Gwiazda zrobiła sobie maseczkę ze stanika. Miało być zabawnie, ale internauci mają uwagi: „Pani nie zna granic”

Sylwia Gliwa – maseczka ze stanika

Sylwia Gliwa – maseczka ze stanika

Sylwia Gliwa zrobiła sobie maseczkę ze stanika, czym pochwaliła się na Instagramie. Jej zabawny filmik nie wszystkim przypadł do gustu. Słusznie?

Sylwia Gliwa to aktorka filmowa i teatralna. Największą popularność przyniosła jej rola w serialu Na Wspólnej, w którym wciela się w postać Moniki Zięby. Prywatnie jest żoną kierowcy wyścigowego i dziennikarza – Marcina Biernackiego, oraz mamą 8-letniego Kajetana.

Ostatnio gwiazda zaangażowała się w walkę z koronawirusem w Polsce. Podobnie jak jej znajomi z branży, zachęca swoich fanów do udziału w akcji #zostańwdomu, która ma na celu spowolnić rozprzestrzenianie się COVID-19. Zwłaszcza że sytuacja nie należy do łatwych. Pandemia wymusiła na obywatelach nie tylko izolację od życia towarzyskiego i pracy, ale również wzmożone środki ostrożności.

Do szczególnych zaleceń należy się stosować zwłaszcza podczas wyjścia z domu. Jeżeli konieczne jest opuszczenie czterech ścian, zaleca się noszenie jednorazowych rękawiczek oraz maseczek zakrywających usta i nos, które w od kilku tygodni są towarem deficytowym. O ile rękawiczki jednorazowe można jeszcze kupić bez większego problemu, to już same maseczki są niemalże nieosiągalne, a jeżeli są dostępne – kosztują znacznie więcej niż np. w styczniu, kiedy epidemia dopiero docierała do Europy.

Sylwia Gliwa nosi maseczkę ze stanika

Sylwia Gliwa postanowiła wziąć sprawę w swoje ręce. W wyniku deficytu postanowiła się zastosować do zaleceń Inspektoratu sanitarnego i zrobić maseczkę własnoręcznie. Na swoim story pokazała, jak spaceruje po ulicy, zasłaniając twarz stanikiem. Wybór materiału nie był przypadkowy. W ten sposób aktorka nawiązała do słów szefa głównego inspektoratu sanitarnego:

Jarosław Pinkas radzi, żeby robić maseczki ze stanika. Ja nie wiem tylko czy mogą być koronkowe staniki polskiej marki, czy chińskie i usztywniane albo pushupy z tym mam dylemat – mówi Sylwia na swoim snapie.

Film Sylwii miał nieco rozluźnić napiętą atmosferę, jaka od miesiąca panuje w kraju. Czy udało się jej osiągnąć cel? Komentarze internautów w większości są negatywne:

  • Słabo. Pani nie nie zna granic.
  • Proszę ten pożal się Boże filmik puścić wszystkim medykom, którzy każdego dnia narażają swoje życie, chorym, rodzinom zmarłych. To nie jest czas na śmiech. Żałosne.
  • No naprawdę świetny pomysł do żartów. Słabo wyszło.

Wśród krytycznych wpisów, są także te pozytywne:

  • Coś na wesoło, chyba też swój stanik poświęcę.
  • Ja widziałam z bokserek – pisali internauci.

A u was jak sytuacja z maseczkami?


Sylwia Gliwa - zrobiła maseczkę ze stanika

Sylwia Gliwa - zrobiła maseczkę ze stanika

Sylwia Gliwa - zrobiła maseczkę ze stanika

Sylwia Gliwa - zrobiła maseczkę ze stanika

Sylwia Gliwa - 2018

Sylwia Gliwa - 2018

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×