Wirtualna Polska

Był jednym z ulubionych aktorów serialu „M jak Miłość”. Gdzie mieszka i czym obecnie zajmuje się Steffen Möller?

Był jednym z ulubionych aktorów serialu „M jak Miłość”. Gdzie mieszka i czym obecnie zajmuje się Steffen Möller?

Steffen Möller

Steffen Möller z dnia na dzień zniknął ze szklanego ekranu. Choć uchodził za jedną z najbardziej lubianych gwiazd TVP, zniknął z telewizji bez wieści. Czym się teraz zajmuje?

Wirtualna Polska

Steffen Möller jest aktorem pochodzącym z Niemiec, który odnalazł swoje miejsce w Polsce. Jest synem pastora i profesora teologii oraz nauczycielki religii. Jeszcze w czasach szkolnych udzielał się chętnie w kabarecie. Po ukończeniu gimnazjum i odbyciu służby cywilnej rozpoczął studia na kierunku teologia i filozofia na Wolnym Uniwersytecie Berlińskim.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

W tym czasie postanowił zrobić kurs z języka polskiego, na który udał się do Krakowa. W 1994 roku przyjechał do Polski, która stała się jego drugim domem. Przez lata uczył języka niemieckiego w jednym z warszawskich liceów, a następnie został wykładowcą języka niemieckiego na Uniwersytecie Warszawskim.

Steffen Möller – początki kariery

Steffen zyskał sławę, dzięki roli Steffena Möllera w M jak miłość. Wcielał się tam w postać sąsiada rodziny Mostowiaków, który został drugim mężem Małgosi Mostowiak (Joanna Koroniewska). W ulubionym serialu Polaków występował w latach 2002-2007. Udział w tej produkcji przyniósł mu kilka wyróżnień. Otrzymał nagrodę Wiktor 2003, w kategorii odkrycie roku, a także Telekamerę, do której został nominowany przez czytelników pisma TeleTydzień w kategorii rozrywka, za udział w programie Europa da się lubić.

Program Europa da się lubić, który prowadziła Monika Zamachowska, był emitowany w latach 2003-2008 na antenie TVP. W każdym odcinku zagraniczni goście opowiadali o swoich krajach, kulturze, a także o tym, co zaskoczyło ich w Polsce. W trakcie każdego z nich nie brakowało zabawnych akcentów.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Po latach otworzył on wielu z bohaterów drzwi do kariery. Tym szczęściem może pochwalić się Steffen Möller, który stał się jedną z ulubionych postaci show-biznesu początków XXI wieku. Był jednym z niewielu uczestników, którzy występowali w nim od pierwszego do ostatniego odcinka. 21 czerwca 2008 roku, po raz ostatni można go było zobaczyć w pożegnalnym odcinku Europa bye, bye.

Czym obecnie zajmuje się Steffen Möller?

Steffen obecnie mieszka na zmianę w Warszawie i Berlinie. Udało mu się znaleźć mieszkania blisko dworca, co znacznie ułatwia mu podróżowanie z jednego domu do drugiego. W rozmowie z portalem dw.com, przyznał:

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Tak, to wielkie osiągnięcie dla kogoś, kto pochodzi z prowincji. Po pierwsze lubię stolice, bo w nich się kumuluje życie. Poza tym udało mi się znaleźć mieszkania blisko dworca. W ten sposób jestem też blisko pociągu Berlin-Warszawa.

Aktor z dnia na dzień zakończył swoją przygodę w telewizji, jednak nadal działa artystycznie. Obecnie zajmuje się stand up’em, a przygotowany przez siebie program prezentuje zarówno w Niemczech, jak i w Polsce.

Wirtualna Polska

W trakcie wywiadu udzielonego dla portalu dw.com wyjawił, że decyzja o przeprowadzce do Polski, była jedną z lepszych:

Doświadczenie Polski niesamowicie mnie wzbogaciło. Inaczej dzisiaj patrzę na Niemcy, na siebie samego. Troszkę ubolewam, że obecnie wszystko tak zdominowały tematy polityczne. Moje zainteresowania są na niższym szczeblu. Takim interkulturowym. Sprawy międzykulturowe to jakby fundament. One istnieją zawsze, niezależnie od polityki.

Steffen oprócz działalności rozrywkowej zajął się również pisaniem. Do tej pory wydał 6 książek. Został autorem takich dzieł, jak: Expedition to the Poles, Moja klasyczna paranoja, Viva Warszawa – książka dla turystów, słoików i gastarbeiterów; Berlin-Warszawa-Express, Pociąg do Polski oraz Viva Polonia.

Jego najnowsze dzieło Weronika! Twój mąż tu jest! – Gdy Niemcy i Polacy się kochają wydane zostało w sierpniu 2020 roku. Książka traktuje o konfliktach w związkach. Obecnie pracuje nad kolejną książką, do której zbiera materiały. Na oficjalnym profilu na Facebooku poprosił fanów o pomoc:

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Pomocy! Zacząłem właśnie prace nad nową książką o polskich opiekunkach w Niemczech. Możecie mi przesłać śmieszne lub tragiczne historyjki?

Hilfe! Ich arbeite an einem neuen Buch über polnische Pflegekräfte in Deutschland. Könnt ihr mir dazu lustige oder…

Posted by STEFFEN MÖLLER on Saturday, October 17, 2020

Wirtualna Polska

Jak uważacie, czy aktor jeszcze kiedyś pojawi się na szklanym ekranie?


Steffen Muller

Steffen Muller obecnie

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Steffen Muller

Steffen Muller obecnie

Steffen Möller 2000 rok

Steffen Möller 2000 rok

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Komentarze

 • Gość pisze:

  Stefan ma w sobie wiele pozytywnej energii i z optymizmem podchodzi do życia.Wszystkiego dobrego Stefan.Tacy ludzie są dziś potrzebni w tym smutnym i coraz bardziej niebezpiecznym świecie.

 • Gość Kornelia pisze:

  Halo Stefen bardzo Cie lubiłam kiedyś życzę wszystkiego najlepszego nic się nie zmieniles

 • Gośćbabcia pisze:

  Taki mily Niemiec. Widac,ze lubi Polskę i Polaków.

  Wirtualna Polska
  Wirtualna Polska
 • Gienia pisze:

  Wspaniały facet. Taki pozytywnie zakręcony. U wiecznie uśmiechnięty. Chciałabym, żeby telewizja zainteresowała się nim. Stefan jest naprawdę zdolny. Dajcie mu szansę!

 • GośćVBN pisze:

  SUPER STEFAN

Najczęściej czytane dziś

Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować

×