Wstrząsające wyznanie Dominiki Ostałowskiej. „Na psychoterapii usłyszałam…”. Aktorka cierpi na paskudną chorobę psychiczną!

Dominika Ostałowska, Marta Mostowiak, M jak miłość

Dominika Ostałowska, Marta Mostowiak, M jak miłość

Dominika Ostałowska przyznała się do zaburzeń psychicznych

Problemy z psychiką to choroba XXI wieku. Depresja, zaburzenia tożsamości, nerwice i choroba dwubiegunowa coraz częściej dotykają ludzi, zwłaszcza młodych, ale nie jest to reguła. Dominika Ostałowska w jednym z ostatnich wywiadów wyznała, że sama od lat zmaga się z problemami psychicznymi, które objawiają się między innymi brakiem umiejętności wyrażania emocji:

Chodząc na psychoterapię, usłyszałam takie cudowne stwierdzenie: pomieścić czyjąś złość. Myślę, że umiem świetnie mieścić czyjąś złość, ale mojej złości chyba nikt nie pomieścił. Więc nauczyłam się ją tłumić absolutnie, do bólu – wyznała w rozmowie z miesięcznikiem „Uroda życia”

Okazuje się, że ulgę w problemach z własną psychiką przynosiły Dominice godziny spędzone na planie zdjęciowym. Ostatecznie to jednak również zawiodło, bo po wielu godzinach w otoczeniu innych ludzi, Dominika była przepełniona ich emocjami. Takie zachowania nazywane są „zbieractwem”. Zbieractwo może manifestować się na różne sposoby – jedni, tak jak Ostałowska, „kolekcjonują emocje” ludzi z którymi przebywają. Inni zagracają mieszkanie niewiele wartymi, niepotrzebnymi rzeczami, do momentu w którym ciężko jest w nim normalnie funkcjonować:

Jestem, a na pewno byłam, takim zbieraczem emocji innych ludzi. Zbierałam i nie umiałam się tego wszystkiego pozbywać. (…) W pewnym momencie zaczęłam odczuwać ciężar – wyznała

Dominice pomogła terapia u psychologa, który wyjaśnił jej jak radzić sobie z nadmiarem podobnych sensacji. Szukanie specjalisty zajęło jej sporo czasu, ale jak sama przyznała, była to gra warta świeczki.

Znacie kogoś, kto zmaga się z podobnym problemem?

Dominika Ostałowska o minusach popularności jaką dał jej serial „M jak miłość”: „Trzeba się pilnować”

Miarka się przebrała! 15-letni syn Dominiki Ostałowskiej nieźle dał popalić tabloidom! A razem z nim Julia Wróblewska!

M jak miłość: Dominika Ostałowska wraca do gry! Marta namiesza w związku Andrzeja i Magdy!


Dominika Ostałowska – Polsat, ramówka jesień 2018

Dominika Ostałowska – Polsat, ramówka jesień 2018

Dominika Ostałowska dołączyła do obsady Przyjaciółek

Dominika Ostałowska dołączyła do obsady Przyjaciółek

Dominika Ostałowska -

Dominika Ostałowska - "Wielki Test o Wyspiańskim"

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×