Szukaj

Okupnik oceniła zdjęcia Lewandowskiej po ciąży: „Pierwszy raz odpowiem na coś takiego”. Sama miała problem z ciałem

Tatiana Okupnik komentuje brzuch Anny Lewandowskiej

Tatiana Okupnik komentuje brzuch Anny Lewandowskiej

Tatiana Okupnik odważnie wypowiedziała się na temat brzucha Anny Lewandowskiej, który ta pokazała kilkanaście dni po porodzie. Na co zwróciła uwagę?

Tatiana Okupnik od jakiegoś czasu na swoim Instagramie stara się odczarować mit o cudownej ciąży, idealnym porodzie i szybkim powrocie do formy kobiet, które urodziły dzieci. Jej szczere wyznania spotkały się z aprobatą kobiet, a ona nie przestaje odczarowywać tematów tabu. Tym razem odważnie wypowiedziała się o brzuchu Anny Lewandowskiej.

Tatiana Okupnik o brzuchu Anny Lewandowskiej

Tatiana Okupnik pod koniec kwietnia zdecydowała się opublikować swój pierwszy filmik, w którym zwierzyła się z intymnych problemów. Opowiedziała o tym, że bycie matką nie zawsze jest kolorowe, a ciąża bardzo często powoduje depresję, co nie ominęło i jej, o czym poinformowała na Instagramie. Po pierwszym wideo pojawiły się kolejne, w których gwiazda rozlicza się z wieloma tematami tabu, jak nietrzymanie moczu, czy problemy z wagą i powrotem do formy.

Z okazji Dnia Matki Okupnik postanowiła skomentować w sieci zdjęcie Ani Lewandowskiej, która 17 dni po porodzie pochwaliła się na Instagramie swoim płaskim brzuchem.

Postanowiłam pokazać mały wycinek tego, co u mnie się zadziało po porodzie – zaczęła dzisiejszą opowieść Tatiana.

View this post on Instagram

PRZED DODANIEM KOMENTARZA , ZACHĘCAM DO PRZECZYTANIA CAŁOŚCI POSTA NA MOIM BLOGU. Długo zastanawiałam się nad wrzuceniem tak osobistego posta… ale chciałabym nim przekonać każdego, kto ma jakiekolwiek wątpliwości, do tego, jak ogromne znaczenie ma aktywność fiz. przed i w trakcie ciąży. Mam nadzieje, że mi się to udało. Ciało kobiety może wiele! … i niesamowite jest to, że w naszych ciałach rozwijają się takie cuda❤️????????‍♂️????????‍♂️ Zapraszam na bloga ➡️ www.hpba.pl ____ 1. zdj. 8 m-c w pierwszej ciąży 2. zdj. 12 miesięcy po porodzie 3. zdj. 8 m-c w drugiej ciąży 4. zdj. 17 dni po porodzie __________ I thought for a long time about posting such a personal post … but I would like to convince anyone who has any doubts about the importance of physical activity before and during pregnancy❤️ Pictures at the top are from the first pregnancy with Klara, and photos below are from the second pregnancy with Laura. 1. 8th month 2. 12 months after 3. Around the 8th month 4. 17 days after delivery ——— #pregnant #women #annalewandowska #ftmon #pregnantworkout #pregnency #dietandtrainingbyann #halthyplanbyann

A post shared by ???????????????? ???????????????????????????????????????????? (@annalewandowskahpba) on

Następnie pokazała serię zdjęć, jak wyglądała przed i tuż po porodzie. W udostępnionym poście oprócz zdjęcia z dziećmi pokazała swoje ciało. Dało się na nich zauważyć, że była bardzo opuchnięta.

Te zdjęcia, które zamieszczam nie są ładne, ale prawdziwe. Tak samo jak prawdziwe są zdjęcia dziewczyn, które szybko doszły do formy – napisała.

Od kilku dni internautki pytały Okupnik o zdjęcie Ani Lewandowskiej, która pochwaliła się w sieci płaskim brzuchem zaledwie 17 dni po porodzie Laury.

