„Nie żyje Tadeusz Sznuk, prowadzący programu TVP”. Paskudny fałszywy news krąży po internecie

Tadeusz Sznuk nie żyje. Fake news obiegł internet

Tadeusz Sznuk nie żyje. Fake news obiegł internet

Tadeusz Sznuk nie żyje? Obrzydliwe kłamstwo w sieci

To kolejny niewesoły żart internautów – media społecznościowe w ciągu paru chwil pochłonęły informacje o śmierci Tadeusza Sznuka, pracującego w Telewizji Polskiej. Legendarny prowadzący programu 1 z 10, który niedawno obchodził 74 urodziny, miał rzekomo odejść z tego świata. Na szczęście i ku ogromnej uldze fanów Sznuka, z dziennikarzem wszystko jest jak najbardziej w porządku. Pomijając może fakt, że może być w tym momencie zapewne niesamowicie zdenerwowany.

Takiego uczestnika w “1 z 10” jeszcze nie było. Przedstawił siebie słowami: “Dzisiaj jestem nikim” [WIDEO]

Nie jest to pierwszy raz, gdy w internecie pojawiają się podobne treści – w podobny sposób „uśmiercono” już Macieja Musiała, Janusza Gajosa, Kubę Wojewódzkiego i, przed jego faktyczną śmiercią, przynajmniej kilka razy Michaela Jacksona. 

Podobne „fake newsy” są ostatnio taką zmorą, że gdy w sieci pojawiła się informacja o samobójstwie Chestera Benningtona z Linkin Park, fani wywołali prawdziwą awanturę, domagając się dowodów na, niestety, będącą faktem śmierć muzyka.

Był to wyjątkowo niesmaczny „dowcip”, ale kryje się za nim coś więcej – w podobnych linkach z reguły umieszczane są groźne wirusy. Mogą mieć one opłakany wpływ na komputery osób, które dały się nabrać na te okrutne kłamstwa. Najlepiej dobrze przeszukać internet przed kliknięciem w odnośnik, którego pochodzenia nie jesteśmy pewni!

Panu Tadeuszowi życzymy 200 lat!

Stare zdjęcia z Telekamer: Nie uwierzycie, jak bardzo przez ostatnie lata zmienił się polski show biznes

Laureaci Telekamer 2016

Laureaci Telekamer 2016

Program

Program „1 z 10” prowadzi Tadeusz Sznuk

 


Laureaci Telekamer 2016

Laureaci Telekamer 2016

Program

Program "1 z 10" prowadzi Tadeusz Sznuk

Tadeusz Sznuk, Pytanie na śniadanie

Tadeusz Sznuk, Pytanie na śniadanie

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

×