Gwiazda rapu chciała zabić księdza? Fatalna pomyłka tabloidu. Doszło do krzywdzącego nieporozumienia

Wpadka Super Expressu

Wpadka Super Expressu

Super Express zaliczył sporą wpadkę. Zamiast domniemanego przestępcy, umieścił archiwalne zdjęcie rapera. Dlaczego doszło do tak kuriozalnej pomyłki?

Super Express od wielu lat serwuje swoim czytelnikom sensacyjne wieści. Dziennik zadebiutował na rynku wydawniczym w 1991 roku. Jego pierwszy zespół dziennikarski stanowiła w przeważającej większości obsada Ekspresu Wieczornego. Zasłynął publikacjami dotyczącymi afer politycznych i obyczajowych. Aktualnie na łamach gazety pojawiają się informacje społeczne, sportowe, z życia gwiazd i sceny politycznej.

Super Express. Wpadka ze zdjęciem Sokoła

Czytelnicy wydania z 11 marca gazety mogli poznać historię Adama O. Mężczyzna przyszedł na plebanię, by ustalić datę ślubu. Gdy ze względu na późną porę nie dostał zgody księdza, próbował zastraszyć duchownego. Wyciągnął nóż i w jego kierunku wypowiedział kilka gróźb. Sprawą zajęła się policja:

Tak mu się spieszyło do ożenku? Adam O. z Orzysza (woj. warmińsko-mazurskie) przyszedł wieczorem na plebanię, by ustalić datę ślubu. Ksiądz odmówił mu z uwagi na późną porę. Rozwścieczyło to przyszłego pana młodego. Wyciągnął nóż, groził duchownemu śmiercią! W końcu zwiał, ale policjanci złapali go z narzędziem niedoszłej zbrodni w ręku – czytamy w magazynie.

Do artykułu dołączono zdjęcia. Sporym zaskoczeniem był fakt, że jednym z nich była fotografia rapera Wojtka „Sokoła” Sosnowskiego, a konkretniej ujęcie z teledysku WWO Nie bój się zmiany. Pomyłka została szybko zauważona przez jednego z użytkowników mediów społecznościowych.

Stare zdjęcie Sokoła z teledysku WWO wykorzystane w Super Expressie z podpisem, że jest to nie Sokół, a jakiś Adam O., który chciał zabić księdza. Fajnie się tam bawicie @se_pl

Wpadka Super Expressu obiła się szerokim echem w mediach społecznościowych. Skomentował ją m.in. Przemysław Siuda z Polsat News. Uważa, że prawdopodobnie do pomyłki doszło dlatego, że Adam O. na zdjęciu profilowym na Facebooku ustawił sobie fotografię rapera. To zmyliło dziennikarzy.

Na ten moment zarówno raper, jak i redakcja Super Expressu, nie odnieśli się do wspomnianego potknięcia.


Redakcja Super Expressu pomyliła przestępcę z Wojtkiem Sokołem

Redakcja Super Expressu pomyliła przestępcę z Wojtkiem Sokołem

Redakcja Super Expressu pomyliła przestępcę z Wojtkiem Sokołem

Redakcja Super Expressu pomyliła przestępcę z Wojtkiem Sokołem

Wojtek Sokół

Wojtek Sokół

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×