Żona Robina Williamsa opowiedziała o ostatnich dniach jego życia. Zmagał się z przerażającą chorobą: „Tonęłam razem z nim”

Robin Williams żona choroba

Robin Williams żona choroba

Susan Schneider ujawnia przyczyny śmierci aktora

Susan Schneider o chorobie Robina Williamsa

Żona Robina Williamsa w bardzo emocjonującym wywiadzie dla magazynu Neurology wspomina jak rzadka choroba mózgu z czasem odebrała mu jego zdrowie psychiczne. Susan Schneider, trzecia żona gwiazdora opowiadała jak rosła jego frustracja objawami Otępienia z ciałami Lewy’ego (Body Dementia), które przejęło kontrolę nad jego ciałem aż do samobójstwa w sierpniu 2014 roku.

Miałam wrażenie, że on tonie przez te objawy, a ja tonę razem z nim – wyznała w poruszającym artykule

Opisując chorobę męża jako „terrorystę” ujawniła, że Williams był coraz bardziej sfrustrowany brakiem pamięci, coraz mniejszym zasobem słów i niemożnością zasypiania już miesiące przed śmiercią.

Nienawidził tego, że nie wciąż brakowało mu słów, których chciał użyć w rozmowie, nocami w ogóle nie sypiał, tak bardzo męczyła go bezsenność. Dwa miesiące wcześniej podczas kręcenia filmu „Noc w muzeum 3” miał kłopoty z zapamiętaniem jednej linijki tekstu. To, że tracił pamięć i możliwość kontrolowania ataków paniki go wykańczało. Miał też problemy z trawieniem, zanik zmysłu węchu i problemy z chodzeniem do łazienki

Chorobę Parkinsona zdiagnozowano u Robina Williamsa 28 maja, dwa miesiące zanim odebrał sobie życie, lecz objawy otępienia z ciałami Lewy’ego męczyły aktora już wcześniej, niestety nie udało się ich odpowiednio zdiagnozować. Abstrahując od braku diagnozy, aktor zdawał sobie sprawę, ze zaczyna się u niego choroba umysłowa i zdiagnozowanie Parkinosona go nie satysfakcjonowało.

Mieliśmy diagnozę, moje serce było wypełnione nadzieją, ale w jakiś sposób wiedziałam, że Robin tego nie kupował. Tracił rozum i o tym wiedział. Proszę sobie wyobrazić ból, który czuł kiedy cały rozpadał się na kawałki podczas ataków paniki. Testy zrobione po śmierci wykazały, że często cierpiał na halucynacje, ale nikomu o nich nie mówił

Kilka lat wcześniej Robin walczył z depresją i uzależnieniem od alkoholu, kilka miesięcy przed śmiercią odwiedził ośrodek odwykowy w Minnesocie, wówczas jego agent podał do wiadomości, ze aktor koncentruje się na pozostaniu w trzeźwości.

Straciłam nie tylko męża, straciłam mojego najlepszego przyjaciela – powiedziała żona komika w tym samym wywiadzie

Nie wierzyliśmy, kiedy ta tragedia się wydarzyła i tęsknimy za Robinem cały czas tak samo 🙁 Oh captain, my Captain!

Zobacz: Wzruszający wpis córki Robina Williamsa na Instagramie. Tak uczciła rocznicę urodzin ojca

Susan Schneider i Robin Williams

Susan Schneider i Robin Williams

Robin Williams

Robin Williams choroba


Robin Williams i jego córka Zelda Williams (fot. ONS)

Robin Williams i jego córka Zelda Williams (fot. ONS)

Robin Williams i Zelda Williams
Susan i Robin Williams

Susan i Robin Williams

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×