Reklamy na Super Bowl 2021. Giganci stworzyli specjalne spoty. Wybraliśmy najlepsze [WIDEO]

Reklamy Super Bowl 2021

Reklamy Super Bowl 2021

Super Bowl 2021: podczas finału wydarzenia na reklamy produktów zdecydowali się najwięksi producenci na świecie. Amazon, Cheetos, M&M's... Ile byli w stanie zapłacić za 30-sekundowy spot? Padły rekordowe sumy.

Finał Super Bowl 2021, jest jednym z najpopularniejszych wydarzeń w Stanach Zjednoczonych. Co roku przyciąga milionową publikę. Rekord padł w 2011 roku, gdy przed ekranami telewizorów zasiadło 111 milionów widzów. Fani futbolu mogą nie tylko oglądać wyśmienitą grę sportowców, ale i mają okazję wziąć udział w koncertach największych amerykańskich gwiazd. W tym roku na scenie pojawili się między innymi The Weeknd oraz Miley Cyrus. O ich show będzie głośno jeszcze przez kolejne tygodnie.

W tegorocznym turnieju zmierzyły się ze sobą drużyny Kansas City Chiefs i Tampa Bay Buccaneers. Po zwycięstwo sięgnęła druga z wymienionych drużyn, wygrywając 31:9. Z siódmego mistrzostwa cieszył się rozgrywający Buccaneers – Tom Brady.

Reklamy na Super Bowl 2021

Organizatorzy wydarzenia od lat zarabiają tego wieczoru prawdziwy majątek. Każdego roku w przerwach między meczami transmitowane są reklamy największych producentów na świecie. Tylko oni są w stanie zapłacić miliony dolarów za spot trwający kilkadziesiąt sekund. Nic w tym dziwnego, ponieważ to jedyna okazja w roku, aby dotrzeć do tak szerokiego grona odbiorców. Reklamodawcy co roku tworzą nowe, chwytliwe hasła reklamowe, dzięki którym ich sprzedaż rośnie już w trakcie emisji meczu.

Jak podają Wirtualne media, podczas tegorocznych mistrzostw za trwający średnio 30 sekund spot w telewizji CBS, który emitowany był podczas meczu, płacono nawet do 5,6 miliona dolarów. Mimo że cena jest bardzo wysoka, nie zniechęca ona reklamodawców, którzy już kilka miesięcy wcześniej wykupili większość czasu reklamowego. Cały blok reklamowy został sprzedany kilka dni temu. Zainteresowanie było tak duże, że zdecydowano się na emisję dodatkowego pasma reklamowego.

Kto postanowił zareklamować swoje produkty? Okazuje się, że było to aż ponad 77 firm, wśród których warto wymienić takie marki, jak m.in. Amazon, McDonald’s, Cheetos i wiele innych.

Wspomniane spoty znajdziecie poniżej.

Super Bowl 2020 – Amazon, spot reklamowy

Super Bowl 2020 – Cheetos, spot reklamowy

Super Bowl 2020 – Disney, spot reklamowy

Super Bowl 2020 – M&M’s, spot reklamowy

Super Bowl 2020 – McDonald’s, spot reklamowy


Amazon - Super Bowl 2021

Amazon - Super Bowl 2021

Cheetos - Super Bowl 2021

Cheetos - Super Bowl 2021

Disney - Super Bowl 2021

Disney - Super Bowl 2021

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×