TVN ma problemy po wyemitowaniu pożgenalnego materiału o Kamilu Durczoku. Do KRRiT wpłynęła bardzo poważna skarga

Kamil Durczok TVN

Kamil Durczok TVN

Kamil Durczok przez wiele lat był redaktorem naczelnym i prezenterem Faktów. W dniu śmierci redakcyjni koledzy pożegnali go na antenie. Nie wszystkim spodobały się jednak ich słowa. Do KRRiT wpłynęła skarga.

Kamil Durczok zmarł 16 listopada, co natychmiast potwierdziła prasie najbliższa rodzina dziennikarza. Dzień wcześniej trafił do szpitala w bardzo ciężkim stanie. Pomimo reanimacji nie udało się go uratować. Placówka po kilku godzinach wydała oficjalny komunikat dotyczący jego śmierci.

Stan pacjenta określano jako bardzo ciężki. Pacjent zmarł o godzinie 4.23 (16.11 br.) w wyniku zaostrzenia przewlekłej choroby i zatrzymania krążenia. Łączymy się myślami z rodziną w tym trudnym czasie oraz składamy najszczersze wyrazy współczucia – poinformowało biuro prasowe placówki.

W sieci natychmiast zaczęły pojawiać się wspomnienia z nim związane i kondolencje. Jako jedna z pierwszych pożegnała go była partnerka – Julia Oleś. Na jej profilu można było usłyszeć piosenkę Franka Sinatry My Way. Również jego było żona wspominała go w social mediach, publikując zdjęcia z przeszłości i początków znajomości.

TVN pożegnał Kamila Durczoka na antenie. Sprawą zajmie się KRRiT

Dziennikarza pożegnali także przyjaciele, którzy przez wiele lat mieli okazję z nim współpracować. Wspomnienia o nim pojawiły się na antenie Polsatu i TVP. W Faktach wyemitowano o nim krótki materiał, którego autorem był Jarosław Kostkowski. Mówił o nim nie tylko w superlatywach, ale wspomniał też o skandalach z udziałem Kamila.

Były też poważne zarzuty, które skutkowały załamaniem kariery i rozstaniem z TVN w 2015 roku. Raport wewnętrznej komisji potwierdził oskarżenia dotyczące mobbingu i wykorzystania seksualnego. Po latach w tym wywiadzie zdobył się na szczerość. Nałóg miał być demonem, którego próbował pokonać. To był spóźniony rachunek. (…) Po rajdzie samochodem w stanie nietrzeźwym przez pół Polski, kac był jego najmniejszym problemem – można było usłyszeć w materiale.

Jak donoszą Wirtualne Media, nie wszystkim widzom spodobało się to, w jaki sposób pożegnano dziennikarza. Jeden z nich postanowił złożyć skargę do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji dotyczącą tego materiału. Pojawiły się zarzuty o „oczernianie osoby zmarłej”.

Wpłynęła jedna skarga indywidualna dotycząca „Faktów” TVN z 16 listopada 2021 r. (oczernianie osoby zmarłej – materiał po informacji o śmierci Kamila Durczoka) – wyjaśniła Teresa Brykczyńska, rzecznik prasowy KRRiT, portalowi Wirtualne Media.

Teraz KRRiT musi zająć się sprawą i ponownie przejrzeć materiał, oceniając czy zarzuty mają jakiekolwiek podstawy. Myślicie, że reporter Faktów nieco przesadził?


08-08-2013 WarszawaJesienna ramowka TVNfoto: Daniel Wysocki/ONS

08-08-2013 Warszawa Jesienna ramowka TVN foto: Daniel Wysocki/ONS

Edward Miszczak, Kamil Durczok

Edward Miszczak, Kamil Durczok

Anita Werner, Kamil Durczok

Anita Werner, Kamil Durczok

Komentarze

 • Gość pisze:

  Mogli sobie darować. Sama się oburzyłam jak to usłyszałam.Chamstwo TVN WSTYD !

 • Gośćja pisze:

  Powiedzieli jak było a że było różnie wiec o co chodzi

 • Gość pisze:

  Tvn-taka sama szczujnia jak tvp ,w wyjątkowo brudnych rękawiczkach.Stracili mnóstwo widzów po emisji tego skandalicznego materiału,m.in mnie.

 • gość pisze:

  Jak Magda Gessler wrzeszczy w programie na biorących w nim udział pracowników, rzuca w nich przedmiotami, ubliża, dogryza to wszystko jest w porządku, jak facet prowadził mega stresującą redakcję i może w zbyt agresywny sposób mobilizował ludzi to trzeba było go zgnoić, jak mi wiadomo nie miał żadnej sprawy sądowej o mobbing i molestowanie, z WPROSTEM wygrał i musiał zostać przeproszony. Jego genialne dziennikarstwo wyniosło TVN na wyżyny a później nie pomogli mu w walce z nałogiem i poradzeniu sobie z agresją. TVN postąpił obrzydliwie nie uwzględniając go w obchodach 20-lecia WSTYD.

 • Gość pisze:

  Mnie również mocno zniesmaczył ten materiał. Mogli sobie darować wymienianie przewin p.Kamila. Wystarczająco został już ukarany przez stację TVN za życia. Poza tym ludzie to od dawna wiedzieli, więc przypominanie o tym w dniu jego śmierci jest wysoce niestosowne. Dodam, że na obchodach 20lecia stacji został całkowicie pominięty, a robił dobre dziennikarstwo u nich przez 9 lat! Nagrody , które otrzymywał za mówią wszystko o jego warsztacie..

 • Monika pisze:

  Skarge zapewne złożył Jacek Bankiel, kolega Durczoka który teraz lasuje się jako „przyjaciel rodziny”

 • GośćOla pisze:

  TVN siegnal dna razem z dziennikarzem ktory w tym dniu prowadzil wiadomosci po tym w jaki sposb przekazal wiadomosc o smierci Kamila Durczoka. KAMIL DURCZOK BYL I ZAWSZE BEDZIE TWARZA WIADOMOSCI TVN I NIC TEGO NIE ZMIENI I ZADEN DZIENNIKARZ NIGDY GO NIE ZASTAPI. Zawsze ogladalam wiadomosci TVN jak prowadzil Kamil Durczok a jak przestal pracowac w TVN to przestalam ogladac wiadomosci w TVN.

 • GośćDK pisze:

  A co mieli płuc na niego? Nie ma kryształowych ludzi. Zachowali się bardzo profesjonalnie. Brawo TVN

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×