Po tragedii na Euro 2020 w TVP padły słowa, które wywołały ferment. Gwiazda stacji wydała oświadczenie i się zaczęło: „20 lat pracy i takie faux pas?”

Studio TVP

Studio TVP

Euro 2020. Podczas meczu Dania-Finlandia pomocnik gospodarzy stracił przytomność. Medycy niezwłocznie podjęli próbę przywrócenia funkcji życiowych 29-letniego piłkarza. W tym czasie komentująca wydarzenia Sylwia Dekiert ogłosiła żałobę. Jest komentarz dziennikarki.

Podczas meczu Dania-Finlandia na Euro 2020 widzowie i kibice zgromadzeni na stadionie na chwilę wstrzymali oddech. Na kilka minut przed zakończeniem pierwszej połowy miały miejsce mrożące krew w żyłach sceny. 29-letni duński pomocnik Christian Eriksen padł na murawę. Koledzy z drużyny niezwłocznie zorientowali się, że sytuacja jest bardzo poważna. Simon Kjær jako pierwszy rozpoczął resuscytację. Chwilę później na boisko wbiegli medycy.

Przez długi czas nie było wiadomo, w jakim stanie znajduje się Eriksen. Mimo to w polskiej telewizji Sylwia Dekiert ogłosiła żałobę na Euro 2020. Fani nie puścili jej tej wpadki płazem.

Sylwia Dekiert wydała oświadczenie ws. ogłoszenia żałoby w trakcie meczu Dania-Finlandia

Przez chwilę na ekranach telewizorów widzowie z Polski przyglądali się przebiegowi akcji reanimacyjnej duńskiego pomocnika, jednak później przenieśli się do studia TVP. Tam Sylwia zaliczyła kompromitującą wpadkę. Dziennikarka na wizji zachowała się bardzo nietaktownie – zastanawiała się, jak dramatyczne wydarzenie wpłynie na turniej, który zostanie przykryty żałobą. Gwiazda, mimo że nie wiedziała, w jakim stanie jest Christian, zasugerowała, że mężczyzna zmarł.

Internauci nie zostawili na niej suchej nitki. W ciągu kilku minut na Facebooku i Twitterze zaroiło się od wpisów, w których krytykowali jej zachowanie i zarzucali brak taktu. Sugerowali nawet, że powinna stracić pracę.

Dekiert postanowiła wystosować oficjalne oświadczenie, w którym tłumaczy swoje zachowanie. Wbrew temu, co twierdzą widzowie, uważa, że nie uśmierciła Eriksena.

Przez 20 lat pracy nigdy nie miałam trudniejszego studia. Ch.Eriksen dochodzi do siebie i to jest najważniejsza informacja. Nie uśmierciłam go, więc nie rozumiem skali hejtu. Pytanie o żałobę na wypadek gdyby… faktycznie było niefortunne. Przepraszam. Bądźcie zdrowi, dobrej nocy – napisała na Twitterze.

Zdania fanów futbolu są mocno podzielone. Wielu z nich nie dziwiło się, że w tak trudnej sytuacji nie pomyślała o właściwym doborze słów. Inni natomiast sugerowali, że powinna zakończyć karierę.

  • Trudne to było wyzwanie, głowa do góry.
  • Olej temat, nikt nie miał trudniejszego studia. Łatwo oceniać.
  • W takiej sytuacji trudno zachować chłodną głowę, było minęło.
  • Czas niestety odejść.
  • 20 lat pracy i takie faux pas? Tym gorzej.

W tak trudnych sytuacjach widzowie potrafią być bardzo wyrozumiali. W tym wszystkim najważniejsze jest to, że Christian wraca do zdrowia.


Sylwia Dekiert - Wiosenna ramówka TVP 2021

Sylwia Dekiert - Wiosenna ramówka TVP 2021

Sylwia Dekiert z TVP jest już po swoich zaręczynach

Sylwia Dekiert z TVP jest już po swoich zaręczynach

Euro 2020 - Chrisian Eriksen stracił przytomność

Euro 2020 - Chrisian Eriksen stracił przytomność

Komentarze

  • Gość pisze:

    Taki lajf kogo to obchodzi najwiekszym wygranym jest sts zawsze czy przed czy po nikt nie wie jaki jest obiad dopoki go nie zje i miss euro i mister euro i maskotki pani swiatek przegrala a siatkarki 100 raz ale i tak kazdy oglada svheile i to tyle

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×