W Internecie zawrzało, w komentarzach od was również. Pytacie, czy widziałam już zdjęcie brzucha Ani Lewandowskiej i czy nie myślę, że takie zdjęcia wywołują kompleksy u innych kobiet, albo mogą spowodować nawet ich depresję. Pierwszy raz odpowiem na coś takiego. Po pierwsze uważam, że to co robi Ania jest cudowne, nie tylko motywuje dziewczyny, podkreśla rolę sportu i diety w naszym życiu i zgadzam się z nią w 100%. Po drugie pokazała nam swoją prawdę i miała do tego pełne prawo, pokazuje nam, że tak może być. Ale skoro mamy Dzień Mamy, to warto byłoby zacząć mówić głośno, że nie ma jednego modelu mamy, macierzyństwa, wszystkie jesteśmy różne i ja postanowiłem zamieścić moje zdjęcia, moją prawdę – odpowiedziała Okupnik.

Od początku w swoich filmach podkreśla, że każda historia jest inna.

Odżywiałam się dobrze w ciąży, ćwiczyłam, oczywiście nie w takim zakresie jak Ania, bo ja jestem wokalistką a nie sportsmenką, ale ćwiczyłam. To, co czułam, że jestem w stanie zrobić, to robiłam. Podano mi za dużo kroplówek, poród był okrutny. (…) Dojście do formy, by zacząć się myć, zajęło mi to około miesiąca. (…) Nie chcę współczucia. Nie chce porównywać moich zdjęć ze zdjęciem Ani. Ale każda historia jest inna i czasem nie mam wpływu na to, co się z nami dzieje po porodzie – podkreśliła.

Ważne jest według niej to, żeby każda kobieta uświadomiła sobie, że jej historia jest jej indywidualna i porównywanie się z kimkolwiek, nie prowadzi do niczego dobrego.

Pozdrawiam Anię, bo pomimo tego, co się pisze, nie ma mamy, która nie ma trosk. To nie jest tak, że Ania wygląda cudnie i nie ma swoich problemów. Na pewno je ma – podsumowała rozważania  Okupnik.

Jej słowa docierają do coraz większej liczby odbiorców, więc jest duża szansa na to, że cel jej zwierzeń zostanie osiągnięty.

View this post on Instagram

Multi Emoti. Dzień Mam. Każda Mama ma inną historię. Każda ma swoje problemy. Nie ma co się porównywać. Postanowiłam pokazać mały wycinek tego co u mnie się zadziało po porodzie. Nie miałam wpływu na to, że podczas porodu wkradł się błąd personelu. Podano mi m.in. za dużo kroplówek. O innych pomyłkach opowiedziałam w filmie o pierwszym porodzie. Taka moja historia. Nawet jak było mi bardzo źle w związku z różnymi komplikacjami poporodowymi z nikim się nie porównywałam, bo wiedziałam, że to bez sensu. Nie chciałam się tez z nikim ścigać w dochodzeniu do formy, bo mój organizm jest inny niż Twój. Ja ciągle próbuje dojść do formy. Co mi się uda poprawić to poprawię i nie mam na myśli tylko operacji plastycznych, choć te czasami są dziewczynom potrzebne, żeby mogły zaakceptować siebie na nowo. Będę szukała siebie w sobie;), siebie w nowej roli. Moje ciało dało mi dwa kochane robale. Przeszło wiele i muszę to zaakceptować. Przede wszystkim muszę się podobać sobie! Te zdjęcia, które zamieszczam nie są ładne ale prawdziwe. Tak samo jak prawdziwe są zdjęcia dziewczyn, które szybko doszły do formy. Niektóre z Was mają lżejsze inne cięższe historie. Każda z nas musi sobie po swojemu radzić. Obyśmy miały dla siebie jak najwięcej empatii. Wszystkiego naj Mamy…

A post shared by Tatiana Okupnik (@tatianaokupnik) on


Tatiana Okupnik opuchlizna w ciąży

Tatiana Okupnik opuchlizna w ciąży

Tatiana Okupnik opuchlizna w ciąży

Tatiana Okupnik opuchlizna w ciąży

Tatiana Okupnik opuchlizna w ciąży

Tatiana Okupnik opuchlizna w ciąży

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×