Oglądalność Sylwestra 2018. Znamy wyniki! TVP, TVN czy Polsat? Kto wygrał?

sylwester 2018 TVP TVN Polsat

sylwester 2018 TVP TVN Polsat

Wyniki oglądalności telewizji w Sylwestra 2018

TVP, TVN czy Polsat? Który kanał zgromadził przed telewizorami najwięcej widzów w Sylwestra 2018? Wirtualne media opublikowały wyniki oglądalności koncertów sylwestrowych. Polacy najczęściej wybierali transmisję z Zakopanego.

Sylwester 2018 za nami. Nowy rok miliony Polaków witało oglądając transmisje z koncertów sylwestrowych, które pokazały trzy czołowe polskie kanały. Wirtualne media opublikowały ranking oglądalności, z którego wynika, że TVP zdeklasowała rywali. Prawie 7 milionów widzów wybrało Dwójkę, która emitowała show z Zakopanego.

Polsat i TVN wypadły raczej blado na tle konkurencji, chociaż z pewnością wynik oscylujący wokół 2 milionów widzów należy również uznać za bardzo dobry. Przypomnijmy, że w Chorzowie Śląskim wystąpili m.in. Michał Szpak, Maryla Rodowicz, Michał Wiśniewski, zaś w Warszawie trzema głównymi gwiazdami były Edyta Górniak, Beata Kozidrak i Agnieszka Chylińska.

Z relacji Jacka Kurskiego wiemy, że TVP w pierwszej godzinie transmisji oglądało nawet do 7,5 miliona Polaków. Być może sukces stacji tkwił w doborze repertuaru otwierającego koncert. Na scenie w Zakopanem już na starcie pojawiły się mocne nazwiska – nie zabrakło Alvaro Solera, Tomasa Andersa z Modern Talking czy zespołu Boys, z kolei w przypadku dwóch pozostałych stacji rozpoczęcie było raczej nudne, a dobór gwiazd niekoniecznie znany masowej publiczności.

Dziękuję widzom Telewizji Polskiej za wspaniałe zwycięstwo jakie dali #SylwesterMarzeń TVP2. Zeszłoroczny rekord wydawał się nie do pobicia. A jednak udało się – skomentował sukces TVP Jacek Kurski.

Kurski zdradził, że maksymalną liczbę widzów TVP wybrało o godzinie 22.31 – wtedy stację obejrzało prawie 8 milionów. Polsat swój rekord miał o 22.20 – 2,5 miliona, podobny wynik zanotował TVN, tyle że o północy, gdy występowała Edyta Górniak.

Plejada gwiazd na Sylwestrze 2018 z TVN: Ania Karwan, Sarsa, Gabi Drzewiecka, Magda Mołek, Dominika Gawęda

Sylwester Marzeń TVP 2 pod znakiem gwiazd! Margaret, Sylwia Grzeszczak, Zenek Martyniuk, Basia Kurdej-Szatan, Izabella Krzan

Szalony Sylwester 2018 w wykonaniu gwiazd! Jak się bawiły? Gdzie? Mamy zdjęcia!


Agnieszka Chylińska - Sylwester 2018 TVN, Warszawa

Agnieszka Chylińska - Sylwester 2018 TVN, Warszawa

Ania Wyszkoni - Sylwester 2018 TVN, Warszawa

Ania Wyszkoni - Sylwester 2018 TVN, Warszawa

Filip Chajzer - Sylwester 2018 TVN, Warszawa

Filip Chajzer - Sylwester 2018 TVN, Warszawa

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×