Wirtualna Polska

Już dzisiaj ślub roku! Znamy wszystkie szczegóły! Książę Harry i Meghan Markle zafundują gościom show jakiego jeszcze nie było!

Już dzisiaj ślub roku! Znamy wszystkie szczegóły! Książę Harry i Meghan Markle zafundują gościom show jakiego jeszcze nie było!

Meghan Markle i książę Harry ślub szczegóły

Ślub księcia Harry’ego i Meghan Markle – wszystkie informacje

Wirtualna Polska

Cała Wielka Brytania wraz ze wszystkimi sympatykami rodziny królewskiej, odliczają dni do zaślubin Meghan Markle i księcia Harry’ego. Media łakną każdej sensacji związanej z tym największym wydarzeniem roku, wyczekują każdej nowej informacji, która wydostaje się na światło dzienne. Z ich przekazów wiemy już całkiem sporo, ale czy wszystko? Tego dowiemy się dopiero w dniu samego ślubu, czyli dzisiaj.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Data i miejsce ceremonii ślubnej

Msza ślubna rozpocznie się 19 maja w XV-wiecznej kaplicy Świętego Jerzego na zamku Windsor. Narzeczeni sakramentalne „tak” powiedzą sobie o godz. 12:00 (o godz. 13 czasu polskiego). W kaplicy weźmie udział 800 zaproszonych osób, a ten wyjątkowy moment uwieczni fotograf polskiego pochodzenia – Alexi Lubomirski. Do ołtarza Meghan Markle poprowadzi książę Karol. Po mszy, para młoda, zabytkowym powozem zaprzężonym w cztery siwe konie, przejedzie 3-kilometrową trasą w okolicach zamku, tak, aby wszyscy przybyli na tę uroczystość mieszkańcy, mogli ich zobaczyć.

Po ceremonii ślubnej został zaplanowany lunch dla ok. 300 osób, z kolei wieczorem para młoda weźmie udział w zorganizowanym przez księcia Karola przyjęciu weselnym, które odbędzie się w gronie najbliższej rodziny i przyjaciół.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Ślub Meghan Markle i księcia Harry’ego w telewizji! Gdzie obejrzeć transmisję na żywo z polskim komentarzem?

Suknia ślubna Meghan Markle

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Początkowo sugerowano, że suknię tę zaprojektuje dom mody Alexandra McQueena, czyli tam, gdzie powstała m.in. suknia księżnej Kate. Teraz z kolei media podają, że kreację ślubną Meghan Markle zaprojektuje dom mody Ralph & Russo, a jej koszt to około 400 tysięcy funtów, czyli prawie 2 miliony złotych!

Meghan przygotowuje się do tego wymarzonego dnia jak każda inna panna młoda. Suknia ślubna była największym wydatkiem i trzeba było podwoić pierwotnie zakładany budżet – zdradza osoba z otoczenia książęcej pary – tak czytamy w jednym z zagranicznych magazynów Look.

Wirtualna Polska

Pismo to podaje również, że same dodatki do sukienki to koszt 100 tysięcy funtów, czyli kolejne pół miliona złotych.
Uzupełnieniem ślubnej kreacji będzie bukiet z róż, naparstnic i piwonii skomponowany przez znakomitą brytyjską florystkę Phillipę Craddock.

Spektakularna suknia ślubna Meghan Markle jest już gotowa! Czeka na akceptację królowej Elżbiety II!

Królewskie menu Meghan i Harry’ego

Media snują domysły na temat dań, które pojawią się podczas wesela w Frogmore House. Według portalu Metro.co.uk nad przygotowaniem weselnego menu pracuje grupa 30 kucharzy. Podobno państwo młodzi osobiście degustowali potrawy i poddawali ostatecznej aprobacie. Nikogo zapewne nie zdziwi wyszukane menu. Oprócz ośmiopiętrowego cytrynowego tortu z dodatkiem dzikiego bzu, który pokryty kremem, zostanie przyozdobiony świeżymi kwiatami, na stole pojawią się m.in. czekoladowe trufle, biszkopty z panna cotta o smaku mango, a także kolorowe makaroniki. Prawdopodobnie pojawią się także food trucki z lodami i słonymi przekąskami – będzie to kulinarna „atrakcja” przeznaczona dla najmłodszych gości.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Nie można nie dodać, że dania weselne będą przygotowane w oparciu o warzywa sezonowe tj. szparagi, pomidory czy groszek, w większości pochodzące z ogrodu znajdującego się przy posiadłości królowej Elżbiety II.

Szykuje się prawdziwa uczta! Już wiadomo, co Meghan Markle i książę Harry podadzą gościom do jedzenia

Wirtualna Polska

Na bajkowym ślubie Meghan Markle i księcia Harry’ego zaproszeni goście nie dostaną nic do jedzenia i picia!

