Eurowizja 2016: Kontrowersyjne słowa Sergeya Lazareva z Rosji o Ukrainie: „Nie będę uczestniczył w imprezach, gdzie…”

Rosja złamała regulamin Eurowizji 2016

Rosja złamała regulamin Eurowizji 2016

Sergey Lazarev z Rosji przeciwny aneksji Krymu

Eurowizja 2016 za nami. Emocje jednak wciąż nie opadły. W ubiegłą sobotę dowiedzieliśmy się, która piosenka najbardziej spodobała się Europie. Jest nią 1944 w wykonaniu Jamali z Ukrainy. Ogromny sukces odniósł także Michał Szpak. Artysta zajął wysokie, ósme miejsce. Co innego byłoby jeśli decyzja pozostawałaby jedynie w rękach widzów. Oni bowiem zdecydowali, że Color Of Your Life uplasowało się na najniższym stopniu podium. Nie milkną jednak polityczne echa wygranej Jamali. Wielu uważa bowiem, że artystce udało się wygrać z powodu obecnej sytuacji na Ukrainie.

Zobacz: Eurowizja 2016: Polityczne echa zwycięstwa Ukrainy. Rosja zbojkotuje przyszłoroczny konkurs?

Tymczasem okazuje się, że reprezentant Rosji sam w przeszłości uważał, iż nie powinno dojść do aneksji Krymu. Teraz przypomniano jego wywiad dla ukraińskiej telewizji 1+1.

Być może fani w Rosji będą we mnie rzucać pomidorami, ale nie chcę w tym uczestniczyć. Kiedy przyjeżdżam do Jałty, czuję, że jestem na Ukrainie. Nawet nie wiem, jakby się tam zachowywał. Nie będę uczestniczył w imprezach, gdzie krzyczą Krym nasz   

Jak myślicie, czy Sergey Lazarev pod wpływem nieustających opinii politycznych i zapowiadanego bojkotu przez Rosję Eurowizji 2017 zmieni teraz zdanie?

Zobacz: Skandal na Eurowizji! Jeden z krajów kupił punkty! O kogo chodzi?

Rosja - finał Eurowizji 2016

Reprezentant Rosji na Eurowizji 2016 przeciwny aneksji Krymu

Rosja na Eurowizji 2016 - plagiat Szwecji 2015

Rosja na Eurowizji 2016 – Sergey Lazarev przeciwny aneksji Krymu


Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×