Gwiazdy w teledysku Sylwii Nowak. Razem z Rafałem Grabiasem, Sylwestrem Wilkiem i innymi uczy tolerancji

Sylwia Nowak, Rafał Grabias, Sylwester Wilk

Sylwia Nowak, Rafał Grabias, Sylwester Wilk

Sylwia Nowak zaskoczyła nowym singlem Tacy sami. Piosenkarka porusza w nim ważny temat tolerancji. W projekcie wzięło udział kilka gwiazd.

Sylwia Nowak dała się poznać szerszemu gronu w 2013 roku za sprawą roli w serialu Miłość na bogato. Produkcja ukazywała zmagania pięknych, młodych i bogatych, ale nie do końca szczęśliwych. Jakiś czas później 33-latka zaczęła pojawiać się w telewizyjnych hitach. Wystąpiła w Na wspólnej oraz Pierwszej miłości. Nie odmawia również Patrykowi Vedze, który zaangażował ją do filmów Bad Boy oraz Pętla.

Poza aktorstwem ważną rolę w życiu Sylwii odgrywa muzyka. Swoją wokalną przygodę rozpoczęła już jako czterolatka. Talent odziedziczyła po dziadku, który był samoukiem w grze na skrzypcach i saksofonie. Także rodzice zaszczepili w niej tą zdolność, poznali się bowiem na studiach muzycznych. Artystka ma za sobą wiele wygranych dziecięcych konkursów wokalnych. Ukończyła I stopień Szkoły Muzycznej im. Grażyny Bacewicz w Radomsku w klasie fortepianu.

Lekcje śpiewu brała u jednej z najbardziej wymagającej i znanej specjalistki od emisji głosu w Polsce – Elżbiety Zapendowskiej, która nie ukrywa zachwytu nad nią:

Masz coś magicznego w oczach i głosie, ciebie dziewczyno się zapamiętuje!

Sylwia Nowak – piosenka i teledysk Tacy sami

Sylwia Nowak półtora roku temu odważyła się opublikować cover utworu Jezioro Szczęścia zespołu Bajm. Wkrótce później premierę miał singiel Me gusta, który został ciepło przyjęty przez fanów piosenkarki. 26 listopada ukazał się nowy utwór Tacy sami, który porusza temat tolerancji. Artystka uwielbia eksperymentować muzycznie. Tym razem połączyła pop z vibe’em lat 80. Tekst skupia się natomiast na wsparciu osób, które codziennie mierzą się z brakiem akceptacji lub są poddawane stereotypowej ocenie:

Pisząc utwór „tacy sami”, chciałam przedstawić swoje stanowisko w sprawie tolerancji i akceptacji. Żyjemy w czasach, w których „modne” są podziały. Bardzo łatwo przypisujemy sobie stereotypowe i często krzywdzące opinie, a przecież wszyscy w środku jesteśmy „TACY SAMI”. Wszyscy potrzebujemy akceptacji, tolerancji i SZACUNKU. Bardzo się cieszę, że w teledysku do utworu zgodziło się wziąć udział wielu moich medialnych przyjaciół, którzy reprezentują różne społeczne środowiska, a zarazem – na co dzień mierzą się z bardzo krzywdzącymi, stereotypowymi ocenami – wyznała Sylwia.

Wśród osób, które wystąpiły w klipie, znalazły się osoby homoseksualne, TikTokerzy, a także po prostu mamy i postacie telewizyjne, które na co dzień zmagają się ze stereotypowymi komentarzami:

 • Rafał Grabias 
 • Sylwester Wilk 
 • Izabela Zabielska 
 • Kris Florek 
 • Adrian Nkwamu 
 • Szymon Kotarbiński 

Zarówno utwór, jak i teledysk zostały ciepło przyjęte przez słuchaczy, którzy docenili odwagę autorki w poruszeniu ważnej kwestii:

 • Wartościowa i bardzo świetna piosenka.
 • To powinna być flagowa piosenka w każdej szkole! Bo to, czego dorośli uczą te dzieci to szkoda gadać….
 • I to jest piosenka o czymś!

Zachęcamy do posłuchania utworu Tacy sami oraz obejrzenia teledysku. Zobaczcie również zdjęcia zza kulis.


Sylwia Nowak na planie teledysku

Sylwia Nowak na planie teledysku "Tacy sami"

Sylwester Wilk na planie teledysku

Sylwester Wilk na planie teledysku "Tacy sami"

Rafał Grabias na planie teledysku

Rafał Grabias na planie teledysku "Tacy sami"

Komentarze

 • Gość pisze:

  Taki live kaźdy źyje jak uwaza a reszta kwestia gustu idzie zima pamietajcie o sankach a nie uczyć dzieci po d..pie jeździć i to tyle

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×