Życie Tatiany Okupnik po dwóch ciążach stało się koszmarem. Nawet defekacja była dla niej wyzwaniem: „O takich rzeczach trzeba mówić na głos”

Tatiana Okupnik

Tatiana Okupnik

Tatiana Okupnik otworzyła się ws. problemów zdrowotnych po porodach. Jak się okazuje, były one naprawdę dokuczliwie. Co dolegało gwieździe?

Tatiana Okupnik zaczynała karierę jako wokalistka zespołu Blue Cafe. Po 2005 roku zdecydowała się na poprowadzenie kariery solowej. Od tego czasu wydała trzy albumy studyjne. Zdołała też założyć własną rodzinę. Poślubiła Michała Micielskiego, z którym ma dwoje dzieci: dziś 6-letnią Matyldę i 4-letniego Tymona. Po ciążach gwiazda na jakiś czas wycofała się z show-biznesu, na co wpływ miała depresja.

Dopadła mnie depresja. Poczułam przytłoczenie, bo jedno płacze, drugie chce się przytulić, tamto krzyczy itd. Z trudem patrzyłam na zachwycające się dziećmi, szczęśliwe kobiety. Cały czas cierpiałam – fizycznie i psychicznie. Miałam wiele momentów, w których chciałam uciec. Z jednej strony czułam odpowiedzialność za dzieci, z drugiej – moja stara „ja” błagała: „Wyjdź, uciekaj! Od partnera, od dzieci, musisz się stąd wydostać!”. I znowu pojawił się wstyd i myśli, że chyba się nie nadaję. Nie mogę być matką, bo przecież takie emocje? Przecież te dzieci takie biedne – niedawno wyznała piosenkarka.

W rozmowie dla Michała Misiorka z Plejady opowiedziała nieco więcej o życiu po porodach.

Tatiana Okupnik o powikłaniach po porodach

Gwiazda wyznała, że pierwszy poród był związany z wielkim stresem.

 Rodziłam Matyśkę przez 34 godziny. Przez pięć godzin parłam. Ostatecznie lekarze zdecydowali się na cesarskie cięcie w pełnej narkozie, bo nic innego na mnie nie działało. Ale okazało się, że to nie był koniec problemów – zaczęła.

Po urodzinach Matyldy zaczęły się poważne problemy zdrowotne.

Chodziłam od lekarza do lekarza i za każdym razem odbijałam się od ściany. Słyszałam, że to, co się ze mną dzieje, jest naturalne po tak trudnym porodzie. Taka karma – wyjaśniła.

Przez aż trzy lata świeżo upieczona mama miała problem z załatwianiem podstawowych potrzeb fizjologicznych. Jak sama podkreśliła, defekacja była dla niej wyzwaniem.

A mój organizm przestał normalnie funkcjonować. Zwykła życiowa czynność, jaką jest defekacja, była dla mnie ogromnym wyzwaniem. Przez trzy lata nie mogłam załatwiać swoich fizjologicznych potrzeb. Pewnie, gdybyśmy się spotkali kilka lat temu, nie powiedziałabym ci o tym, ale dziś wiem, że o takich rzeczach trzeba mówić na głos. To nadal jest temat tabu. Dziewczyny mają problemy z nietrzymaniem moczu czy rozchodzącymi się mięśniami, ale wstydzą się o tym komuś powiedzieć i poprosić o pomoc – dodała.

Na szczęście po drugim porodzie czuła się lepiej fizycznie. Tym razem jednak pojawiła się depresja porodowa, o której pisaliśmy już we wstępie artykułu.

Drugi poród, na szczęście, zniosłam dobrze. Urodziłam Tymka, wróciłam do domu i dopadła mnie depresja poporodowa. Opiekowałam się dwójką dzieci i nie umiałam przyznać się do tego, że to ponad moje siły i potrzebuję pomocy. Czułam się sfrustrowana – podsumowała ten wątek była liderka Blue Cafe.

Miałyście podobne problemy po porodzie?


Tatiana Okupnik zdradziła, co zrobiła z nią choroba

Tatiana Okupnik zdradziła, co zrobiła z nią choroba

Tatiana Okupnik w Dzień Dobry TVN

Tatiana Okupnik w Dzień Dobry TVN

Tatiana Okupnik pokazała córeczkę

Tatiana Okupnik pokazała córeczkę

Komentarze

 • Gość Joasia kuzniak pisze:

  Tatianą Okupnik rozumiem cię całkowicie Teresa kuzniak biologiczna matka cierpiała urodziła za wcześnie mojego brata Rafała kuzniaka martwe ciało o jeden dzień za krótko żył 2971 Warszawie tak mi przykro twoja fanka przyjaciółka Asia kuzniak

 • Gość Joasia kuzniak pisze:

  Wszystkie kobiety są piękne chude ładne doceniam wygląd stroju eleganckie ja znam typ choroby takie same objawy takie same bóle takie same zołądki jesteśmy ludźmi deligatne wrażliwą skórę gruchę kości warto żyć własnym ciałem Tatianą Okupnik bądź sobą twoja fanka przyjaciółka Asia kuzniak

 • Gość pisze:

  Po co to opowiada wszystkim ? Nie ma rodziny i przyjaciół ?

 • Gość pisze:

  Tatiana ty porzebujesz psychiatry!!!! nikt z bliskich ci tego nie powiedział?

 • Gość pisze:

  Taka jest prawda, ciaza, poród, połóg itd.
  Czasem to ponad ludzkie siły.

  • Gość Joasia kuzniak pisze:

   Tatianą Okupnik rozumiem cię doskonale chciałam powiedzieć tobie nie było okazji miałam nocne bóle podbrzusza miąsokowe traciłam apetyt nie mogłam jeść obiadu mam zapalenie pochwy twoja fanka przyjaciółka Asia kuzniak 40 lat 👍👍👍👍

 • Gość pisze:

  Zdrowia samo źycie jak ktoś ma 150cm i waźy 30kg to jest chuda chudy a jak ktoś ma 150cm i wazy 100kg to jest gruby gruba tak mi się wydaje ale nie wiem ponoć to obraza uczuć religijnych czy coś tam coś koks na słupie jak inni nauczcie się jezdzic będzie tylko gorzej handel wymienny ha ha i to tyle

 • Gość pisze:

  Zdrowia samo źycie jak ktoś ma 150cm i waźy 30kg to jest chuda chudy a jak ktoś ma 150cm i wazy 100kg to jest gruby gruba tak mi się wydaje ale nie wiem ponoć to obraza uczuć religijnych czy coś tam coś koksu na słupie jak inni nauczcie się jezdzic będzie tylko gorzej handel wymienny ha ha i to tyle

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×