Gwiazdy pozują z pluszowymi tygrysami. To nie jest powód do radości

Światowy Dzień Tygrysa

Światowy Dzień Tygrysa

Dzień Tygrysa – gwiazdy w akcji WWF Polska

Pod koniec lipca co roku obchodzony jest Światowy Dzień Tygrysa, nie jest to jednak radosne święto. Obecnie na wolności pozostało już tylko 3890 tygrysów malajskich tego zagrożonego wyginięciem gatunku. Jeszcze 100 lat temu na świecie żyło ponad 100 000 tygrysów. W XX wieku populacja tygrysów zmniejszyła się o 97%. Do 2022 roku może zginąć ostatni przedstawiciel tego gatunku.

Tygrysy potrzebują przyjaciół, bo tam gdzie żyją, mają ich niewielu. W walkę z kłusownictwem i akcję WWF Polska wsparło kilka gwiazd, wśród nich m.in. Magda Gessler, Michał Szpak, Maryla Rodowicz, Ula Dębska czy Karol Strasburger, który specjalnie na tę okazję założył profil na Instagramie.

Łatwe do wykonania z dostępnych materiałów (np. ze stalowych linek hamulcowych) sidła stają się plagą azjatyckich lasów tropikalnych. Kłusownicy coraz częściej w polują w ten sposób na tygrysy, słonie, lamparty. Wyroby z części tych zwierząt sprzedawane są później na czarnym rynku. Wartość nielegalnego handlu zagrożonymi gatunkami oceniana jest na ponad 70 miliardów rocznie.

Kampania realizowana przez WWF Polska skupia się na wsparciu ochrony krytycznie zagrożonego wymarciem tygrysa malajskiego. Liczebność tego podgatunku tygrysa skurczyła się z około 3000 osobników żyjących w malajskich dżunglach w latach 50. do zaledwie około 250 obecnie. W ramach działań podejmowanych przez WWF Polska, wspierany jest monitoring występowania tygrysa w kompleksie lasów Belum-Temengor w Malezji i patrole terenowe zwalczające kłusownictwo.

Magda Gessler wspiera Światowy Dzień Tygrysa (WWF Polska)

Magda Gessler wspiera Światowy Dzień Tygrysa (WWF Polska)

Michał Szpak wspiera Światowy Dzień Tygrysa (WWF Polska)

Michał Szpak wspiera Światowy Dzień Tygrysa (WWF Polska)

Ula Dębska wspiera Światowy Dzień Tygrysa (WWF Polska)

Ula Dębska wspiera Światowy Dzień Tygrysa (WWF Polska)


Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×