Tatiana Okupnik łamie tabu w światowy tydzień karmienia piersią. Żadna gwiazda nie zdobyła się na taką odwagę

Tatiana Okupnik

Tatiana Okupnik

Tatiana Okupnik od jakiegoś czasu chętnie dzieli się ze swoimi fankami trudami macierzyństwa. Z okazji światowego tygodnia karmienia piersią, postanowiła opublikować całą prawdę na Instagramie.

Tatiana Okupnik od jakiegoś czasu porusza w mediach bardzo ważne tematy dla wielu polskich kobiet, dotyczące macierzyństwa. Gwiazda jest matką dwojga małych dzieci. W 2016 roku na świat przyszła jej córka Matylda, a dwa lata później urodziła syna Tymona. Od czasu gdy na świecie pojawiły się jej dzieci, artystka zniknęła z show-biznesu. Kilka miesięcy temu ponownie wróciła na okładki kolorowych pism. Nie jest to jednak związane z powrotem na scenę muzyczną. Tatiana postanowiła złamać tabu, którym otoczona jest ciąża i macierzyństwo.

Na podstawie swoich doświadczeń przedstawiła wyjawić, jak wygląda poród. Zdradziła też, że często świeżo upieczone mamy doznają przykrych konsekwencji zdrowotnych. W ostatnich miesiącach na Instagramie wokalistki pojawiło się sporo snapów, na których w bardzo szczery sposób opowiada, o tym jak wygląda jej życie po narodzinach dzieci. Zwraca uwagę przede wszystkim na zdrowie. Chociaż zawsze podkreśla, że kocha swoje dzieci ponad wszystko, to problemy, które ma po porodach nie pozwalają jej w pełni cieszyć się macierzyństwem.

Tatiana Okupnik o karmieniu piersią

Jako świeżo upieczona mama Tatiana borykała się z wieloma problemami zdrowotnymi, o których postanowiła szczerze opowiedzieć obserwującym ją fankom. W ten sposób chciała zwrócić uwagę na to, że problemy wielu kobiet do tej pory były zamiatane pod dywan. Aby uporać się z męczącymi ją niedogodnościami, zdecydowała się na zabieg plastyki pochwy. O wszystkim opowiedziała na Instagramie.

Teraz po raz kolejny postanowiła zabrać głos w ważnej sprawie. Odniosła się do trwającego światowego tygodnia karmienia piersią.

Większość mam dobrze wie, że matczyne mleko jest niezastąpione dla dzieci i większość mam chce tego, co najlepsze dla swoich dzieci, ale… no właśnie dzisiaj chciałam powiedzieć o tym „ale” – rozpoczyna swoje wideo artystka.

Czerpiąc ze swojego doświadczenia oraz innych mam, zdradziła, że jest wiele absurdalnych historii na temat wyboru sposobu karmienia dziecka przez mamy. Oczywiście najwięcej emocji wzbudza fakt, że wiele z kobiet wybiera butelkę, zamiast karmienia piersią.

Wydaje mi się, że w tym początkowym czasie, kiedy mama podejmuje decyzję, jak będzie karmiła dziecko, powinna dostać taką przestrzeń do podjęcia tej decyzji. Tu nie mówię tylko o osobach bliskich, ale właśnie o społeczeństwie. To mama najlepiej wie, co będzie najlepsze w jej przypadku.

Artystka zwróciła uwagę na to, że każdy sposób karmienia jest dobry, jednak zaznaczyła, że mleko matki jest niezastąpione. Jednak nie godzi się na to, by krytykować kobiety tylko ze względu na to, że zdecydowały się na formę karmienia butelką. Tatiana wspomina także o tym, że wiele pytań do mam jest niestosownych i mogą je zaboleć. Należy przemyśleć, w jaki sposób je zadać i czy w ogóle je zadawać.

Całe wideo do obejrzenia poniżej.

 


Tatiana Okupnik

Tatiana Okupnik

Tatiana Okupnik

Tatiana Okupnik

Tatiana Okupnik

Tatiana Okupnik

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×