Nowy tekst Taco Hemingwaya nawiązuje do wyborów i podbija internet w tempie błyskawicy. Iga Lis pęka z dumy

Taco Hemingway

Taco Hemingway

Taco Hemingway stworzył nowy utwór, w którym mówi o wymarzonej Polsce. Jak na jego słowa zareagowała sieć? Iga Lis pęka z dumy.

Taco Hemingway, a właściwie Filip Szcześniak, to jeden z bardziej znanych raperów młodego pokolenia. Popularność wykorzystuje do słusznych celów. Tak jak kilka tygodni temu, gdy odpowiedział na nominację Solara i wsparł służbę zdrowia kwotą 100 tysięcy złotych, nagrywając kawałek w ramach akcji #hot16challenge2. Wydarzenie stało się bardzo popularne i szybko wykroczyło poza ramy rapu.

Taco Hemingway zachęca do głosowania w wyborach prezydenckich

Taco Hemingway angażuje się w projekty, które mają nakłonić młodych ludzi do myślenia. Na Instagramie Olśnienie.eu, udostępniono krótkie przemówienie, w którym raper opowiada, jak powinna wyglądać ojczyzna. To kraj bez nienawiści, gdzie jeśli ktoś interesuje się drugim człowiekiem, to tylko po to, by mu pomóc:

Moja wyśniona Polska jest krajem ludzi robiących swoje. Ludzi zbyt zajętych, żeby zaglądać innym do sypialni, do portfela, do modlitewnika. W którym jak zaglądasz innej osobie do garnka, to tylko żeby upewnić się, że ta osoba ma co jeść. Niemowlęta przychodzą na świat z całą paletą emocji. Niektóre drą się wniebogłosy, niektóre łkają cichutko, niektóre milczą. Jakby analizowały tę przedziwną sytuację, która ich spotkała. Niektóre się śmieją, jakby już zrozumiały. Ale żadne z nich nie przychodzi na świat nienawidząc. W mojej wyśnionej Polsce nikt ich tej nienawiści nie nauczy. Moja wyśniona Polska nie istnieje. Jeszcze.

View this post on Instagram

Razem z Waszymi ulubionymi bohaterami, zachwycamy się Polską z marzeń i snów. Taco Hemingway, Bartosz Bielenia i Krzysztof Gonciarz przesyłają szczyptę inspiracji zanim popędzicie w niedzielę do urn ????????. Jaka jest Twoja wyśniona Polska? #1 bohater: Taco Hemingway @tacohemingway dyrekcja artystyczna: OLŚNIENIE.EU montaż: Konrad Śniady/TOFU MEDIA @ksniady @tofu.media muzyka: Zeppy Zep @zeppyzep operatorzy: nasi przyjaciele @mila_rowyszyn @pszczolaiprzyjaciele

A post shared by olsnienie.eu (@olsnienie.eu) on

Utwór powoli staje się hitem. Wyświetlono go już ponad 140 tysięcy razy. Internauci masowo podają go dalej, a także komentują:

  • Bardzo ładne przemówienie Filip. Bardzo ważne.
  • Mądry z niego gość…
  • Takich artystów potrzebujemy! Pięknie.
  • Dziękujemy za te piękne i ważne słowa… W takiej Polsce wreszcie czulibyśmy się szczęśliwi… Idźmy zagłosować.

Na nagranie Taco zareagowała Iga Lis. Na Instastory dodała post, w którym podkreśliła, że jest dumna z nowego przedsięwzięcia swojego partnera. I słusznie.

Iga Lis reaguje na post Taco Hemingwaya

Iga Lis reaguje na post Taco Hemingwaya

Olśnienie.eu to ruch, który wspierają znane osoby. Zachęcają do pójścia na wybory prezydenckie. Najbliższe odbędą się już w niedzielę, 28 czerwca.


Taco Hemingway i Iga Lis w Warszawie

Taco Hemingway i Iga Lis w Warszawie

Taco Hemingway i Iga Lis w restauracji ze znajomymi

Taco Hemingway i Iga Lis w restauracji ze znajomymi

Taco Hemingway wziął udział w hot16challenge2

Taco Hemingway wziął udział w hot16challenge2

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×