Druhna Meghan Markle

Ta kwestia wciąż nie jest rozstrzygnięta. Najczęściej pada nazwisko Jessiki Mulroney – przyjaciółki i stylistki Meghan. Coraz częściej pojawiają się jednak i takie głosy, że parze młodej towarzyszyć będą jedynie dzieci, w tym księżniczka Charlotte. Czy ten scenariusz się sprawdzi? Tego dowiemy się już 19 maja.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Ale numer! 3-letnia księżniczka Charlotte została druhną Meghan Markle! Książę George też dostał odpowiedzialne zadanie

Świadek księcia Harry’ego

W tej roli pojawi się brat pana młodego, książę William. Oficjalnie zapowiedział, że będzie to dla niego doskonała okazja do rewanżu, gdyż przed laty książę Harry, będący świadkiem na ślubie brata, pozwalał sobie na żarty, od których zapewne nie będzie stronił także i książę William.

Wirtualna Polska

Wybór starszego brata na świadka spotkał się z dużą kontrowersją m.in. dlatego, że William nie jest już kawalerem. Wszystko wskazuje jednak na to, że Harry postanowił nie przejmować się dworską etykietą, bo decyzja jaką podjął jest nieodwołalna.

To już pewne! Świadkiem na ślubie księcia Harry’ego został… Brytyjczycy oszaleli z radości

Pierwszy taniec

Wybór może wydawać się zaskakujący, bowiem nie będzie to walc, czy też romantyczna ballada. Meghan i Harry uwielbiają łamać konwenanse, okazuje się , że młoda królewska para swój pierwszy pląs na parkiecie wykona w takt hitu – I Wanna Dance With Somebody, wielkiej Whitney Houston.

Prezenty ślubne

Narzeczeni stworzyli fundusz, na który goście, zamiast prezentów ślubnych, będą mogli przekazać darowiznę. Zebrane środki zostaną przekazane na rzecz organizacji charytatywnej wspierającej kobiety w miejskich slumsach w Mumbaju, organizacji zajmującej się problemem bezdomności, oraz zajmującej się dziećmi z wirusem HIV.

Królowa Elżbieta II szykuje niezwykły prezent ślubny dla księcia Harry’ego i Megham Markle!

Zaproszeni goście

Na weselu księcia Harry’ego i Meghan Markle, które odbędzie się w Frogmore House, na liście gości znalazły się m.in. takie osobistości jak Elton John, Cara Delevingne, David i Victoria Beckham, Ed Sheeran oraz Serena Williams. Wiadomo już także, że zaproszenia na ślub nie otrzymała Rihanna.

UPS. Fryzjer Meghan Markle zdradził nazwiska gości weselnych! Wśród nich najsłynniejszy przystojniak z Hollywood i jego piękna żona!

Książę Harry odmówił zaproszenia Rihanny na swój ślub! Brutalna riposta gwiazdy na słowa dziennikarza

Jaki tytuł będzie przysługiwał aktorce Meghan Markle i księciu Harry’emu?

Zgodnie z tradycją, królowa Elżbieta II nada świeżo upieczonym małżonkom nowe tytuły. Będą to najprawdopodobniej, podobnie jak w przypadku Kate Middleton i księcia Williama, którzy otrzymali tytuły Duchess i Duke of Cambridge, odpowiednio: Duke i Duchess of Sussex.

Jakie nazwisko przybierze po ślubie Meghan Markle?

W dniu ślubu, tj. 19 maja br. Meghan Markle zmieni nazwisko na Rachel Meghan Mountbatten-Windsor. Jeśli chodzi o oficjalne dokumenty, które będzie podpisywać już jako żona księcia Harry’ego – zgodnie z panującym wśród młodszych przedstawicieli royal family zwyczajem, będzie je podpisywać jedynie swoim imieniem.

Wszyscy z niecierpliwością oczekujemy na to spektakularne wydarzenie. Ile z tych domysłów się sprawdzi? A ile okaże się jałową paplaniną? O tym przekonamy się już w najbliższy weekend.

Na ślubie Meghan i Harry’ego pojawi się siostra księżnej Diany! Zobaczcie jak wygląda dzisiaj

Niesamowite… Meghan Markle i książę Harry podczas swojego ślubu nawiążą do ceremonii księżnej Diany i księcia Karola!

Nie tylko księżna Kate oczarowała świat swoją ślubną suknią! Oto 10 najgłośniejszych kreacji na królewskich dworach!


Kaplica św. Jerzego w zamku Windsor - to tutaj ślub wezmą Meghan Markle i książę Harry

Kaplica św. Jerzego w zamku Windsor - to tutaj ślub wezmą Meghan Markle i książę Harry

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Zamek Windsor

Zamek Windsor

Meghan Markle i książę Harry zdjęcie zaręczynowe

Meghan Markle i książę Harry zdjęcie zaręczynowe

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Najczęściej czytane dziś

Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować

×