Ile Taco Hemingway wpłacił na pomoc Ukrainie? Przyszła teściowa Kinga Rusin musi puchnąć z dumy

Taco Hemingway i Kinga Rusin

Taco Hemingway i Kinga Rusin

Taco Hemingway rzadko wypowiada się publicznie na takie tematy. Teraz zrobił wyjątek. Poinformował, że przekazał fortunę na wsparcie Ukrainy.

Taco Hemingway (właśc. Filip Szcześniak) rozpoczął karierę w 2011 roku. Wydał wtedy swój pierwszy anglojęzyczny mixtape. Rok później zaczął już tworzyć w języku polski, a kolejne dwa lata później wyszedł jego debiutancki album. Dzięki temu kariera rapera nabrała rozpędu. Zdobył mnóstwo fanów, którzy z niecierpliwością czekają na jego kolejne płyty.

W 2018 założył wraz z Quebonafide zespół Taconafide. Wydany przez nich album nie tylko stał się hitem, ale zainteresował też fanów życiem prywatnym Filipa. Niemal każdy z nich wie, że raper spotyka się z piękną Igą Lis, córką Tomasza Lisa Kingi Rusin, która para się modelingiem.

Muzyk rzadko zabiera głos na tematy publiczne. Ostatni raz zrobił to odważniej przy premierze utworu Polskie tango, co sprowadziło na niego falę krytyki ze strony prawicowych i konserwatywnych mediów. Tym razem Filip powrócił z mocnym przekazaniem. Nie chodzi już jednak o politykę, lecz o pomoc potrzebującym tego ludziom.

Taco Hemingway wydał fortunę na pomoc Ukrainie

Taco Hemingway dodał na Instastories serię wpisów, w których poinformował o tym, że przekazał na pomoc Ukrainie 100 tysięcy złotych, zachęcając przy tym fanów do włączenia się do akcji wsparcia uchodźców.

Jak wielu z was, od czwartku nieustannie śledzę informacje dotyczące inwazji Rosji na Ukrainę. Sytuacja, której nie byliśmy w stanie sobie wyobrazić w XXI wieku, stała się brutalną rzeczywistością. W takich chwilach każdy ma prawo dać się obezwładnić przez poczucie beznadziei i bezradności. Musimy jednak pamiętać, że technologia przyniosła światu bezprecedensowe możliwości solidaryzacji – rozpoczął.

Chwilę później napisał już bezpośrednio o sumie, którą przekazał Ukrainie:

Każdy z nas ma możliwość wyrażenia sprzeciwu wobec agresji i dołożenia swojej cegiełki do odbudowy lepszego świata. Przelewam 100 000 złotych na pomoc Ukrainie i apeluję do wszystkich czytających ten post, by poświęcili dwie minuty ze swojego dnia na zrobienie przelewu na jakąkolwiek kwotę, którą uważają za słuszną. Może zabrzmieć to jak truizm, ale dosłownie każda złotówka jest na wagę złota – to właśnie w naszej liczebności i wspólnocie tkwi siła, przed którą każdy tyran drży.

I dodał:

Kobiety i mężczyźni, dziewczynki i chłopcy, którzy jeszcze tydzień temu zajmowali się życiem codziennym, snuli plany, kochali się i uczyli, pielęgnowali rośliny i wyprowadzali psy na spacer, obecnie uciekają przed wojną, chowają się po piwnicach przed ostrzałem rakiet albo pobierają broń z ciężarówek, by stawić heroiczny opór najeźdźcy. To są dokładnie tacy sami ludzie jak ja i ty. Możemy i musimy im pomóc. Obserwując reakcję świata, kontynentu i moich rodaków mogę śmiało przyznać, że w takich chwilach jestem dumny z bycia Polakiem i Europejczykiem.

Swój apel do fanów zakończył takimi słowami:

Slava Ukraini. Nie zostawimy was samych. Nigdy.

A wy wsparliście już uciekających przed konfliktem Ukraińców?


Taco Hemingway wspiera Ukrainę

Taco Hemingway wspiera Ukrainę

Taco Hemingway wspiera Ukrainę

Taco Hemingway wspiera Ukrainę

Taco Hemingway wspiera Ukrainę

Taco Hemingway wspiera Ukrainę

Komentarze

 • Gość pisze:

  Polacy pomagają, ale tylko i wyłącznie z podziałem na rasę, kolor skóry oraz religie. Hańba, cały świat o tym mówi… Nie ma co zgrywać bohaterów, bo jesteśmy następni w szeregu. Zapomnieliście jakoś o Wołyndkiej rzeźni… Skąd ta nagła „przyjaźń”, która nigdy nie łączyła, te kraje? Wstyd, Polsko. Usa i UE mają nas głęboko gdzieś, a debile cieszą się, że amerykańskie psy tutaj stacjonują… Litości. Będziemy płakać i to niebawem.

  • Gość pisze:

   Ile Ci ruscy płacą za kopiuj – wklej na każdym portalu? A może nic? Może tylko kula w łeb za nie wykonywanie poleceń?

 • Gość pisze:

  Brawo Taco

 • Iwo pisze:

  Dopiero pluli na Polskę a teraz są z niej dumni.Polacy są i bd narodem który pomaga i bd pomagał potrzebującym!

  • Gość pisze:

   Nie myl plucia na rząd z pluciem na Polskę. Bo obecny rząd nigdy nie reprezentował Polaków. Jedynie siebie i swoją chciwość.

 • Gość pisze:

  Kolejny raz Polacy pokazują że są solidarni i umieją pomóc,bardzo to wzruszające…

  • Gość pisze:

   Naprawdę?… Zapomniałeś dodać, że z podziałami na rasę, kolor skóry oraz religie. Hańba, cały świat o tym mówi… Nie ma co zgrywać bohaterów, bo jesteśmy następni w szeregu. Zapomnieliście jakoś o Wołyndkiej rzeźni… Skąd ta nagła „przyjaźń”, która nigdy nie łączyła, te kraje? Wstyd, Polsko. Usa i UE mają nas głęboko gdzieś, a debile cieszą się, że amerykańskie psy tutaj stacjonują… Litości. Będziemy płakać i to niebawem.

 • Gość pisze:

  niezły gość, to jest całkiem duża kasa, zresztą Kinga też wpłaciła 🙂

 • Gość pisze:

  brawo! super że o tym mówi, bo to zachęci innych, nie wiem czy Kinga jest dumna, ja na pewno!!!

 • Gośćellka pisze:

  Prawdziwy darczyńca zawsze pozostaje anonimowy Panie Taco.

  • Gość pisze:

   Właśnie

  • Gość pisze:

   Anonimowi, czy nie. Liczy się działanie! To, że o tym pisze ma Ciebie zachęcić fo tego samego. Nie czepiaj się. A wpłaciłeś coś, zrobiłeś coś? Nie oceniaj!

  • Pipi pisze:

   A może właśnie w ten sposób zachęci pozostałych artystów, celebrytów którzy chwalą się swoim zasobnym portfelem, aby wspomogli Ukrainę?
   Ciekawe ile podarowała Rozenkowa, Chodakowska, Przetakiewicz, Mercedes, ……….. Cisza?

 • Gość pisze:

  Taki live apólitykom i rajom podatkowym kasa się śkończyła tak to jest jak się nie płaci podatków a reszta kwestia gustu i to tyle

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×