Przykre, jak potraktowali króla Karola III. Australijczycy nie mieli litości dla nowego monarchy

Karol III

Karol III

Król Karol III nieładnie potraktowany przez Australijczyków. Jaką decyzję podjęli po śmierci królowej Elżbiety II?

Elżbieta II nie żyje. Komunikat o śmierci królowej zamieszczono na Instagramie rodziny królewskiej, na bramie Pałacu Buckingham, a Brytyjczykom informację przekazała stacja BBC.

Królowa zmarła spokojnie w Balmoral dziś po południu. Król i Królowa Konsorta pozostaną dziś wieczorem w Balmoral, a jutro wrócą do Londynu – napisano w komunikacie Pałacu Buckingham informującym o śmierci Elżbiety II.

Natychmiast po śmierci sędziwej monarchini królem został jej najstarszy syn, który przyjął imię Karol III. To spowoduje szereg zmian w Krajach Wspólnoty. Jednak w Australii pojawiły się pewne kontrowersje.

Tak Australijczycy potraktowali króla Karola III

Tuż po tym jak Karol oficjalnie został ogłoszony królem, w Wielkiej Brytanii zaczęto wprowadzać zmiany. Pierwsza z nich dotyczy hymnu. Do tej pory brzmiał on God Save the Queen. Zostanie przemianowany na God Save the King. Z użytku powoli wycofywane będą także pieniądze z wizerunkiem królowej Elżbiety II, które zastąpią te z podobizną króla Karola III. Szacuje się, że cały proces może zająć nawet dwa lata.

Podobnie będzie też ze znaczkami pocztowymi i paszportami mieszkańców 56 krajów należących do Wspólnoty Narodów, w których panowała Elżbieta. Zmianie ulegną także mundury wojskowe i policyjne.

Australia jest członkiem Wspólnoty Narodów, zachowującym w aktach prawnych nazwę dominium. Jest to federacyjna monarchia konstytucyjna z dwuizbowym parlamentem ustanowioną konstytucją i głową państwa, którą jest król – obecnie Karol III. To właśnie tam rozgorzała dyskusja na temat tego, kto ma zastąpić królową Elżbietę II na pięciodolarowym nominalne. Nie wszyscy uważają, że następca zmarłej monarchini powinien trafić na banknoty.

W mediach społecznościowych króluje pomysł, aby na nowo zaprojektowanym banknocie pojawił się wizerunek Steve’a Irwina. Prezenter telewizyjnego, zajmującego się przyrodą, znanego także jako Łowca Krokodyli, który przez wiele lat był bohaterem, którego uwielbiały miliony. Jego nagła śmierć spowodowana przez przebicie klatki piersiowej, a bezpośrednio serca, kolcem jadowym płaszczki, była ciosem dla wielu osób.

 • Czy możemy zrobić petycję, aby zamiast królowej na banknotach pojawił się wizerunek Steve’a Irwina?
 • Steve Irwin zasługuje, aby być na naszym banknocie.
 • Ja też chcę mieć Steve’a Irwina na banknotach – czytamy komentarze na Twitterze.

Dlaczego wizerunek nowego króla nie pojawi się na banknotach automatycznie? Wiceminister skarbu państwa Andrew Leigh podczas konferencji prasowej wyjaśnił, że monarchini znalazła się na nim ze względu na swój osobisty status.

Podobizna nowego władcy Zjednoczonego Królestwa pojawi się na monetach. Zgodnie z tradycją jego twarz będzie skierowana w stronę przeciwną, niż wizerunek Elżbiety II.


król Karol, królowa Camilla, książę Harry - pogrzeb królowej Elżbiety II

król Karol, królowa Camilla, książę Harry - pogrzeb królowej Elżbiety II

Król Karol III, księżniczka Anna, książę Andrzej, książę Edward - pogrzeb królowej Elżbiety II

Król Karol III, księżniczka Anna, książę Andrzej, książę Edward - pogrzeb królowej Elżbiety II

Król Karol III, księżniczka Anna, książę Andrzej, książę Edward, książę Harry i książę William - pogrzeb królowej Elżbiety II

Król Karol III, księżniczka Anna, książę Andrzej, książę Edward, książę Harry i książę William - pogrzeb królowej Elżbiety II

Komentarze

 • GOŚĆ pisze:

  Australia to kraj niewolnictwa dla WIELKIEJ BRYTANII

  • Gość pisze:

   prdlisz. nic nie wiesz o Australii. a i u nas by się znaleźli tacy, którzy woleliby pomnik wielkiego ogóra zamiast kolejnegopapieża.

 • Gość pisze:

  Karol powinien podać Tron on nie nadaje się byciem Królem też łamał królewskie protokół jak traktował Diane a teraz żonę Harry’ego on powinien Harry’ego rozumieć że kocha Megan a on co zrobił Dianie żeby mieć Kamilę

  • Gość pisze:

   Nasz rację że wszystkim, ale Wiliam jest jeszcze gorszy, z zona /nie żoną, z którą od kilku lat nie ma nic wspólnego poza wyreżyserowanymi fotkami. I Karol, i William, są kompletnymi dupkami, ale jednak Karol szanuje swoją żonę, która kocha od lat. Oczywiście po a tym. Jest małym zawistnym dupkiem, ale to. Nic przy Williamie i pazernych Middletonach.
   William jest tak strasznym bufonem, ia tak wielkie poczucie wielkości i pragnienie władzy, że posunięciu się do każdego świństwa żeby postawić na swoim. Niestety, ma pecha, jest za glupi i zbyt zawistny, żeby cis konstruktywnego zrobić. Pozostaje bicie piany i udawanie że jest w małżeństwie a nie z prawniczka w Londynie.

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×