Nie żyje polski milioner Tadeusz Gołębiewski. Doskonale kojarzą go widzowie największych hitów TVP

Tadeusz Gołębiewski nie żyje

Tadeusz Gołębiewski nie żyje

Tadeusz Gołębiewski nie żyje. Smutną informację o śmierci polskiego milionera potwierdziła jego najbliższa współpracowniczka. Ile miał lat? Jakie są przyczyny śmierci?

Media właśnie obiegła smutna wiadomość o śmierci jednego z polskich milionerów. Informację przekazała właśnie opinii publicznej Agnieszka Gawińska, która w jego imieniu była odpowiedzialna za kontakt z mediami. Mężczyzna odszedł wczoraj, ale dopiero teraz zostało  to podane oficjalnie.

Dziś ukaże się informacja na stronach internetowych hoteli i przedsiębiorstwa TAGO. Upoważniona jestem tylko do przekazania informacji, że Tadeusz Gołębiewski zmarł w dniu wczorajszym – cytuje jej słowa portal interia.pl.

Tadeusz Gołębiewski był założycielem znanej marki cukierniczej Tago, a także sieci luksusowych hoteli sygnowanych jego nazwiskiem.

Tadeusz Gołębiewski nie żyje. Ile miał lat? Przyczyny śmierci

Tadeusz Gołębiowski ogromnej fortuny dorobił się dzięki dwóm firmom. Jednym z nich jest przedsiębiorstwo cukiernicze Tago, które założył w 1972 roku. Jednak pierwsze wyroby cukiernicze, które wyszły spod jego ręki, trafiły na rynek już w 1966 roku. Doskonale znał się na swoim fachu, ponieważ najpierw ukończył technikum cukiernicze, a później Szkołę Główną Handlową.

Produkował wafle w formach wyrzuconych przez przedwojenną fabrykę, które własnoręcznie spawał. Do wyrabiania masy, głównie z wody, oleju i sody, używał pralki Frani. Tania produkcja, prawie nieograniczony zbyt, rosnące zyski, które w całości reinwestował. W kolejne maszyny, używane, ale solidne, z Austrii, w nowe produkty – andruty, bezy, rożki do lodów – w stale rozbudowywaną fabrykę – pisał  o nim niedawno „Newsweek”.

Na tym jednak nie zaprzestał swojej działalności i chociaż cukiernictwo było zawsze jego największą pasją, to postanowił wystartować z siecią hoteli. Pierwsze ośrodki wypoczynkowe sygnowane jego nazwiskiem powstały w Mikołajkach. Miejsce zostało oddane dla wypoczywających w 1991 roku. Prężnie działa ono do dnia dzisiejszego. Przedsiębiorca po sukcesie, jaki odniósł na Mazurach, postanowił otworzyć hotele w różnych zakątkach kraju. Obecnie Hotele Gołębiewski znajdują się w: Wiśle, Karpaczu i Pobierowie.

Sieć, za której sukcesem stoi Gołębiewski, doskonale znana jest widzom największych hitów TVP. To właśnie pobyt w luksusowych kurortach był nagrodą dla uczestników wielu programów. Najczęściej można było go wygrać w programach Randka w ciemno i Jeden z dziecięciu.

Mężczyzna był jednym z członków Polskiego Klubu Biznesu. W chwili śmierci miał 79 lat. Przyczyny zgonu nie zostały jak na razie podane do wiadomości publicznej.


Tadeusz Gołębiewski nie żyje

Tadeusz Gołębiewski nie żyje

Komentarze

 • Gość pisze:

  Wszyscy prowadzacy biznes jestesmy jak Tadeusz Golebiewski.Rzad chce mas zniszczyc przepisami.Albo rzad wykonczy nas,abo….

 • Jasnowidz pisze:

  Wszyscy prowadzacy biznes jestesmy jak Tadeusz Golebiewski.Rzad polski chce nas zabic.Albo rzad wykonczy nas,albo…..

 • Koronko pisze:

  No to teraz to kredytowe imperium padnie.
  Synek utracjusz z 2 lewymi rekami , synowa zna sie tylko na popeawianiu urody botoksem…

 • women pisze:

  Byłam niedawno w Pobierowie i oglądałam ten hotel. Olbrzymie przedsięwzięcie i jeszcze wiele milionów do włożenia.

 • Gość A... pisze:

  Ty jesteś idiota! Jak spurek!!

 • Gość pisze:

  Szkoda ze swój talent biznesowy wykorzystał to niszczenia środowiska i pięknych widoków, lasów, gór i jezior, swoimi tandetnymi, olbrzymimi koszmarami hotelowymi. Musiał mieć mocne plecy w różnych kręgach, skoro potrafił stawiac te molochy bez zgody i nawet wyroki sądu nie robily na nim wrażenia i nie rozebral części hotelu wybudowanej bez zgody.
  Szkoda gościa, jak każdego, ale zachwycac się nie ma kim. Jego juz nie ma, a to badziewie zostanie z nami na lata.

  • Gość pisze:

   Może teraz będzie można zburzyć, pociągnąć do odpowiedzialności, naprawić co się da…
   te hotele powinny być zrównane z ziemia! Ba! Nigdy nie powstać

  • Gość pisze:

   Ty jesteś idiota! Jak spytek!!

  • GoW.K.ść pisze:

   jakim cudem zatem w tym ” badziewiu” np w Wiśle rezerwacja pokoju – pomimo bardzo wysokich cen – graniczyła z cudem? …

  • Gość Ela pisze:

   Wyraźnie zazdrościsz. Tylko czego? Mądrości, pracowitości, przedsiębiorczości? Jeśli tego nie umiesz-siedź CICHO!

  • Gość - turysta pisze:

   Jesteś typowym leniem-zazdrośnikiem. Masz jakieś osiągnięcia, czy tylko hejtujesz?

 • Gość pisze:

  Niech spoczywa dzieki za wczasy dziadku wikipedia pamięta mozna mozna nawet mądre głowy nie mają tego w necie co ma robin hood king pkb i to tyle

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×