Szukaj

Michał Szpak zrobił imprezę przed domem Jarosława Kaczyńskiego. Zaśpiewał z okna i porwał tłumy [WIDEO]

Michał Szpak Jarosław Kaczyński

Michał Szpak Jarosław Kaczyński

Strajk Kobiet: Michał Szpak i jeszcze kilkoro artystów zrobiło performance przed domem Jarosława Kaczyńskiego. Co się działo na ul. Mickiewicza w Warszawie?

Niedawno Jarosław Kaczyński nagrał oświadczenie, w którym skomentował sytuację, jaka od kilku dni panuje w Polsce. Powiedział, że nasz kraj zmaga się z atakiem „który ma zniszczyć ojczyznę, ma doprowadzić do triumfu sił, których władza w gruncie rzeczy zakończy historię narodu polskiego tak, jak dotąd go żeśmy postrzegali”. Prezes Prawa i Sprawiedliwości nawoływał też do obrony kościołów katolickich. Nie załagodził w ten sposób nastrojów – wręcz przeciwnie. Kobiety i towarzyszący im mężczyźni, poczuli się dodatkowo znieważeni, że wicepremier nawołuje do konfliktu.

Od 22 października w zasadzie na ulicach trwają protesty, które są wspierane przez gwiazdy. W marszach wzięli udział znani i lubiani, dając wyraz swojemu oburzeniu kontrowersyjną decyzją TK, która zapadła w tak trudnym dla Polski momencie.

Impreza pod domem Jarosława Kaczyńskiego

Już po południu na Mickiewicza zaczął się zbierać spory tłum – o tym, że coś się będzie działo w pobliżu domu prezesa PiS, ludzie dowiadywali się z FB.

W dzień, w którym kiedyż nocą odprawiano w Polsce obrzęd Dziadów zapraszamy na DZIADY Mickiewicza na warszawski Żoliborz. Z inicjatywy mieszkańców ulicy Mickiewicza powstał performans oparty na tekście polskiego wieszcza. Duchy z drugiej części DZIADÓW wracają̨, żeby dostać to, czego zabrakło im za życia. I niektóre to dostają̨. Inne zamiast dostać to, czego chcą̨, dostają̨ to, czym same szczodrze obdarowywały innych i czego wcale nie chciałyby doświadczyć́na własnej skórze. Karma is bitchy” – można przeczytać w opisie wydarzenia.

Michał Szpak i inni znani artyści, w tym Krzysztof zalewski, Natalia Przybysz, Maria Sadowska i Ralph Kaminski, wzięli udział w performansie bazującym na Dziadach Adama Mickiewicza. Elementem występów była recytacja fragmentów dramatu.

Cała akcja miała miejsce w dwóch mieszkaniach. W kilku oknach święciło się światło, na parapetach stały duże głośniki. Na niektórych oknach widać było emblematy OSK i hasła znane z ulic.

Kiedy w oknie pojawił się Szpak, swoim śpiewem porwał tłumy. Podobnie jak inni artyści. Relację z happeningu, który skończył się około godziny 20, podzielił się na Instagramie. Jak widać, zaangażowanie i pomysłowość protestujących rosną z każdym dniem. Dzisiaj na Mickiewicza kulturalnie dano wyraz temu, co wielu ludzi myśli o sytuacji w kraju.


Strajk Kobiet - performance przed domem Jarosława Kaczyńskiego

Strajk Kobiet - performance przed domem Jarosława Kaczyńskiego

Strajk Kobiet - performance przed domem Jarosława Kaczyńskiego

Strajk Kobiet - performance przed domem Jarosława Kaczyńskiego

Strajk Kobiet - performance przed domem Jarosława Kaczyńskiego

Strajk Kobiet - performance przed domem Jarosława Kaczyńskiego

Dodaj komentarz

 • Gość pisze:

  Teatry i kina pozamykane, więc myślę że „Dziady” Mickiewicza na żywo to ciekawa atrakcja dla części żoliborzan.

 • Chałturnik pisze:

  Idź ty szpakowaty durniu kastracie!!!!!!!

 • Zygmunt cześć pisze:

  Nie ma wstydu ten Szpak

 • Gość pisze:

  Michal Szpak………szok.!!!!!!!!…….a tak pieknie spiewa koledy…….co sie z ludzmi dzieje……zgroza!!!

 • Gość pisze:

  Jaki kraj takie celebryty….

 • Brawo pisze:

  Wielki szacun dla was Michał 👏👏👏👏

 • Gość pisze:

  no to pożegnałeś sie z pisowską telewizją

 • Jerry pisze:

  Szpak zapisał się do SS (zdjęcie)? Słabo…

 • Gość Iza pisze:

  A Kaczyński o dzieciach, rodzinie, co może wiedzieć?
  Taki dziadzio i robi co chce, cały świat ma Polski rząd na językach. Wstyd i hańba. MICHAŁ BRAWO.
  Na moje szczęście szczęśliwa Mama

  • Gość pisze:

   Zobaczymy w jakim kraju będzie żyło Twoje dziecko bez tradycji, Boga, w kraju rozpusty , islamistów którzy wczesniej czy pozniej narzucą swoja wiarę .Czy wy możecie logicznie myśleć? Nie podoba wam się aborcja manifestujcie, nie podoba wam się zdanie kościoła manifestujące ale nie róbcie szopki z tego co wywalczyło moje pokolenie. Co chcecie osiągnąć w ten sposób ? Zachód tylko czeka na to aby dyrygować Polską.Jest mi wstyd za zachowania młodych na ulicy , jest mi wstyd za robienie takich przedstawień i jeszcze te uśmiechy zadowolenia. Jeszcze będzie czas że będziecie tego żałować ,bez Boga to nie naród i państwo Wstyd!

  • Gość pisze:

   Zniszczono pomnik dzieci nienarodzonych !Masz szczęście że jesteś szczęśliwą mamą a co by było gdyby ten pomnik upamiętniał Twoje dziecko O to wam chodzi ?to popieracie!

  • gość pisze:

   Dziadzio ,ale niebezpieczny dziadzio bo ma cała władzę w ręku i steruje z tylnego fotela innymi jak marionetkami. Ziobro ,aż przebiera nogami kiedy zmusimy dziadzia do odejścia i wtedy przejmie władze. Nie straszcie młodych islamistami czy cywilizacją bez Boga. Bóg zawsze się obroni poprzez wiarę ludzi miłujących bliżniego swego jak siebie samego. Myślicie ,że jak pogonimy pis to Polska sie zawali ,że Boga nie będzie? Co za bzdury . Jeszcze będzie pięknie , jeszcze będzie normalnie.

  • Gość pisze:

   To co ty jeszcze w tej Polsce robisz…?Ruszaj w „cały świat”choć przyjmą cię tam dopiero, jak łupy z nie dokońca rozgrabionej Polski przekarzesz. Golców tam nie chcą, no chyba, że do „zmywaka”

 • Johnny Cash pisze:

  Brawo Mochal!
  No coz….Jarek – nic nie pozostalo Ci jak wypier…..lac,
  Szacun dla Michala!

 • Gość pisze:

  Nie rozumiem skąd w ludziach tyle jadu i agresji w stosunku do innych ludzi… Każdy ma prawo robić co chce. Śpiewać, tańczyć itp. Jak również każdy ma prawo wyboru i głosu tylko po co zabierać głos jak potrafi się tylko obrażać ludzi, którzy mają po prostu inne zdanie…

 • gosc pisze:

  Szacun dla Pana szpaka ,