Szukaj

Sandra Kubicka pierwszy raz tak szczerze o problemach z ciążą. Fanki wysyłają słowa wsparcia

Sandra Kubicka

Sandra Kubicka

Sandra Kubicka w najnowszym poście opowiedziała o problemach z ciążą. Modelka boi się zostać z mamą. Co się stało?

Sandra Kubicka jako dziecko przeprowadziła się wraz z rodziną do USA. Na wiele lat osiadła w Miami, w którym rozpoczęła karierę na wybiegach. Obecnie jest jedną z najbardziej znanych polskich modelek na zachodzie.

Choć wydawać by się mogło, że Sandra wiedzie idealne życie, to w zeszłym roku przeżyła prawdziwe chwile grozy. Lekarze zdiagnozowali u niej zespół policystycznych jajników, co już było dla niej dużym wstrząsem. Niestety chwilę później otrzymała o wiele gorszą wiadomość. Przez źle dobrane leki w jej ciele powstał guz:

Guz, który przez 6 miesięcy rósł we mnie, bo lekarka nie sprawdziła, czy tabletki, które biorę, dobrze na mnie działają. (…) Miałam tyle złych wiadomości i nie miałam pełnego, ciepłego wsparcia od osób, które myślałam, że powinny być wsparciem. […] popadłam w depresję.

Sandra Kubicka opowiedziała o problemach z ciążą

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 22 października przyczynił się do wybuchu strajków na terenie całej Polski. Głos zabierają również gwiazdy, które nakłaniają ludzi do walki o swoje prawa – o wolność podejmowania decyzji. Kubicka również dołączyła do grona zagorzałych przeciwniczek zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej. Mimo problemów zdrowotnych Sandra nie traci nadziei i liczy, że w przyszłości zostanie mamą. Nie ukrywa jednak, że obecna sytuacja budzi w niej dodatkowe obawy:

Troszeczkę się rozpisze na temat ciąży, która to budzi obecnie tak silne i pełne agresji emocje. Dodaje przy tym uśmiechnięte zdjęcie, bo nie chce mimo wszystko tracić nadziei. Uważam się za osobę silną psychicznie, ale ostatnie dni złamały też mnie. Wiecie wszyscy bardzo dobrze, jak mocno pragnę być mamą. Wielokrotnie widzieliście moje łzy podczas walki z chorobą. Z moimi problemami zdrowotnymi zajście w ciążę jest już wystarczająco utrudnione, są duże szanse, że coś pójdzie nie tak, przy tym wiem że mój zegar biologiczny tyka. Muszę zaplanować ten etap w życiu, nie wydarzy się to raczej znienacka ani naturalnie.

Zaostrzenie ustawy antyaborcyjnej, to dla wielu kobiet synonim strachu przed ciążą. Podobnie odbiera to Sandra, która nie ukrywa, że wyrok TK będzie miał w przyszłości wpływ na jej decyzję o ciąży. Modelka wprost powiedziała, że nie jest pewna co do tego, czy chce rodzić w Polsce:

Ale tak jak duża część kobiet marzę o tym żeby być mamą i zawsze byłam pewna, że zrobię wszystko, żeby to marzenie spełnić. To co przeżyłam w zeszłym roku, ile się nasłuchałam na temat mojego ciała, zniszczyło mnie odrobine wewnętrznie. Może nie widać tego po mnie obecnie, bo nauczyłam się trochę lepiej kontrolować stres, ale nie będę ukrywać… Obecna sytuacja w naszym kraju przeraża mnie. Mam to wciąż z tyłu głowy i na pewno będzie to miało wpływ na moja decyzję, co do urodzenia dziecka… Nie ukrywam, teraz podwójnie boję się zajść w ciąże. Boję się o swoje zdrowie i o zdrowie mojego przyszłego dziecka. Boje się rodzić w tym kraju…

View this post on Instagram

💔 Troszeczkę się rozpisze na temat ciąży, która to budzi obecnie tak silne i pełne agresji emocje. Dodaje przy tym uśmiechnięte zdjęcie bo nie chce mimo wszystko tracić nadziei. Uwazam się za osobę silna psychicznie ale ostatnie dni złamały też mnie. Wiecie wszyscy bardzo dobrze jak mocno pragnę być mamą. Wielokrotnie widzieliscie moje łzy podczas walki z choroba. Z moimi problemami zdrowotnymi zajście w ciążę jest już wystarczająco utrudnione, sa duże szanse ze coś pójdzie nie tak, przy tym wiem ze mój zegar biologiczny tyka. Muszę zaplanować ten etap w życiu, nie wydarzy sie to raczej znienacka ani naturalnie. Ale tak jak duża część kobiet marzę o tym żeby być mamą i zawsze byłam pewna że zrobię wszystko żeby to marzenie spełnić. To co przeżyłam w zeszłym roku, ile się nasłuchałam na temat mojego ciała zniszczyło mnie odrobine wewnętrznie. Może nie widać tego po mnie obecnie bo nauczyłam się trochę lepiej kontrolować stres ale nie będę ukrywac.. obecna sytuacja w naszym kraju przeraża mnie. Mam to wciąż z tylu głowy i napewno będzie to miało wpływ na moja decyzje co do urodzenia dziecka… Nie ukrywam, teraz podwójnie boję się zajść w ciąże. Boję się o swoje zdrowie i o zdrowie mojego przyszłego dziecka. Boje się rodzic w tym kraju….

A post shared by SANDRA KUBICKA 🇺🇸🇵🇱 (@sandrakubicka) on

Pod postem pojawiło się mnóstwo komentarzy, w którym kobiety popierają słowa Sandry, dodając jej otuchy:

  • Niestety mam takie same odczucia. Mam nadzieję, że to wygramy! Najważniejsze jest prawo do wyboru, niech każdy postępuje zgodnie ze swoim sumieniem.
  • Ile dałabym za możliwości takie jak Ty, żeby móc urodzić bez problemu w USA… Ale w sumie to już gdziekolwiek indziej będzie „bezpieczniej” niż u nas. Ciągle liczę na to, że jednak tu, w Polsce, będzie można czuć się z tym bezpiecznie. Buziaki Sandra.
  • Nawet nie wiesz, że właśnie napisałaś wszystko to co czuje i myślę.
  • Cieszę się, że urodziłam córkę rok temu, bo w obecnej sytuacji nigdy bym się na macierzyństwo nie zdecydowała, bynajmniej nie tutaj… Ale strach zostaje, jak nie o siebie sama, to właśnie o moją córkę… Dokąd to wszystko zmierza…

Życzymy Sandrze dużo zdrowia. Wierzymy, że już wkrótce spełni swoje największe marzenie i zostanie szczęśliwą mamą.


Sandra Kubicka

Sandra Kubicka

Sandra Kubicka

Sandra Kubicka

Sandra Kubicka

Sandra Kubicka

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×