Szukaj

Tomasz Sekielski nie oszczędza kościoła. Właśnie nakręcił nowy film. Co w nim ujawnił?

Tomasz Sekielski nie poprzestaje na jednym filmie. Już zapowiedział premierę kolejnego dzieła, które ponownie uderzy w kościół. Znamy szczegóły Zabawy w chowanego.

Tomasz Sekielski ma na swoim koncie już jeden film, który odbił się szerokim echem wśród publiczności – Tylko nie mów nikomu. W produkcji ujawnił problem pedofilii w polskim kościele. Po jego premierze zrobiło się naprawdę głośno, nie tylko w Polsce, ale także za granicą. Dokument pojawił się w sieci w maju 2019 roku i wywołał ogromne emocje.

O filmie braci Sekielskich mówiono bardzo szeroko w mediach. Reporterzy zostali docenieni i otrzymali wiele nagród. Ich praca nie zakończyła się na jednym filmie, materiału mają jeszcze na co najmniej trzy produkcje. 10 maja podczas transmisji na Facebooku Tomasz Sekielski zapowiedział kolejny z nich: Zabawa w chowanego, który trafi na YouTube w sobotę 16 maja o godz. 10:00.

Zabawa w chowanego: o czym będzie opowiadał kolejny dokument Sekielskiego?

Ta produkcja, tak jak i poprzednia, przybliży problem pedofilii w Kościele katolickim. Tylko nie mów nikomu okazał się ogromnym sukcesem, a film do tej pory obejrzało już ponad 23 miliony osób. Dokument jest zapisem wstrząsających faktów dotyczących pedofilii, który swoje rozwinięcie będzie miał w następnej części dostępnej od 16 maja. Całość produkcji sfinansowano z bezpośrednich, dobrowolnych wpłat od widzów w ramach opcji Patronite.

Autor dokumentu zdradził, że film będzie trwał 87 minut i nie będzie to powtórka z poprzedniej produkcji. Dokumenty różnią się pod względem konstrukcji i narracji.

Też są emocje, łzy, wstrząsające historie, ale film pokazuje przede wszystkim pewne patologiczne mechanizmy – mówił Sekielski w transmisji na żywo.

Planowana premiera Zabawy w chowanego miała mieć miejsce w styczniu, jednak byłoby to akurat w ferie zimowe, dlatego też zrezygnowano z tego terminu. Kolejną datą był koniec marca, jednak wtedy istniało zagrożenie, że temat zostanie „zakryty” wiadomościami o koronawirusie.

Będzie to wstrząsająca historia dwóch braci wykorzystywanych przez tego samego księdza, który ma na swoim koncie też inne ofiary. Będzie pokazane to, jak próbowano tuszować tę sprawę, jak kościelna hierarchia udawała, że się nic nie dzieje, ale będzie też pokazane, jak wyglądają relacje państwo – Kościół na styku prokuratura – kuria – zapowiadał Sekielski.

Transmisja relacji na żywo do obejrzenia poniżej:

https://www.facebook.com/watch/live/?v=240907297221980&ref=watch_permalink


Tomasz Sekielski o nowym filmie

Tomasz Sekielski o nowym filmie

Tomasz Sekielski o nowym filmie

Tomasz Sekielski o nowym filmie

Tomasz Sekielski o nowym filmie

Tomasz Sekielski o nowym filmie

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×