Zdjęcia jak z horroru. Syn Magdy Gessler pokazał zgliszcza po pożarze. Z jego pięknej willi została ruina

Tadeusz Müller pokazał zdjęcia ze spalonego domu

Tadeusz Müller pokazał zdjęcia ze spalonego domu

Tadeusz Müller pokazał zdjęcia ze spalonego domu. Naprawdę niewiele z niego zostało. Jego mama, Magda Gessler, niezmiennie próbuje go wspierać.

Tadeusz Müller jest synem Magdy Gessler. Popularny restaurator przed kilkoma dniami przeżył prawdziwy koszmar. Jego zabytkowy dom we wsi Radziszewo-Króle na Podlasiu spłonął. W akcji gaśniczej uczestniczyło aż 11 wozów strażackich, co jednak nie uchroniło obiektu przed niemal całkowitym uszkodzeniem. Lokalna straż pożarna przekazała Super Expressowi:

Zgłoszenie otrzymaliśmy o godz. 18:08. W zgłoszeniu podano, że pali się budynek jednorodzinny. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono rozwinięty pożar poddasza oraz parteru w budynku drewnianym krytym blachą. W pierwszej fazie akcji działania jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu dwóch prądów wody w natarciu. Wraz z przybyciem kolejnych sił i środków na miejsce, konsekwentnie wdrażano je do akcji, podając kolejne prądy wody. Na miejscu pojawiło się 11 zastępów straży pożarnej. Przystąpiono do dogaszania i częściowej rozbiórki nadpalonej konstrukcji, by dogasić tlące się elementy.

Sam Tadeusz przez kilka dni milczał na ten temat, ale nic dziwnego, bo zabytkowy dom był przecież szczytem jego marzeń, a na kupno wziął sporą pożyczkę.

Kupiłem dom dzięki pożyczce z Funduszu Wschodniego, nie z własnych pieniędzy. Nie jestem osobą bogatą. Nikt mi tego nie zasponsorował. Pracowałem w pocie czoła w gastronomii na spłatę tej pożyczki. Jest nieoprocentowana, bo to pożyczka na rozwój turystyki w obszarze Podlasia, która zakładała, że muszę tam zatrudnić ludzi. To miał być pensjonat. No… Właśnie… To już nieważne – restaurator powiedział SE.

Syn Magdy w końcu zaczął dochodzić do siebie. Pojechał na miejsce pożaru i wykonał serię zdjęć domu i jego wnętrza, pokazując, że obiekt jest w niemal całkowitej ruinie.

Tadeusz Müller pokazał zdjęcia spalonego domu

Tadeusz Müller fotorelację z wizyty przedstawił na Instagramie, opatrując ją obszernym wpisem. Rozpoczął:

Zabytkowy dwór zbudowany w 1933 roku był niesamowitym spełnieniem moich marzeń. Miejsce pokochałem od razu dzięki unikatowej architekturze, historii i cudownym sąsiadom, którym zależało aby symbol wsi Radziszewo Króle nie popadł w ruinę.

W dalszej części wpisu przedstawił historię dworku, a chwilę później wyznał, że zamierzał stworzyć w nim niewielki pensjonat, wraz z pracownią ceramiczną:

Dom wydawał się być idealnym miejscem do stworzenia mini pensjonatu na 7 pokoi i prowadzenia warsztatów z mojej warzywnej kuchni. Cała posiadłość leży w 100 % na glinie, z której Gosia miała korzystać w swojej pracowni ceramicznej stworzonej w spichlerzu.
Na działce rosną stare wiązy, modrzewie, olbrzymie jabłonie, morwa, czereśnie, bzy, śliwy, sosny. szpaler świerków, które osłaniają dom przed wiatrem.

Dom był już na ukończeniu. W lutym Tadeusz i jego partnerka zamierzali zacząć w nim nocować. Jak uzupełnił

W każdym pokoju były piece kaflowe a ściany ociepliliśmy ekologiczną celulozą, tynki wykonaliśmy z naturalnej gliny które prezentowały się olśniewająco. Najwięcej pracy i kosztów przysporzyło zrobienie łazienek w każdym pokoju, na parterze 3 a na strychu zmieściły się aż 4 pokoje.
Strata domu w pożarze to koszmarne doświadczenie, jest jak odejście bliskiej osoby.

Na koniec podzielił się z internautami swoimi odczuciami:

Odczucia są takie jakby miało się grypę połączoną z depresją doprawioną żałobą.
Dopiero po tygodniu byłem w stanie pojechać na miejsce i zmierzyć się z druzgocącym widokiem. Wewnątrz nie ocalał nawet skrawek drewna. Ogień był aż tak bezlitosny.

Tadeusz Müller pokazał zdjęcia domu. Jak wygląda on po pożarze?

Na zdjęciach dodanych przez Tadeusza widać, że poważnie ucierpiała konstrukcja budynku, a większość pokoi jest niemal zupełnie zniszczona.

Pod zdjęciami zaroiło się od komentarzy. Jeden z nich, wyjątkowo czuły, dodała jego ukochana mama, Magda, która napisała:

Tadku … po deszczu zawsze wychodzi slonce … bedzie jeszcze pieknie kochanie ty moje.

Słowa wsparcia zostawiły też m.in. Agata Młynarska Natalia Czubaj. Te zdjęcia udowadniają, że ogień potrafi być naprawdę niebezpiecznym żywiołem. Wszystkie fotografie, które udostępnił Tadeusz zobaczycie w naszej galerii.


Tadeusz Müller pokazał zdjęcia ze spalonego domu

Tadeusz Müller pokazał zdjęcia ze spalonego domu

Tadeusz Müller pokazał zdjęcia ze spalonego domu

Tadeusz Müller pokazał zdjęcia ze spalonego domu

Tadeusz Müller pokazał zdjęcia ze spalonego domu

Tadeusz Müller pokazał zdjęcia ze spalonego domu

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×