Szukaj

Sylwester 2020: Polsat i TVN rezygnują z koncertów. Co z TVP?

Sylwester 2019 – wyniki oglądalności

Sylwester 2019 – wyniki oglądalności

Sylwester 2020 przed nami. Stacje telewizyjne podjęły decyzję w sprawie corocznych koncertów. Czy się odbędą? Co wyemituje Polsat, TVN, TVP?

Epidemia koronawirusa w Polsce wpłynęła na zarobki artystów. Od wielu miesięcy nie można organizować imprez masowych. Muzycy nie mogą więc spotykać się z fanami podczas koncertów. By pomóc branży artystycznej, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, utworzyło Fundusz Wsparcia Kultury.

O wsparcie ubiegało się aż dwa tysiące osób chętnych, wśród których nie brakowało gwiazd. Na ten cel planowano przeznaczyć 400 milionów złotych. Gdy wysokość dotacji dla niektórych artystów wzbudziło wzburzenie wśród społeczeństwa, Piotr Gliński postanowił wstrzymać wypłaty. Zostaną one zamrożone do momentu, w którym zostaną wyjaśnione wszelkie wątpliwości.

Sylwester 2020: Polsat i TVN rezygnują z koncertów. Co z TVP?

Szansą dla gwiazd na podreperowanie budżetu miały być występy podczas koncertów sylwestrowych. Przypomnijmy, że do tej pory TVN, Polsat i TVP co roku organizowały trzy duże wydarzenia. Dwa z nich na pewno się nie odbędą, jeden stanął pod znakiem zapytania. Czym stacje chcą je zastąpić?

Z odpowiedzią na to pytanie przychodzą Wirtualne media. Portal podaje, że TVN planuje wieczór z filmami. Rozpocznie go produkcja Nigdy w życiu. Tuż po niej pojawiają się: Pieniądze to nie wszystko, American Pie II oraz Świadek koronny.

Co przygotował Polsat? Zamiast imprezy masowej, zostanie wyświetlone pasmo, które będzie składać się z programów rozrywkowych. Nie podjęto jeszcze ostatecznej decyzji, jak miałoby ono wyglądać:

Jeśli chodzi o Sylwestra, sytuacja związana z epidemią dzisiaj nie napawa optymizmem w zakresie imprez masowych. Czy będzie jakaś inna formuła niż koncert z udziałem publiczności? Zastanawiamy się nad tym, pracujemy, nie podjęliśmy jeszcze finalnej decyzji — powiedział Wirtualnym Mediom prezes telewizji Polsat, Stanisław Janowski.

Wirtualne Media przekazały, że wciąż nie zapadła oficjalna decyzja w sprawie Sylwestra w TVP. Nie wiadomo więc, czy w tym roku impreza się odbędzie:

Publiczny nadawca kilka tygodni temu rozważał organizację alternatywnej imprezy, która miałaby się odbyć na Stadionie Narodowym. Pomysł upadł po tym, jak na stadionie zaczęła się budowa tymczasowego szpitala — podaje portal.

Czy uda się wymyślić jakieś inne rozwiązanie? O tym z pewnością przekonamy się wkrótce.


Tomasz Kammel, Piasek i Paulina Smaszcz - sylwester 2019

Tomasz Kammel, Piasek i Paulina Smaszcz - sylwester 2019

Sławomir z Kajrą - Sylwester 2019

Sławomir z Kajrą - Sylwester 2019

Edyta Górniak – Sylwester 2019 TVN

Edyta Górniak – Sylwester 2019 TVN

Dodaj komentarz

  • Gość pisze:

    Naprawdę TVN nie ma już innych filmów, muszą emitować poraz milionowy to samo, tylko Kevina i Harrego Pottera brakuje, nie można pokazać jakich nowszych filmów co to jeszcze ludzie nie znają ich na pamięć.

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×