Tadeusz Ross nie żyje. Zmarła legenda telewizji — słynny pan Zulu-Gula

Tadeusz Ross nie żyje

Tadeusz Ross nie żyje

Tadeusz Ross nie żyje. Zmarł legendarny aktor, satyryk, polityk i radny. Smutną wiadomość potwierdziła rzeczniczka warszawskiego ratusza.

Smutne wieści obiegły media. Tadeusz Ross nie żyje. Popularny aktor, satyryk, polityk i radny Warszawy zmarł w wieku 83 lat. Informację o jego śmierci jako pierwszy podał Sławomir Potapowicz, radny m.st. Warszawy.

Zmarł Tadeusz Ross. Popularny i lubiany artysta, niezapomniany Zulu Gula, a przede wszystkim kolega z Rady Warszawy. Wielki smutek – czytamy w zamieszczonym przez niego komunikacie.

Grzegorz Gruchalski, lider Warszawskiego Forum Samorządowego również udostępnił w sieci wpis, w którym przekazał druzgocącą wiadomość.

Smutna informacja. Odszedł od nas Tadeusz Ross… Wspaniały aktor, poseł, radny Warszawy.

Informację tę w rozmowie z portalem Interia potwierdziła również rzeczniczka warszawskiego ratusza, Monika Beuth-Lutyk. Na tę chwilę nie ujawniono przyczyny śmierci.

Kim był Tadeusz Ross?

Tadeusz Ross urodził się 14 marca 1938 roku w Warszawie. Ukończył studia w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie, a krótko po tym zadebiutował na deskach teatru. Na swoim koncie miał wiele występów telewizyjnych, estradowych, kabaretowych i satyrycznych. Największą popularność przyniósł mu program Zulu-Gula.

Aktor w parze z Piotrem Fronczewskim prowadził cykliczną audycję satyryczną emitowaną na antenie III program Polskiego Radia pt. Rossmówki. Był także autorem serii monologów o Staśku, które bawiły słuchaczy do łez. Widzowie dobrze znali go również ze szklanego ekranu. Najczęściej można było zobaczyć go w popularnych polskich serialach, do których z powodzeniem można zaliczyć: Daleko od noszy, Plebanię, Na dobre i na złe czy Blondynkę.

Ross swoją przygodę z polityką rozpoczął w 2006 roku. To właśnie wtedy został wybrany na radnego miasta stołecznego Warszawy. Startował z listy Platformy Obywatelskiej na Mokotowie. Podczas wyborów parlamentarnych, które odbyły się rok później, uzyskał mandat poselski, kandydując z listy tej samej partii. W okręgu warszawskim otrzymał 2712 głosów.

W 2009 roku Tadeusz wystartował w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Mimo licznego poparcia uzyskał zaledwie 13 027 głosów, przez co nie objął mandatu. Cztery lata później w zastępstwie za Rafała Trzaskowskiego objął mandat europosła VII kadencji, po czym dołączył do grupy chadeckiej. Dwanaście miesięcy później nie uzyskał reelekcji. Po raz ostatni wziął udział w wyborach w 2019 roku. Wówczas to był kandydatem Koalicji Obywatelskiej.

Prywatnie aktor był pięciokrotnie żonaty, a owocem tych związków było siedmioro dzieci: Monika, Adam, Mateusz, Łukasz, Matylda, Natasza i Klementyna. Jego ostatnią wybranką była młodsza o 30 lat terapeutka i dziennikarka, Sonia. 53-latek zawsze bardzo pochlebnie wypowiadał się na jej temat.

Sonia jest niezwykle zdolną dziennikarką, lubię czytać to, co ona pisze. […] A w ogóle jest niezwykłą żoną. Sprawdziła się w najcięższych chwilach. Ciepła, mądra, wrażliwa dziewczyna. Wszystkim panom życzę takiej żony. Oczywiście nie mojej – powiedział w rozmowie z Teresą Gałczyńską.


Tadeusz Ross nie żyje

Tadeusz Ross nie żyje

Tadeusz Ross nie żyje

Tadeusz Ross nie żyje

Tadeusz Ross nie żyje

Tadeusz Ross nie żyje

Komentarze

  • Eddie pisze:

    Ni e byl taki monkey jak I noe chcial byc.
    Ot I freak mu bylo zupka

  • Gość pisze:

    Taki live swoje przezył 5 zon 20 kochanek mln dzieci tego i wam źyćze a ortepeda rudy sąsiadka i tak są lepsi 500+ działa szlacheuna paczka niech sie uczy i to tyle

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×