Tyle zarabiają nauczyciele ze „Szkoły z TVP”. Kandydat do pracy w programie ujawnił stawkę za odcinek

Szkoła z TVP – ile zarabiają nauczyciele?

Szkoła z TVP – ile zarabiają nauczyciele?

Ile TVP płaci nauczycielom prowadzącym zajęcia w ramach programu Szkoła z TVP? Jaka jest stawka za jedną godzinę? Szczegóły ujawnił kandydat, który otrzymał propozycję udziału w programie.

Koronawirus zdezorganizował życie w całym kraju. W pierwszej kolejności zdecydowano się na zamknięcie szkół, przedszkoli, żłobków i uczelni wyższych. Aby zminimalizować rozprzestrzenianie się śmiertelnego wirusa, postanowiono do minimum ograniczyć kontakty międzyludzkie. Szkoły to jedne z największych skupisk, w których śmiertelny wirus mógłby rozprzestrzeniać się w zastraszającym tempie. Na terenach szkół i przedszkoli, przy tak dużej ilości dzieci, trudno by było również zachować konieczne dla ochrony przed zarażeniem wzmożone środki higieny.

Koronawirus: nauczanie zdalne

Ze względu na tymczasowe zamknięcie szkół Ministerstwo Edukacji zdecydowało się na zdalny system nauczania. W większości ogranicza się to do wysyłania tematów i zagadnień do opracowania przez ucznia samodzielnie. Niektórzy z nauczycieli, zwłaszcza klas młodszych, postanowili nie tracić kontaktu z podopiecznymi, z którymi łączą się przy pomocy komunikatorów. Taka forma nauki trwa już od miesiąca i na tę chwilę nie wiadomo, kiedy dzieci i nauczyciele będą mogli powrócić do szkół. E-learning wymaga od nauczycieli wzmożonej pracy, a od uczniów zdecydowanie większej motywacji do nauki.

Szkoła z TVP. Ile zarabiają nauczyciele?

Podczas zamknięcia szkół Telewizja Polska zdecydowała się na uruchomienie programu Szkoła z TVP. W każdym programie nauczyciele omawiają poszczególne zagadnienia z poziomu szkoły podstawowej. Niestety ten pomysł nie spotkał się z aprobatą widzów. Polała się fala ogromnej krytyki. Emisje programu okazały pełne błędów merytorycznych, a występujący w nich nauczyciele zostali po prostu wyśmiani.

Głos w tej sprawie postanowił zabrać dyplomowany nauczyciel historii – Arek Pater. Prowadzi on własny kanał na YouTube o nazwie Co za Historia. Jemu również TVP zaproponowało udział w swoim programie. Nauczyciel zrezygnował jeszcze we wstępnej fazie produkcji. Jednym z powodów, dla którego nie zdecydował się w nim uczestniczyć, była niezwykle niska stawka.

TVP za jeden odcinek zaproponowało kwotę 250 złotych brutto. Arek udzielił wywiadu youtuberce Malwinie Błańskiej, w którym powiedział, co myśli na temat całego programu i występujących w nim nauczycielek.

Wypowiadałem się już na ten temat na Facebooku i będą bronił trochę tych pań. One zostały rzucone na pożarcie. Jest mi przykro i będę się wstawiał za paniami, które popełniły błędy, i powiem szczerze, tak się zdarza. Można powiedzieć bzdurę, o której się tak naprawdę nie myślało, bo kamera powoduje stres i przypływ innych emocji, przez które ludzie potrafią się przejęzyczyć – zapewnił w rozmowie z Błańską.

Przyznał też, ile wynosi jego pensja:

Patrzymy na nauczycieli i chcemy, żeby byli jak gwiazdy rocka na scenie, co najmniej formatu Metaliki albo Guns N’Roses, i żeby te dzieciaki przychodziły na lekcje i dostawały olśnienia, ale nauczyciele zarabiają mniej niż kasjerzy w sklepie. Jestem nauczycielem dyplomowanym, który ma najwyższy poziom zawodowy. Nauczyciel z moim doświadczeniem zarabia około 3 tys. zł.

Mężczyzna przyznał, że nawet on, mimo doświadczenia w pracy przed kamerą, popełnia błędy, które jemu samemu podczas nagrań ciężko wyłapać.

Sam nagrywałem ostatnio filmik o Bolesławie III Krzywoustym, gdzie kilkakrotnie wymieniałem jego imię, aż przypadkowo za którymś razem powiedziałem Bolesław Chrobry. Zupełnie tego nie wyłapałem, bo wybiegłem myślami w innym kierunku. Da się tak zrobić i ludzie, którzy nagrywają, wiedzą o tym, że można popełnić najprostszy błąd – tłumaczy historyk.


Koronawirus - nauczanie zdalne

Koronawirus - nauczanie zdalne

Koronawirus - nauczanie zdalne

Koronawirus - nauczanie zdalne

Koronawirus - nauczanie zdalne

Koronawirus - nauczanie zdalne

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×