Szukaj

Tak wygląda luksusowa restauracja Mateusza Gesslera. Co można w niej zjeść i za ile?

Restauracja Mateusza Gesslera

Restauracja Mateusza Gesslera

Kim jest Mateusz Gessler?

Mateusz Gessler został jurorem nowego programu MasterChef Junior. To zdecydowanie jeden z najbardziej wyczekiwanych programów tej wiosny! To nie jest pierwsza styczność kucharza z telewizyjnym show. Kilka lat temu miał zostać polskim Gordonem Ramsey’em i poprowadzić Piekielną Kuchnię, jednak ostatecznie zastąpił go Wojciech Modest Amaro. Restaurator pojawił się także na planie programu Top Chef, gdzie dał się poznać uczestnikom ze swojej surowej strony.

Mateusz z wykształcenia jest architektem krajobrazu, natomiast z zamiłowania jest kucharzem oraz restauratorem. Pochodzi z rodziny słynnych restauratorów. Ojcem Mateusza Gesslera jest aferzysta Adam Gessler. Juror MasterChef Junior nie utrzymuje z nim kontaktów, odkąd wraz z matką przeprowadził się do Francji. Miał wtedy 1,5 roku.  O jego relacjach z ojcem wypowiedziała się niedawno jego ciotka – Magda Gessler. Mateusz jest także wnukiem słynnego cukiernika Zbigniewa Gesslera.

Zobacz: Magda Gessler o Mateuszu Gessler: „Nie miał prawdziwej rodziny przez ojca”. Restauratorka zdradziła rodzinne sekrety

Restauracja Mateusza Gesslera – menu, ceny, lokalizacja

Restauracja, której właścicielem jest Mateusz Gessler nazywa się Warszawa Wschodnia i mieści się na terenie Soho Factory w Warszawie. Jest to jedno z najmodniejszych miejsc w stolicy. Prowadzi ją ze swoim wieloletnim przyjacielem Robertem Kondzielą. Warszawa Wschodnia to miejsce gdzie kuchnia polska łączy się z francuską.

Juror MasterChef Junior już od najmłodszych lat uwielbiał gotować:

Muszę się przyznać, że jako dzieciak miałem tylko jedną pasję i było to jedzenie. Wszystko co mogłem próbowałem, ponieważ musiałem wyćwiczyć swoje kubki smakowe. Ja mam pamięć smakową. Kiedy czegoś spróbuję, to potrafię tak łączyć składniki, aby dojść do tego smaku – powiedział w rozmowie z TVN.

We Francji, w której mieszkał jako dziecko pomagał babci w restauracji turystycznej, którą prowadziła.  To ona kształtowała w nim miłość do gotowania. Kucharz zdradził, że z kolei jego druga babcia mieszkająca w Polsce, nie potrafi gotować.

Zobaczcie w naszej galerii jak wygląda jego królestwo. Specjalnie dla was sprawdziliśmy również, co i za ile możecie u niego zjeść. 

Mateusz Gessler Warszawa Wschodnia - wnętrza / fot. oficjalna strona restauracji

Mateusz Gessler Warszawa Wschodnia – wnętrza / fot. oficjalna strona restauracji

Jak Mateusz Gessler czuje się w roli jurora programu MasterChef Junior?

Mateusz Gessler prowadzi restaurację Warszawa Wschodnia

Źródło: Agencja TVN / x-news.pl


Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×