Szukaj

Sportowiec roku 2020. Kto jest nominowany i kiedy gala? Podpowiadamy, jak głosować

Sportowiec roku 2021

Sportowiec roku 2021

Wielkimi krokami zbliża się 86. Gala Mistrzów Sportu, którą co roku organizuje Przegląd Sportowy. Kto jest nominowany do tytułu sportowca roku? Jak głosować? Kiedy transmisja gali i gdzie? Sprawdziliśmy.

Plebiscyt Przeglądu Sportowego, którego celem jest wyłonienie najlepszego polskiego sportowca roku, po raz pierwszy został zorganizowany w 1926 roku i wygrał go Wacław Kuchar. W latach 1939-1947, z powodu wybuchu II wojny światowej, organizatorzy musieli na kilka lat odłożyć organizację tego wydarzenia. W późniejszych latach odbywało się ono regularnie.

Największym sukcesem w plebiscytach dziennikach może pochwalić się Justyna Kowalczyk – aż pięciokrotnie zdobywała tytuł sportowca roku. Tuż za nią znaleźli się Stanisław WalasiewiczIrena Szewińska i Adam Małysz.

Sportowiec roku 2021. Plebiscyt Przeglądu sportowego w czasie pandemii

Ubiegłoroczna, 85. Gala Mistrzów Sportu cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. To wówczas na balu organizowanym przez Przegląd Sportowy pojawiły się największe sławy, wśród których znajdowali się nominowani Robert LewandowskiAnita WłodarczykBartosz ZmarzlikKamil Stoch oraz zwycięzca plebiscytu Bartosz Kurek.

Tegoroczna gala odbędzie w nieco zmienionej formie. Tradycją już było, że redakcja Przeglądu Sportowego wybierała 20. nominowanych, jednak w tym roku w szranki stanie 15. sportowców:

Pandemia wywróciła do góry nogami także kalendarz imprez sportowych, a Igrzyska Olimpijskie i piłkarskie Euro zostały przełożone na przyszły rok. Jednak życie nie znosi próżni i kibice biało-czerwonych mieli w tym roku wiele, często nieoczekiwanych, okazji do radości i świętowania trumfów swoich idoli. Dzisiaj prezentujemy sylwetki sportowców, którzy zdaniem redakcji Przeglądu Sportowego odnieśli największe sukcesy i najbardziej poruszyli kibicowskie serca. Uznaliśmy także, że dla podkreślenia wyjątkowości tego roku, zamiast tradycyjnej dwudziestki nominowanych będzie ich piętnaścioro. 86. Plebiscyt na Najlepszego Sportowca Polski czas zacząć. – zachęca do głosowania Paweł Wołosik, redaktor naczelny Przeglądu Sportowego.

Organizatorzy plebiscytu nie ukrywają, że 2020 rok był trudny dla sportowców, jednak dał kibicom wiele powodów do radości:

To był trudny rok dla świata sportu. Seryjnie odwoływane zawody i turnieje oraz zmagania przy pustych trybunach dały się we znaki zarówno kibicom, jak i samym sportowcom. Budujące jest natomiast to, że mimo tych wszystkich przeciwności rywalizacja o miano Sportowca Roku będzie niezwykle zacięta. Fantastyczne sukcesy naszych atletów dodały nam wszystkim otuchy i mam nadzieję, że za parę lat będziemy wspominać rok 2020 właśnie jako fantastyczny czas polskiego sportu, a nie rok pandemii – powiedział Marian Kmita, dyrektor ds. sportu Telewizji Polsat.

Pandemia koronawirusa szczególnie uderzyła w fanów poszczególnych dziedzin. Niestety nie mogli oni towarzyszyć swoim ulubionym zawodnikom podczas sportowych rywalizacji, ponieważ trybuny zostały zamknięte. Mimo to wszyscy mieliśmy okazję świętować niezwykłe osiągnięcia reprezentantów Polski, do których zaliczyć można spektakularne zwycięstwo Igi Świątek podczas Roland Garros czy utrzymanie przez Bartosza Zmarzlika tytułu indywidualnego mistrza świata w jeździe na żużlu.

Sportowiec roku 2021 Przeglądu sportowego. Kto jest nominowany? Pełna lista

Poniżej przedstawiamy listę sportowców nominowanych w 86. plebiscycie Przeglądu Sportowego oraz dziedziny sportu, w jakich zasłynęli:

 1. Jan Błachowicz (MMA)
 2. Jan-Krzysztof Duda (szachy)
 3. Magomedmurad Gadżijew (zapasy)
 4. Kajetan Kajetanowicz (rajdy samochodowe)
 5. Dawid Kubacki (skoki narciarskie)
 6. Michał Kwiatkowski (kolarstwo)
 7. Wilfredo Leon (siatkówka)
 8. Robert Lewandowski (piłka nożna)
 9. Natalia Maliszewska (short-track)
 10. Katarzyna Niewiadoma (kolarstwo)
 11. Kamil Stoch (skoki narciarskie)
 12. Iga Świątek (tenis)
 13. Justyna Święty-Ersetic (lekkoatletyka)
 14. Katarzyna Wasick (pływanie)
 15. Bartosz Zmarzlik (żużel)

Sportowiec roku 2021. Jak głosować?

Głosy można oddawać za pomocą kuponów, które publikowane są codziennie w Przeglądzie Sportowym oraz w wybranych wydaniach Faktu oraz Faktu TV. Oczywiście organizatorzy przewidzieli również możliwość oddawania głosów online – można to zrobić za pomocą stron organizatorów (plebiscyt.przegladsportowy.pl oraz polsatsport.pl), a także poprzez SMS-y.

Podczas Gali Mistrzów Sportu odbędzie się głosowanie SMS-owe, które wyłoni dziesiątkę najlepszych sportowców Polski.

Sportowiec roku 2021. Kiedy i gdzie transmisja gali?

86. Gala Mistrzów Sportu będzie transmitowana 9 stycznia o godzinie 20:00 na antenie Polsatu.


86. plebiscyt

86. plebiscyt "Przeglądu Sportowego" na najlepszego sportowca Polski 2020 roku

Jan Błachowicz - nominowany w 86. plebiscycie

Jan Błachowicz - nominowany w 86. plebiscycie "Przeglądu Sportowego" na najlepszego sportowca Polski 2020 roku

Jan-Krzysztof Duda - nominowany w 86. plebiscycie

Jan-Krzysztof Duda - nominowany w 86. plebiscycie "Przeglądu Sportowego" na najlepszego sportowca Polski 2020 roku

Dodaj komentarz

 • Sonia pisze:

  Lewandowski najlepszy . Powinniśmy być dumni z niego i cieszyć się z jego sukcesów. Ja się cieszę i jestem dumna,że jest Polakiem.

 • Sonia pisze:

  Lewandowski to ambasador Polski. Stoch Zmarzlik to lokalnie i tylko w Polsce.

 • Gość pisze:

  mamy polskich sportowcow ktorzy zasluzyli na miano najlepszego sportowca co dali z siebie wszystko zeby kibice polscy byli z nich dumni np kamil stoch dawid kubacki nasi skoczkowie narciarscy

 • Gość jony pisze:

  ciekawe co dla polskiego sportu wniósł Lewandowski .. bo dla nas nic nie zdobył ..

  • Gość pisze:

   Najbardziej znany nasz sportowiec na świecie. O Stochu i Zmarzliku to tylko u nas poza naszymi granicami nic nie wiedzą. Lewandowski to ambasador Polski. Najlepszy.

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×