Szukaj

Dowbor wyremontowała im dom, a podpalacz zniszczył. Koszmar rodziny z „Nasz nowy dom” szybko się nie skończy

Katarzyna Dowbor

Katarzyna Dowbor

Katarzyna Dowbor poinformowała w lipcu o tragedii jednej z rodzin, której wyremontowała dom w programie Nasz nowy dom. Już wiadomo, co się dalej dzieje z panią Beatą i jej synami, którym sąsiad podpalił świeżo wyremontowane lokum.

Katarzyna Dowbor razem z ekipą programu Nasz nowy dom trzy lata temu odwiedziła panią Beatę, samotnie wychowującą dwóch synów, Kacpra i Nikodema. Ich dom został wyremontowany na oczach tysięcy widzów, ale potem rodzinę spotkało niewyobrażalne nieszczęście.

Ich nowe lokum spłonęło! Sąsiad podłożył ogień i budynek został zniszczony niemal doszczętnie. Dziennikarka poinformowała o nieszczęściu na Instagramie.

Nie mogę w to uwierzyć!!! Jak można pozbawić samotną matkę dwójki dzieci dachu nad głową. Bohaterka naszego programu Pani Beata, mama Kacpra i Nikodema straciła dom, który z takim poświęceniem wyremontowała ekipa programu Nasz Nowy Dom.
Nasi koledzy ciężko pracowali, by ta cudowna rodzina wreszcie mogła poczuć się bezpieczna, a sąsiad z zazdrości podłożył ogień i spalił ich najważniejsze miejsce na ziemi. Jakim trzeba być podłym człowiekiem, by coś takiego zrobić?

Na szczęście nikogo z rodziny nie było w budynku. Zginął jednak ich pupil – kot. Dowbor obiecała, że nie zostawi pani Beaty potrzebie.

Nie zostawimy ich w potrzebie. Wiem, że nasza producentka Olga rozmawia z Polsatem i wspólnie zastanawiają się, jak pomóc naszej rodzinie. Wyremontowaliśmy już 200 domów i losem tych 200 rodzin zawsze będziemy się interesować. Dla nas są bardzo ważni!!

Jak potoczyły się losy rodziny?

Czy Katarzyna Dowbor dotrzymała słowa i pomogła wyremontować dom pani Beaty?

Historia pani Beaty poruszyła nie tylko Katarzynę Dowbor, ale także lokalną społeczność. Kobieta do dziś nie potrafi ukryć targających nią emocji, kiedy opowiada o koszmarze, jaki ją spotkał, a jego sprawcą okazał się bliski znajomy. Ich koszmar tak szybko się nie skończy. Jej młodszy syn przeżywa traumę po tym, jak w pożarze spłonął jego kotek. Z kolei starszy bardzo długo nie potrafił spojrzeć na pozostałości domu. Nie zostali pozostawieni sami sobie, a ludzie ponownie pokazali, że mają wielkie serca.

Burmistrz Eugeniusz Święcki, przy współpracy Stowarzyszenia Rodzina w Ciechanowcu, zorganizował zbiórkę. Jedna firma podarowała materiały, kolejna wykonała projekt za symboliczną złotówkę. Rodzina otrzymała też schronienie pod dachem Marzeny Kryńskiej, dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Ciechanowcu – można przeczytać w Gazecie Współczesnej.

Trwają prace nad odbudowaniem domu, który, póki co, jest w stanie surowo-zamkniętym. Są plany, że do marca zostanie on wykończony na tyle, żeby ponownie mogła zająć się nim ekipa programu Nasz nowy dom. Katarzyna Dowbor dotrzymała słowa, że nie zostawi pani Beaty i jej synów i zapewniła, że wykończą ich dom, a także zakupią całe potrzebne wyposażenie. Odcinek, w którym tego dokonają, widzowie Polsatu zobaczą w nowym sezonie.


Dom pani Beaty zniszczony w pożarze

Dom pani Beaty zniszczony w pożarze

Katarzyna Dowbor

Katarzyna Dowbor

Jak mieszka Katarzyna Dowbor?

Jak mieszka Katarzyna Dowbor?

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×