresować

Najczęściej czytane dziś

×