Szukaj

Ślub księcia Harry’ego i Meghan Markle już w sobotę! Zaproszeni goście dostali CAŁĄ LISTĘ zasad, których muszą przestrzegać!

Zasady na ślubie Meghan Markle i księcia Harry'egp

Zasady na ślubie Meghan Markle i księcia Harry'egp

Zasady obowiązujące gości na ślubie Meghan Markle i księcia Harry’ego

Już 19 maja w St George’s Chapel odbędzie się jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń tego roku. Meghan Markle i książę Harry podczas rozpoczynającej się o godzinie 12:00 ceremonii powiedzą sakramentalne „tak” i zostaną małżeństwem. Ślub młodszego z synów księżnej Diany od początku wzbudza sporo zainteresowania, ale również sporo kontrowersji. Nic więc dziwnego, że lista zasad obejmujących gości weselnych kontroluje niemal wszystko. 

Specjalne dokumenty dostarczono razem z zaproszeniami na wesele. Wszyscy, którzy pojawią się na zamku Windsor będą musieli przestrzegać ściśle określonych zasad, które pieczołowicie spisano. Jakich? Niektóre są absurdalne na pierwszy rzut oka, ale w gruncie rzeczy wszystkie stworzono po to, by uniknąć skandali, zamachu czy niedyskrecji ze strony gości.

Jeśli chodzi o strój, tu wszystko było do przewidzenia. Mężczyźni muszą pojawić się w garniturach, a kobiety w eleganckich sukienkach, do których obowiązkowo muszą założyć kapelusz. Na królewskim ślubie nie wolno będzie również robić zdjęć. Za te odpowiedzialny będzie Alexi Lubomirski, który stworzył też obłędną sesję zaręczynową Meghan i jej księcia z bajki.

Nim goście wejdą do kaplicy, każdy z nich ma obowiązek pokazania dowodu osobistego lub paszportu, w celu potwierdzenia swojej tożsamości. Z toalety skorzystają zaś jedynie między godziną 9 a 11 – przed samą ceremonią zostaną one zamknięte, aż do godziny 13. Nikomu nie wolno też pojawić się w kaplicy samopas. Wszyscy zaproszeni goście mają pojawić się we wskazanym miejscu przed ślubem. Do St George’s Chapel udadzą się z Windsor Farm Shop. 

Zakazane jest również noszenie ze sobą bagaży oraz podróżowanie publicznymi środkami transportu w drodze na ślub.

Choć większość z tych zasad może powodować śmiech, wszystkie zostały starannie dobrane tak, by jak najmniej narażać gości i rodzinę królewską. Tak wielki tłum to idealna okazja dla zamachowców, a brytyjska monarchia – choć uwielbiana na całym świecie – ma swoich wrogów.

Myślicie, że obędzie się bez awantur?

Szykuje się prawdziwa uczta! Już wiadomo, co Meghan Markle i książę Harry podadzą gościom do jedzenia

Ojciec Meghan Markle miał zawał tuż przed ślubem córki! Jest oficjalne oświadczenie pałacu!

To dlatego królowa Elżbieta II traktuje Meghan Markle z takim chłodem? Księżna Kate nie musiała przez to przechodzić!


Ujawniono herb Meghan Markle. Co oznacza?

Ujawniono herb Meghan Markle. Co oznacza?

Książę Harry z Meghan Markle na mszy w rocznicę śmierci Stephena Lawrence'a

Książę Harry z Meghan Markle na mszy w rocznicę śmierci Stephena Lawrence'a

Meghan Markle w Irlandii

Meghan Markle w Irlandii

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×