To oni rządzili w 2021 roku na Spotify! Oto ranking najpopularniejszych artystów, piosenek i płyt w Polsce

Sobel, Sanah, Mata

Sobel, Sanah, Mata

Spotify w ramach Spotify Wrapped opublikowało listę najpopularniejszych artystów wśród polskich słuchaczy w 2021 roku. Kogo najchętniej słuchaliśmy w ciągu ostatnich 12 miesięcy?

Grudzień to czas podsumowań. W tym miesiącu pojawiają się przeróżne rankingi. Platforma streamingowa Spotify co roku udostępnia swoim użytkownikom możliwość sprawdzenia kogo i jakich utworów najwięcej słuchali w danym roku. Właśnie pojawiła się lista najczęściej wybieranych artystów zarówno w Polsce, jak i za granicą – Spotify Wrapped 2021. Zobaczcie, kto pojawił się na szczycie.

Na całym świecie najczęściej w ostatnich dwunastu miesiącach słuchany był raper Bad Bunny. Artysta powtórzył swój sukces z zeszłego roku. Jego utwory odtworzono ponad 9 miliardów razy. Tuż za nim na podium pojawili się Taylor Swift oraz koreański zespół BTS, który odnosi niewyobrażalny, globalny sukces. Pełne zestawienie znajdziecie poniżej.

Spotify Wrapped 2021. Ranking Polska

Spotify umożliwia każdemu użytkownikowi sprawdzenie, jakich artystów i utworów słuchał najczęściej w ostatnim roku. Zestawienie jest opatrzone bogatą oprawą graficzną i można się nim podzielić w swoich social mediach. Niektóre gwiazdy nagrały nawet specjalne podziękowania dla swoich fanów, które wyświetlane są jedynie w aplikacji.

W zestawieniu Najpopularniejszych artystów i artystek bezkonkurencyjny okazał się raper Mata. Tuż za nim pojawili się Sanah oraz Sobel. Co ciekawe Najpopularniejszą artystką została Sanah, której jako jedynej Polce udało się pojawić w rankingu. Tuż za nią znalazły się: Dua Lipa, Billie Eilish, Ariana Grande czy Doja Cat.

Jeśli chodzi o Najpopularniejszy utwór, to Polacy są jednogłośni. W top 3 znaleźli się sami raperzy, jednak najwięcej odsłuchań miała piosenka Maty – Kiss cam (podryw roku). Na drugim miejscu znalazł się Sobel i jego Fiołkowe Pole. Podium zamknął ponownie Michał Matczak z Patoreakcją.

Najpopularniejszym albumem w tym roku został Młody Matczak od Maty. Tuż za nim pojawiali się Sanah z płytą Irenka oraz Sobel z Pułapką Na Motyle. Nie zabrakło również listy Najpopularniejszego podcastu. Tutaj bezkonkurencyjny okazał się Marcin Myszka i jego Kryminatorium. Pełne zestawienia znajdziecie poniżej:

Najpopularniejsi artyści w Polsce:

 1. Mata
 2. Sobel
 3. White 2115
 4. Lanek
 5. Bedoes

Najpopularniejsze artystki w Polsce:

 1. sanah
 2. Dua Lipa
 3. Billie Eilish
 4. Ariana Grande
 5. Doja Cat

Najpopularniejsi artyści i najpopularniejsze artystki w Polsce:

 1. Mata
 2. sanah
 3. Sobel
 4. White 2115
 5. Lanek

Najpopularniejsze utwory w Polsce:

 1. Mata, Pedro, francis – Kiss Cam (podryw roku)
 2. Sobel, Piotrek Lewandowski – Fiołkowe Pole
 3. Mata, Trooh Hippi – Patoreakcja
 4. sanah, Vito Bambino – Ale jazz!
 5. Kizo – Disney

Najpopularniejsze albumy w Polsce:

 1. Mata – Młody Matczak
 2. sanah – Irenka
 3. Sobel – Pułapka Na Motyle
 4. OIO – OIO
 5. Mata – 100 dni do matury

Najpopularniejsze podcasty w Polsce:

 1. Marcin Myszka – Kryminatorium
 2. Tu Okuniewska – Ja i moje przyjaciółki idiotki
 3. BEczKA – BEczKA
 4. zurnalista.pl – Żurnalista – Rozmowy bez kompromisów
 5. newonce.radio – Rozmowy: Wojewódzki & Kędzierski

Zdecydowanie można zauważyć, że obecnie najpopularniejszymi artystami w Polsce są: Sanah, Mata oraz Sobel. Też jesteście ich fanami?

Jak sprawdzić Spotify Wrapped 2021? Wystarczy wejść w aplikację i kliknąć baner, który wyświetla się na stronie głównej. Dla bardziej leniwych zamieszczamy link – kliknij tutaj i sprawdź, kogo i czego słuchałeś najczęściej w tym roku.


Mata | fot. instagram.com/spotifypoland

Mata | fot. instagram.com/spotifypoland

Sanah | fot. instagram.com/spotifypoland

Sanah | fot. instagram.com/spotifypoland

Mata | fot. instagram.com/spotifypoland

Mata | fot. instagram.com/spotifypoland

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×