Sylwester 2021 TVP. Już wiadomo, gdzie się odbędzie. Wśród mieszkańców wielkie oburzenie

Sylwester Marzeń z Dwójką

Sylwester Marzeń z Dwójką

Ruszyły przygotowania do Sylwestra Marzeń z Dwójką. Wiadomo już, gdzie się odbędzie. Jaki wpływ na realizację wydarzenia będzie miała pandemia koronawirusa?

Sylwester Marzeń z Dwójką jest jednym z największych muzycznych wydarzeń w Polsce. Organizowany jest od 2004 roku na antenie TVP2. Impreza organizowana była w Krakowie, Wrocławiu, Łodzi, Zakopanem i Ostródzie.

W ubiegłym roku wydarzenie stanęło pod znakiem zapytania przez pandemię koronawirusa. Z uwagi na panującą wówczas sytuację Polsat i TVN zrezygnowały z koncertów. Z podobnego rozwiązania nie skorzystała Telewizja Polska. Jacek Kurski w rozmowie z Jastrząb Post już na kilka tygodni przed wydarzeniem zapowiedział, że będzie to prawdziwy sylwester marzeń.

Telewizja zawsze coś wymyśli, na pewno jakiś sylwester w tym roku będzie. A że Sylwestry robione przez Telewizję Polską są najlepsze, to będzie to najlepsze show. Już państwa zapraszam. Na pewno będzie to sylwester z DwójkąSylwester marzeń – powiedział.

W ubiegłym roku wydarzenie odbyło się w Ostródzie. Na scenie wystąpili m.in. Zenek Martyniuk, Cleo, Viki Gabor, Modern Talking oraz Defis. Jak będzie w tym roku?

Sylwester marzeń z Dwójką 2021. Pierwsze ustalenia

W tym roku impreza odbędzie się w Zakopanem. Na tę chwilę nie ujawniono, kto wystąpi w ostatnią noc tego roku, nie mniej jednak wiadomo, że organizatorzy ruszyli już z przygotowaniami. Jak podaje Gazeta Krakowska, w mieście pojawiły się już pierwsze tiry ze sprzętem niezbędnym do budowy sceny, która stanie na Górnej Równi Krupowej w samym centrum Zakopanego.

Ja od początku mówiłem, że jesteśmy otwarci na zorganizowane przez Telewizję Polską kolejnego koncertu sylwestrowego. Wszystko było jednak uzależnione od decyzji Telewizji – zdradził Gazecie Krakowskiej burmistrz Zakopanego, Leszek Dorula.

Wiadomo już, że koncerty odbędą się z udziałem publiczności. W trosce o bezpieczeństwo biesiadników rozstawiane są barierki, które wydzielają sektory dla ludzi. Na tę chwilę nie wiadomo, ile osób będzie mogło wziąć udział w wydarzeniu, z uwagi na dynamicznie zmieniającą się sytuację w Polsce.

Przygotowania są prowadzone na każdą ewentualność. A jak dużo ludzi będzie mogło w koncercie wziąć udział, to będzie zależało od sytuacji w kraju – wyjaśnił burmistrz.

Z uwagi na to, że w ostatnim czasie odnotowano wzrost liczby zachorowań na koronawirusa, Tygodnik Podhalański postanowił zapytać swoich czytelników, co sądzą na ten temat.

Jak myślicie, czy to dobry pomysł, by urządzać huczne powitanie roku pod Tatrami w momencie, gdy wokół szaleje pandemia? Gdy każdego dnia w Polsce umiera kilkuset zakażonych covidem pacjentów?

Posted by Tygodnik Podhalański on Wednesday, December 1, 2021

W komentarzach rozgorzała dyskusja:

  • To pokazuje, dla kogo wirus jest niebezpieczny, a kogo nie tyka.
  • Codziennie ludzie umierają na różne choroby i to nikomu nie przeszkadza w robieniu imprez. Więc w czym problem?
  • Bardzo dobry pomysł.
  • Mieszkam nie całe 20 km od Zakopanego i jeszcze nie byłam na sylwestrze marzeń. Kto chce niech jedzie,kto nie chce to niech zostanie u siebie. Nie ma się o co kłócić.
  • Pandemia to szaleje w mediach. Nigdzie indziej. Od 2 lat,jedno i to samo.

A wy jakie macie zdanie na ten temat?


Pedro Santana - Sylwester Marzeń z Dwójką 2020/2021

Pedro Santana - Sylwester Marzeń z Dwójką 2020/2021

Helena Vondrackova i Marcin Miller - Sylwester Marzeń z Dwójką 2020

Helena Vondrackova i Marcin Miller - Sylwester Marzeń z Dwójką 2020

Helena Vondrackova i Marcin Miller - Sylwester Marzeń z Dwójką 2020

Helena Vondrackova i Marcin Miller - Sylwester Marzeń z Dwójką 2020

Komentarze