Jacek Zieliński pierwszy raz o dramatycznym wypadku samochodowym Skaldów

Zespół Skaldowie miał wypadek

Zespół Skaldowie miał wypadek

Wypadek Skaldów mógł skończyć się tragicznie

Legendarni Skaldowie w ubiegły poniedziałek na autostradzie A1 niedaleko Włocławka mieli wypadek. Rozbili się Mercedesem, którym podróżowali po swojej jubileuszowej trasie koncertowej. Na szczęście wszyscy przeżyli, ale to był prawdziwy cud. 

Jacek Zieliński, jeden z założycieli zespołu, wokalista i trębacz, w wywiadzie dla Twoje Imperium opowiada jak doszło do wypadku. Pięciu muzyków otarło się o śmierć. Mieli naprawdę dużo szczęścia. Samochód nadaje się tylko do kasacji.

Było rano i dość ślisko, bo padał deszcz. Zahaczyliśmy kołem o kałużę. Auto zaczęło się kręcić, w końcu odbiło się od krawężnika i dachowało – opowiada Jacek Zieliński

Wszyscy byli przerażeni, bo wypadek wyglądał strasznie, nawet sanitariusze. Pomoc, która przyjechała na miejsce wypadku nie spodziewała się żywych.

Widziałem przerażenie w oczach sanitariuszy. Powiedzieli mi, że z aut w takim stanie zwykle wyciągają zwłoki. Cud, że żyjemy – dodaje.

Muzycy są tylko poobijani. Najbardziej ucierpiał klawiszowiec, brat Jacka. Ma połamane żebra, łopatkę i przesunięty kręg.

Leży, ale na szczęście nie doszło do takiego uszkodzenia kręgosłupa, które unieruchomiłoby go całkowicie. Może ruszać rękami i nogami – mówi z ulgą Jacek Zieliński w wywiadzie dla Twoje Imperium

Starszy brat założyciela zespołu pozostanie we włocławskim szpitalu. Rodzina chciała zabrać go do Krakowa, jednak stan jego zdrowia jeszcze na to nie pozwala. Zespół informuje, że trasa koncertowa nie zostanie odwołana, nie odbędzie się tylko jeden koncert w Zakopanem.

Mamy drugiego klawiszowca i dużo osób do śpiewania. Jakoś sobie poradzimy – zapewnia Jacek Zieliński.

Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

Zobacz: Szok! Legendarny zespół Skaldowie miał poważny wypadek samochodowy – ich auto dachowało na autostradzie A1

Polskie piosenki świąteczne - Skaldowie - Z kopyta kulig rwie

Skaldowie mieli wypadek

Zespół Skaldowie miał wypadek

Zespół Skaldowie miał wypadek


Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×