Szukaj

Czego oczekuje Szymon Hołownia w zamian za poparcie Rafała Trzaskowskiego? W grę wchodzą bardzo wysokie stawki

Szymon Hołownia i Rafał Trzaskowski

Szymon Hołownia poprze Rafała Trzaskowskiego? Osoby związane z Platformą Obywatelską w rozmowie z Super Expressem zdradzają, że negocjacje dopiero się rozpoczną. Stawki są bardzo wysokie.

Szymon Hołownia wystartował w wyborach prezydenckich 2020. Przez kilka miesięcy prowadził aktywną kampanię. Udzielał wywiadów, brał udział w debatach, spotykał się z głosującymi. Osiągnął bardzo wysoki wynik. Znalazł się na trzecim miejscu, tuż za Andrzejem Dudą i Rafałem Trzaskowskim. Szymon zdobył aż 13,87 procent głosów. Głosowało na niego ponad 2,5 mln osób.

Szymon Hołownia poprze Rafała Trzaskowskiego?

Druga tura wyborów prezydenckich odbędzie się między Andrzejem Dudą i Rafałem Trzaskowskim. Panowie walczą o każdy głos i gdy tylko ogłoszono sondażowe wyniki, ruszyli w Polskę. Nie da się ukryć, że głosy, które zdobył Hołownia, bardzo pomogłyby wygrać wybory.

Kogo poprze Szymon Hołownia? Kandydat na prezydenta, tuż po ogłoszeniu sondażowych wyników, mówił, że zostawia swoim głosującym dowolność wyboru. Zamierza uszanować każdą decyzję. We wtorkowym wydaniu Kropki nad i podkreślał, że on sam odda ważny głos w drugiej turze. Nie zagłosuje na Andrzeja Dudę:

Uważam, że Andrzej Duda z całą pewnością nie powinien być ani chwili dłużej prezydentem Rzeczypospolitej, natomiast kandydat Platformy Obywatelskiej przygotował swój program na kolanie, w ostatniej chwili. Platforma też w tej kampanii się zachowywała tak, jak się zachowywała. To nie jest ten sposób robienia polityki, jaki jest moim ideałem czy w ogóle jest mi bliski. Natomiast trzeba zakończyć tę nieszczęśliwą prezydenturę, którą mamy w tej chwili.

Hołownia domaga się spełnienia czterech postulatów, Trzaskowski publicznie zapowiada, że włączy je do swojego programu. Czy to wystarczy, by Szymon zmienił zdanie i oficjalnie poparł kandydata Koalicji Obywatelskiej? Jak zdradza osoba związana z  Platformą Obywatelską, dopiero teraz rozpoczną się negocjacje. W grę mogą wejść naprawdę wysokie stawki:

Teraz czas na handel. Hołownia może zażądać wiele. Nawet Warszawę. I być może ją dostanie — mówi w rozmowie z Super Expressem.

Wtóruje mu drugi rozmówca, który mówi, że wygranie wyborów przez Trzaskowskiego, rozpoczęłoby nowy etap:

Wygrana w wyborach prezydenckich to nowy rozdział dla PO. Pewnie będziemy skłonni oddać wiele, bardzo wiele, by dojść do tego celu. Hołownia prezydentem Warszawy? Być może.

Tabloid donosi, że Hołownia nie podjął jeszcze decyzji. Jego sztabowcy chcą by wziął udział w walce o fotel prezydenta.


Szymon Hołownia osiągnął trzecie miejsce w wyborach

Szymon Hołownia osiągnął trzecie miejsce w wyborach

Szymon Hołownia komentuje wynik wyborów prezydenckich

Szymon Hołownia komentuje wynik wyborów prezydenckich

Rafał Trzaskowski na scenie

Rafał Trzaskowski na scenie

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×