Szukaj

Rolnicy oburzeni zachowaniem gwiazd. Porównują je do szkodników, które niszczą uprawy. Kto im podpadł?

Gwiazdy w rzepaku

Gwiazdy w rzepaku

Kwitnące pola rzepaku są bardzo malowniczym widokiem. Takie tło do swoich zdjęć często wybierały polskie gwiazdy. Rolnicy jednak nie są zadowoleni z tego, że ich pola służą za studia fotograficzne.

Bardzo restrykcyjna kwarantanna trwała w Polsce przez 2 miesiące. Wszystkie polskie gwiazdy dawały swoją postawą dobry przykład i prosiły fanów o pozostawanie w domach. Dla internautów była to nie lada gratka, ponieważ co jakiś czas w sieci zaczęły pojawiać się zdjęcia, na których mogliśmy zobaczyć między innymi, jak mieszkają polskie sławy. Obserwatorów zachwyciły wnętrza domu Małgorzaty Kożuchowskiej, Kuby Wojewódzkiego, czy Anny i Roberta Lewandowskich.

Od kiedy rząd poluzował nieco obostrzenia i rekreacja na świeżym powietrzu nie jest już zakazana, to możemy podziwiać znane osoby w najróżniejszych sesjach. Niektóre gwiazdy zdecydowały się nawet na krótkie wyjazdy nad polskie morze czy w góry. Wiele sławnych osób wybrało jednak wypoczynek na polskiej wsi. Co niezbyt spodobało się miejscowym rolnikom.

Rolnicy skarżą się na polskie gwiazdy

Gwiazdy po czasie spędzonym w czterech ścianach, postanowiły o sobie przypomnieć między innymi nowymi zdjęciami. Wiosna to zdecydowanie najpiękniejszy czas w przyrodzie, gdy możemy podziwiać budzące się do życia rośliny. Niezwykłe wrażenie robią w tym czasie pola kwitnącego rzepaku. Tego samego zdania są również polskie celebrytki, które po czasie kwarantanny tłumnie ruszyły na polskie wsie, by sfotografować się na tle niezwykle wyglądających roślin. Ich entuzjazmu nie podzielają jednak rolnicy.

W sesjach wykonanych w rzepaku mogliśmy zobaczyć między innymi: Katarzynę Zielińską, Julię Wieniawę, Annę WendzikowskąMarcelinę Zawadzką, Magdalenę Lamparską i Macieja Dowbora.

View this post on Instagram

#colorfull #nofilter #bayer ???? #full ????

A post shared by Marcelina Zawadzka (@marcelina_zawadzka) on

Niestety wykonanie wszystkich pięknych fotografii mogło kosztować rolników wiele strat. Ten problem poruszony został na jednym z portali rolniczych – topagrar.pl.

Kim są rzepiary i czym podpadły rolnikom?

Niektórzy stawali tylko na tle pięknego pola, inni natomiast nie patrząc na konsekwencje, wchodzili w środek uprawy, niszcząc przy okazji wiele roślin. Zdarzyło się również, że influencerki wjeżdżały w pole rowerami, a nawet samochodami, tylko po to, by zrobić sobie niepowtarzalne zdjęcie. Procederowi z załamanymi rękami przyglądali się rolnicy, a w internecie pojawiło się wiele komentarzy potępiających takie zachowanie.

Najgorsze jest to, że taka ‚celebrytka’ myśli wyłącznie o sobie, mając w nosie fakt, że niszczy czyjeś uprawy. W jakim celu? Dowartościowania się lajkami pod zdjęciem? To tylko dowód na to jak te osoby są płytkie – napisała jedna z internautek.

Gwiazdy i influencerki robiące sobie zdjęcia na tle pól rzepaku potocznie zostały nazwane przez internautów rzepiarami. Pojawiły się głosy, że po suszy są one kolejną plagą, z którą muszą walczyć rolnicy. Czy faktycznie straty poniesione przez gwiazdy są na tyle ogromne, by porównywać je do szkodników?

Uwaga! W rzepaku pojawił się nowy gatunek szkodnika – rzepiary. Żeruje głównie na obrzeżach pól, choć pojedyncze osobniki można spotkać również w dalszych łanach. W ciągu kilku minut potrafi zniszczyć kilkanaście roślin. Charakteryzuje się kolorowym ubarwieniem i… robieniem dziwnych min do telefonu – czytamy na portalu dla rolników

Okazuje się również, że kwitnący na żółto kwiaty rzepaku zachwycają również zagraniczne gwiazdy. Zdjęcie podczas porannego joggingu, gdzie w tle widzimy malownicze pole, pojawiło się ostatni na profilu Davida Beckhama.


Marcelina Zawadzka

Marcelina Zawadzka

Marcelina Zawadzka

Marcelina Zawadzka

Anna Wendzikowska w polu rzepaku

Anna Wendzikowska w polu rzepaku

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×