Szukaj

Syn Roberta Redforda nie żyje. Przegrał walkę z rakiem. Fani kina w żałobie

Robert Redford z synem Jamesem

Robert Redford z synem Jamesem

Syn światowej sławy aktora i reżysera Roberta Redforda odszedł w wyniku przegranej walki z rakiem. James miał 58 lat. Gwiazda kina i jego bliscy przechodzą ciężkie chwile. 

Robert Redford to gwiazda światowego kina i najsłynniejszy amerykański aktor lat 70. Mimo skończonych 80 lat wciąż jest aktywny zawodowo. Nadal reżyseruje, zajmuje się produkcją, kieruje słynnym festiwalem Sundance, a także występuje w filmach. Jego hit Zaklinacz koni kojarzą niemal wszyscy.

Jednak choć na ekranie odnosi ogromne sukcesy, to jego życie prywatne nie jest usłane różami. Dosięgnęło go już kilka osobistych tragedii. W tym śmierć ukochanych bliskich. Zanim zadebiutował na ekranie w 1959 roku, poznał uroczą Lolę van Wagenen, która rzuciła dla niego college. Para została bardzo szybko małżeństwem, a wkrótce na świat przyszedł ich synek Scott. Niestety nie było mu dane długo cieszyć się ojcostwem. Malec zmarł, mając 10 tygodni, przyczyną była nagła śmierć łóżeczkowa.

Trzy lata później na świat przyszedł drugi syn pary – James „Jamie” Redford. Niestety chłopca już od dzieciństwa prześladowały różne choroby. Lekarze dawali synowi aktora zaledwie od 40 do 60 procent szans na przeżycie, jednak nie poddawał się. Wygrał wtedy walkę o zdrowie i został tak jak słynny tata scenarzystą i reżyserem. Po latach ponownie zaczął mieć kłopoty ze zdrowiem. Tym razem odszedł, staczając nierówną walkę z nowotworem.

Syn Roberta Redforda nie żyje

Tragiczna wiadomość o śmierci syna Roberta Redforda pojawiła się na profilu na Twitterze. Wpis zamieściła jego żona, Kylie Redford, w zeszły piątek. W poście pojawiły się wspólne zdjęcia oraz wzruszające słowa:

James zmarł dzisiaj. Mamy złamane serce. Żył pięknie i wielu go kochało – napisała.

Dodała także, że jest mu wdzięczna za dwoje fantastycznych dzieci, które jej dał – Dylana i Lenę.

Żona zmarłego w poniedziałek udzieliła wywiadu w The Salt Lake Tribune, gdzie ujawniła, że przyczyną śmierci był nawrót raka wątroby. Niestety zdarzyło się to w chwili, gdy James czekał na przeszczep. Odszedł w wieku 58 lat.

Syn Roberta Redforda był już po dwóch przeszczepach wątroby. W 1993 roku założył organizację non-profit zajmującą się edukacją społeczeństwa w zakresie bycia dawcą tkanek i narządów – James Redfors Institute For Transplant Awareness.


Robert Redford z synem Jamesem

Robert Redford z synem Jamesem

Robert Redford z synem Jamesem

Robert Redford z synem Jamesem

James Redford

James Redford

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

×