Szukaj

Ilu Polaków wierzy, że w Smoleńsku doszło do zamachu? Te liczby nie kłamią

katastrofa smoleńska

katastrofa smoleńska

Katastrofa w Smoleńsku była efektem zamachu terrorystycznego? 9 lat po tragicznym wypadku w Rosji przeprowadzono sondę. Ilu Polaków wierzy, że doszło do zaplanowanego ataku na polski rząd i prezydenta? Liczy mówią same za siebie.

10 kwietnia minęło 9 lat od tragicznego w skutkach wypadku, w którym zginął kwiat polskiej polityki. Katastrofa w Smoleńsku, w której zmarł między innymi Lech Kaczyński, prezydent Polski, oraz jego małżonka, Maria Kaczyńska, rodzima Pierwsza Dama, wstrząsnęła całym światem. W ciągu kilku minut Polska utraciła niemal cały rząd i wielu cenionych członków społeczności akademickiej czy wojskowej. Wypadek, który nie miał prawa się wydarzyć, zostawił państwo w kompletnej dezintegracji, z której pozbieranie się zabrało nam wiele długich miesięcy. Przyczyn do tej pory nie wyjaśniono, a okoliczności są bardzo niejasne. Na przestrzeni lat powstało wiele teorii spiskowych, ale ilu Polaków wierzy, że katastrofa smoleńska była efektem zamachu terrorystycznego?

Jak ujawnia sonda, przeprowadzona na zlecenie Wirtualnej Polski wykazują, że wielu rodaków wciąż wierzy, że katastrofa prezydenckiego samolotu z kwiatem polskich elit na pokładzie – Tu154 – była bezczelnym zamachem terrorystycznym. Wśród ankietowanych 37% uczestników badania jako przyczynę katastrofy wskazało błąd rosyjskich kontrolerów lotu oraz błąd pilotów, ale aż 24% ankietowanych uważa, że doszło do zamachu. Trudno im się zresztą dziwić. Choć od wypadku Tupolewa minęło prawie 10 lat, dokładne przyczyny wypadku nie zostały odkryte. Nie ma jednego jasnego wyjaśnienia, dowody są kluczowe i niepewne, a rosyjska strona od początku nie chciała w pełni współpracować.

Myślicie, że rzeczywiście mogło dojść do zamachu? A jeśli tak, to komu zależało na chaosie w Polsce?

Serce pęka. Joanna Racewicz w rocznicę katastrofy smoleńskiej opublikowała poruszające wpis i zdjęcie

Gwiazda “Smoleńska” i “M jak miłość” idzie jak burza! Aktorka wystartuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego z warszawskiej listy PiS!

Zaokrąglona Marta Kaczyńska z mężem i córkami oddali hołd ofiarom smoleńska. Zrobili coś pięknego

 


Marta Kaczyńska uczciła 9. rocznicę katastrofy smoleńskiej

Marta Kaczyńska uczciła 9. rocznicę katastrofy smoleńskiej

Joanna Racewicz z synem Igorem pod pomnikiem ofiar katastrofy smoleńskiej

Joanna Racewicz z synem Igorem pod pomnikiem ofiar katastrofy smoleńskiej

Marta Kaczyńska z mężem i córkami złożyła kwiaty przy pomniku ofiar katastrofy smoleńskiej

Marta Kaczyńska z mężem i córkami złożyła kwiaty przy pomniku ofiar katastrofy smoleńskiej

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×